Προς το περιεχόμενο

Πείτε ένα παράπονο για το αγαπημένο σας σύνθ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα από τα παράπονα μου έχει να κάνει με το KORG M1. Δεν είναι τόσο η πολυφωνία του η οποία σε αρκετές περιπτώσεις σε εμποδίζει να...εκφραστείς. Είναι κάτι άλλο πολύ χειρότερο. Φτιάχνοντας λοιπόν ένα Combi για να δημιουργήσω έναν συγκεκριμένο ήχο παχύ και εκφραστικό για ένα κομμάτι μου, διαπιστώνω το εξής: Δεν μπορώ στο combi να θέσω κάποιους από τους ήχους να παίζουν με το εφέ του combi και κάποιους να μην έχουν καθόλου το εφέ ή να το έχουν σε μικρότερα ποσοστά. Αυτό είναι το παράπονο μου :-\

Μήπως ξέρει κάποιος κανά κολπάκι να πετύχουμε το παραπάνω θέμα;

 

Αν θέλετε πείτε τα παράπονα σας για τα δικά σας σύνθ, έτσι θα μάθουμε κάποια από τα μείον διάφορων σύνθ, πράγμα το οποίο θα μας ωφελήσει σε μελλοντικές αγορές. Ά, και μιάς που αναφέρθηκα στην πολυφωνία του Μ1, αν κάποιος έχει κάποιο Μ1 ή Μ1 ράκ για πέταμα, ας με θεωρήσει σκουπιδοτενεκέ και να το πετάξει σε μένα  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τί σου κάνει η μνήμη ώρες ώρες... Χθές που άνοιξα αυτό το θέμα είχα ξεχάσει εντελώς ότι το Μ1 έχει 4 εξόδους και όχι 2! Έτσι στο combi μέσα σήμερα ανέθεσα στις 2 δεύτερες εξόδους τον 2ο ήχο του combi ο οποίος δεν θέλω να έχει το εφέ του combi και το παράπονο μου...εξανεμίστηκε!!!  ;D

Γιούπιιιιιιιιιιιι  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αρχίσω να απαριθμώ τα παράπονα που έχω για το - κατά τα άλλα - πολυαγαπημένο μου Fantom-G, δε φτάνουν ούτε 10 σελίδες. :p

 

Παρε yamaha  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε yamaha  ;D ;D ;D

 

Είναι όπως όταν αρχίζεις και κάνεις παράπονα για το έτερον ήμισυ. Θες να τη βάλεις κάτω να την πατήσεις για όσα βασανιστήρια σου κάνει, αλλά ένεκα η ρημάδα η καψούρα, καταλήγεις εν τέλει να βγάζεις το σκασμό. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όπως όταν αρχίζεις και κάνεις παράπονα για το έτερον ήμισυ. Θες να τη βάλεις κάτω να την πατήσεις για όσα βασανιστήρια σου κάνει, αλλά ένεκα η ρημάδα η καψούρα, καταλήγεις εν τέλει να βγάζεις το σκασμό. ;D

 

χαχαχαχαχαχα ωραιος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, παρε Moog τοτε... ;D

 

Το πήρα απόφαση. Θα πάρω σκυλοκόργκ, που θα έχω και έτοιμη μεγάλη βιβλιοθήκη πχιοτικών ήχων, από φάρφισα και μεταλλαγμένα σαζ/νέυ, μέχρι ακκορντεόν με μικροκουρδίσματα. ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα απόφαση. Θα πάρω σκυλοκόργκ, που θα έχω και έτοιμη μεγάλη βιβλιοθήκη πχιοτικών ήχων, από φάρφισα και μεταλλαγμένα σαζ/νέυ, μέχρι ακκορντεόν με μικροκουρδίσματα. ;D ;D ;D

 

απεταξαμενον!!!! πας για tyros 5 και σωζεις την ψυχη σου  ;D :P 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου