Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοσία πεταλιών SOS


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έστω ότι παίζετε με πετάλια. Έστω ότι έχετε 1 OneSpot και 6 απο δαύτα. Έστω ότι ήρθε η στιγμή να πάρετε μεγαλύτερο board και περισσότερα ( 9 ) πετάλια... και τέλος, έστω φτάνει η στιγμή που διαπιστώνετε οτι το OneSpot δεν τροφοδοτεί πάνω από 8.

 

Τι κάνω;;  ???  ???  ???

(Και τώρα αρχίζει η φιλοσοφία)

 

Κι άλλο OneSpot? Να το πουλήσω και αυτό και να πάρω ένα VoodooLab PP2+ και να βάλω daisychain πάνω; Μπαίνει daisy chain πάνω; Υπάρχουν χταπόδια με πάνω απο 8 εξόδους; γιατί στο Thomann δεν βρίσκω τίποτα;

 

Δύσκολη η ζωή του κιθαρίστα.. ::)

We roll tonite to the guitar bite...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εισαι ευχαριστημενος με το 1spot (και γιατι να μην εισαι;;;) παρε ενα δευτερο! Πιο οικονομικη επιλογη δεν υπαρχει! Εκτος αν καποιο απο τα πεταλια σου θελει 12 ή 18volt! Εκει αλλαζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ ευχαριστημένος είμαι, απλά ρωτάω γιατί θα ήταν τρομερά εξυπηρετικό για μένα να τα βγάζω όλα από ΜΙΑ έξοδο. Μην πιάνω 2 μπρίζες, if you know what I mean..

We roll tonite to the guitar bite...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ ευχαριστημένος είμαι, απλά ρωτάω γιατί θα ήταν τρομερά εξυπηρετικό για μένα να τα βγάζω όλα από ΜΙΑ έξοδο. Μην πιάνω 2 μπρίζες, if you know what I mean..

 

Μωρε i know αλλα μετα πας σε ακριβες λυσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι 8? Τι εννοείς μέχρι 8?

Ανάλογα με την κατανάλωση του κάθε πεταλιού βέβαια, αλλά έχω δει και 12 επάνω χωρίς πρόβλημα....

Κ εγώ 2ο One spot θα ψήφιζα πάντως

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα..  :-\ υπάρχει τελικά daisy chain με πάνω από 8 εξόδους; Γιατί στο Τhomann δεν υπάρχει κάτι μεγαλύτερο των κλασσικών με τις 8 (βλ. 1Spot)

We roll tonite to the guitar bite...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εχεις θεμα με την συνολικη καταναλωση των πεταλιων σου και σε παιρνει το 1 one spot, μπορεις ευκολα να επεκτηνεις το daisy chain συνδεοντας αλλο ενα daisy chain στην τελευταια εξοδου του πρωτου.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εχεις θεμα με την συνολικη καταναλωση των πεταλιων σου και σε παιρνει το 1 one spot, μπορεις ευκολα να επεκτηνεις το daisy chain συνδεοντας αλλο ενα daisy chain στην τελευταια εξοδου του πρωτου.  ;)

 

Τι εννοείς με την κατανάλωση; Τι θέμα θα μπορούσα να έχω..;

Επίσης, με αυτόν τον τρόπο δεν θα έχω Hum και ήχους κλπ; (πάντως σαν ιδέα φαίνεται ιδανική!  ;D )

We roll tonite to the guitar bite...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα αυτα

 

8632495909945b28bb2d677be75ac010222971e3db98d736526b4931.jpg

 

με ΕΝΑ 1-spot τα οδηγουσα,αγορασε λοιπον  και αλλα  καλωδια extension και θα εισαι οκ

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.Κανε υπομονη,μαζεψε χρηματα και αγορασε αυτο:

http://www.thomann.de/gr/mxr_mc403_power_system.htm

Ειναι το καλυτερο στον πλανητη,εχει τα παντα απο καλωδια,εχει ολων των ειδων τις εξοδους,το εχω 3 χρονια και δεν προκειται να μετανιωσω ποτε που το αγορασα.Οτι πεταλι και να συνδεσεις,δεν προκειται να κανει ποτε θορυβο.Μια εισοδος ρευματος και τελος!Και εαν ποτε θελησεις να το βαλεις σε rack, εχει τις δικες του βασεις μεσα στη συσκευασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου