Προς το περιεχόμενο

Τι θα σας φέρει ο Άγιος Βασίλης?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

O Aγιος αργησε λιγο φετος. Μολις σημερα μου εστειλε απο τις αποθηκες του στη Γερμανια το παρακατω synth, οποτε την αλλη βδομαδα θα ειναι σπιτι μου. santa2.gif

 

XF6_re_image_all.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω οικονομικής στενότητας, θα μου φέρει το βιβλίο "Μάρτυς μου ο Θεός" του Τσίτα και ίσως ένα G7th capo. :P

 

Υ.Γ:Μόλις συνειδητοποίησα ότι το θέμα αφορά keyboards... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά φανηκε γενναιόδωρος ο Άγιος  ;D ;D

 

Arturia Microbrute και Volca Keys

 

 

Ο συνδυασμος σου ειναι τελειος..μπορεις να φτιάξεις τρελα sequences μ'αυτα τα 2. Και ενα volca beats αργοτερα και θα είσαι υπάρχοντας ;D

 

Πηγα κι εγω σήμερα να παραγγείλω το microbrute, αλλα εκατσε εκτακτη υποχρεωση τελευταια στιγμή, οποτε θα παει πίσω κανα μηνα μαλλον :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Aγιος αργησε λιγο φετος. Μολις σημερα μου εστειλε απο τις αποθηκες του στη Γερμανια το παρακατω synth, οποτε την αλλη βδομαδα θα ειναι σπιτι μου. santa2.gif

 

XF6_re_image_all.png

 

Καλοπαιχτο!!

Hope God forgives all Chalkideans for their synths  :) και για τα λοιπά δικαιολογημένα κόλληματά τους

Χρονια πολλα waterfall me K

DP (DinosP)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Aγιος αργησε λιγο φετος. Μολις σημερα μου εστειλε απο τις αποθηκες του στη Γερμανια το παρακατω synth, οποτε την αλλη βδομαδα θα ειναι σπιτι μου. santa2.gif

 

XF6_re_image_all.png

 

 

 

Καλοπαιχτο!!

Hope God forgived all Chalkideans for their synths  :) και για τα λοιπά δικαιολογημένα κόλληματά τους

Χρονια πολλα waterfall me K

DP (DinosP)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά φανηκε γενναιόδωρος ο Άγιος  ;D ;D

 

Arturia Microbrute και Volca Keys

 

 

Ο συνδυασμος σου ειναι τελειος..μπορεις να φτιάξεις τρελα sequences μ'αυτα τα 2. Και ενα volca beats αργοτερα και θα είσαι υπάρχοντας ;D

 

Πηγα κι εγω σήμερα να παραγγείλω το microbrute, αλλα εκατσε εκτακτη υποχρεωση τελευταια στιγμή, οποτε θα παει πίσω κανα μηνα μαλλον :-\

 

Δεν πειράζει neeq..και η περίοδος της αναμονής έχει την γλυκα της!

Με το καλό σου εύχομαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι καταλαβαίνω το συγκεκριμένο το λιγουρευοσουν καιρό τώρα.

Η αληθεια ειναι οτι λιγουρευομουν τη sound engine του Motif XF. Ετσι το καλοκαιρι πουλησα το ΜΟΧ6 μου με σκοπο να αγορασω το XF. Το απιστευτο ειναι οτι με το που το πουλαω μετα απο μια βδομαδα σκεφτομαι εντελως στο ασχετο οτι η Yamaha ισως ειναι καιρος να βγαλει τη sound engine του XF σε ενα synth με χαμηλοτερη τιμη, οπως ειχε κανει δηλαδη με την sound engine του Motif XS βαζοντας την στο ΜΟΧ.

 

Ε λοιπον, φαινεται οτι εκει στη Yamaha διαβασαν τη σκεψη μου :P και ανακοινωσαν στο τελος του καλοκαιριου την κυκλοφορια του ΜΟΧF, ενος synth δηλαδη που θα φοραει την sound engine του Motif XF! ;D Πραγματικα "κουφαθηκα" αλλα και χαρηκα μαζι, γιατι το MOXF ειναι ενα XF πλην το sampler και κοστιζει 1700€ λιγοτερο. Η προσθηκη δε του 1GB flashboard με νεα samples του χρηστη, ο διπλασιασμος της πολυφωνιας (σε σχεση με το ΜΟΧ) σε 128 νοτες και τα 8 insert effects δεν αφησαν περιθωριο για δευτερη σκεψη. Το MOXF επρεπε να αγοραστει asap. Και μετα απο μερικες (πολλες) "εκτακτες υποχρεωσεις" που λεει και ο Neeq, η παραγγελια εγινε προχτες στο Thomann και η αποστολη σημερα το πρωι. :-*

 

Hope God forgived all Chalkideans for their synths  :) και για τα λοιπά δικαιολογημένα κόλληματά τους

Χρονια πολλα waterfall me K

DP (DinosP)

Aμα ειναι "δικαιολογημενα" τα κολληματα νομιζω συγχωρουμαι...shy.gif Χρονια Πολλα και σε σενα φιλτατε Dine με P. 8)

 

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου