Προς το περιεχόμενο

Πείτε ένα παράπονο για το αγαπημένο σας σύνθ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμενα ο πιο φημισμενος στο χωρο επισκευαστης πληκτρων προσφατα που τον επισκεφτηκα μου λεει για μια φαση. αυτο το οργανο το korg που εχεις το ξερεις οτι στα χερια αλλων εχει χτισει εξοχικα?

Λες να μην το ξερω του λεω μάστορα?

 

Ta yamaha τι εχουν χτισει στην ελλάδα , χαχαχαχ

 

Αν η αξία κάθε μηχανήματος μετράται με το πόσα μπουκάλια άνοιξαν όσοι πηγαίνουν στα μπουζούκια, από οικογενειάρχες που ακουμπούσαν το μηνιάτικο για λουλούδια στα πόδια της τραγουδιάρας, αφήνοντας την οικογένεια χωρίς φαΐ ή χωρίς φως-νερό-τηλέφωνο, είτε νονοί της νύχτας που έκαναν ξέπλυμα από ναρκωτικά και λευκή σάρκα, ή πλουσιόπαιδα βουλευτών, τραπεζιτών, βιομηχάνων και λοιπών ξιπασμένων που ξόδευαν τα λεφτά όλων ημών των κορόιδων, για να αναφέρω κάποια παραδείγματα μόνο, τότε συμφωνώ μαζί σου, όντως η Korg με τα σκυλοσύνθ της τους πηδάει όλους. Αν το κριτήριο είναι αυτό, ναι έχεις δίκιο.  ::) :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Παντα ολα ειναι υποκειμενικα, οπως ειπες αναλογα το κριτηριο.

Εγω ειμαι και σκυλας και ποιοτικος αναλογα με την διαθεση, δεν ανηκω καπου και μαλιστα σε εκνευριστικο βαθμο, ουτε μουσικα, ουτε και γενικοτερα τελευταια που μισοτρελλάθηκα.

Απο ολα παιρνω το καλυτερο και αναλογα με το mood. Στην γκαρνταρομπα μου εχω ρουχα φλωρου, ροκά, μηχανοβιου αλλα και κουστουματου και φοραω αναλογα με τις αναγκες και τη διαθεση.

Το ιδιο και η εμφανιση, αλλο μηνα με μακρυ μαλλι και αξυριστος και αλλο μηνα με κοντο στρατιωτικο μαλλι και σωμα μποντιμπίλντερ που φανταζει ωσαν να μην εχει τιποτα μεσα στην κεφαλη του.

 

Τραγικο για καποιους

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαφωνήσω φίλε μου. Αν και υπάρχουν κάποια πράγματα που σίγουρα ανάγονται στη σφαίρα του υποκειμενικού, σίγουρα το θέμα της ποιότητας δεν είναι ένα απ' αυτά. Η φτήνια, η πνευματική φτώχεια και η δηθενιά που αποπνέουν τα συγκεκριμένα "πολιτιστικά κέντρα" είναι πέραν αμφισβήτησης. Έτσι, παρόλο που μπορεί όντως σε ορισμένα απ' αυτά να βγαίνουν ακόμα τρελά λεφτά, δε σημαίνει ότι μπορεί ο καθένας να βγαίνει να λέει ότι "το τάδε συνθ είναι μάπα γιατί δε βγάζει μεροκάματο". Βγάλε το μεροκάματό σου, κάνε αυτό που ξέρεις (ή που είσαι αναγκασμένος) να κάνεις, από επιλογή ή από ανάγκη, μην έχεις όμως την απαίτηση να σε δέχονται όλοι ως λειτουργό της τέχνης και της ποιότητας. Και δεν αναφέρομαι σε σένα προσωπικά cos_dr, αλλά κυρίως στο φίλο με το Χ3, κυρίως για το ποστ του στο θέμα με το SY77, που συνδέεται άμεσα μ' αυτό που συζητάμε εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Ενα Korg Prophecy,που το χρησιμοποιω ως midi controller για να παιζω το sampler της Juzisound και ενα Korg Pa-3x...Πριν λιγο καιρο χρησιμοποιουσα ενα Triton Le,αλλα τα "εφαγε" τα ψωμια του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον όχι...

Παλιότερα το χρησιμοποιούσα,αλλά μετά που πήρα το sampler-άκι και δεν ήθελα κιόλα να δώσω άλλα χρήματα για να πάρω κάποιο midi keyboard,το χρησιμοποιώ για αυτή τη δουλειά!

Λόγω του μικρού του μεγέθους είναι πολύ έυχρηστο και βολικό στις μετακινήσεις!!!

Το αδικώ,γιατί έιναι οργανάρα,αλλά τι να κάνουμε... :-\

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To αδικεις οντως και ειναι κριμα. Θα σου προτεινα να αγορασεις ενα μικρο και φτηνο controller και να αξιοποιησεις ξανα το Prophecy σαν synth. Τεσπα, ποσταρε και καμια φωτο απ'το setup σου αν θες στο "Φωτογραφίες των πλήκτρων μας", ετσι καθαρα για αρχειακους/ιστορικους λογους. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου