Προς το περιεχόμενο

Τι μαγνήτες σε Fender Strat?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το χαμηλο output δεν λεει απαραιτητα κατι...και εγω εχω  τον hs3 που εχει χαμηλοτερο output ακομα και απο...τους..ευγενεστερους single coils(παροτι stacked humbucker)  αλλα με overdrive πεταλι μπροστα εχει εναν απο τους ποιο χαρακτηριστικους 80ς lead humbuckerish ηχους.

 

Για τα δεδομενα του στενομυαλου "strat" ηχου εξαλλου ουτε και οι texas specials ειναι χαρακτηριστικοι αν το παμε ετσι, αλλα σε συγκριση με τους...μιμητες τους ο bridge των city limits εχει απειρα περισσοτερες χρησεις  απο αυτον των texas specials...

 

Τον έχω παίξει τον bridge city limits, δεν βασίζομαι μόνο στα specs του για να εκφέρω γνώμη.

(In fact, σχεδόν ποτέ δεν εκφέρω γνώμη για κάτι που δεν έχω παίξει...)

Μου ακούγεται περισσότερο σαν διπλός, όπως άλλωστε σαν διπλός μου ακούγεται και ο lace red που έχει ο OP.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τον έχω παίξει τον bridge city limits, δεν βασίζομαι μόνο στα specs του για να εκφέρω γνώμη.

(In fact, σχεδόν ποτέ δεν εκφέρω γνώμη για κάτι που δεν έχω παίξει...)

Μου ακούγεται περισσότερο σαν διπλός, όπως άλλωστε σαν διπλός μου ακούγεται και ο lace red που έχει ο OP.

 

 

 

Εσυ μπορει να τον ειχες παιξει καποια φορα, εγω ειχα ολο το σετ για αρκετο καιρο και κατι τετοιο δεν ισχυει.Πολυ περισσοτερο (και εδω ειναι το θεμα)να περναει ο Texas special bridge για  single και να μη περναει ο city limits(η να ειναι ποιο χρηστικος ο texas) γιατι κατι τετοιο αφηνεις να εννοηθει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ μπορει να τον ειχες παιξει καποια φορα, εγω ειχα ολο το σετ για αρκετο καιρο και κατι τετοιο δεν ισχυει.Πολυ περισσοτερο (και εδω ειναι το θεμα)να περναει ο Texas special bridge για  single και να μη περναει ο city limits(η να ειναι ποιο χρηστικος ο texas) γιατι κατι τετοιο αφηνεις να εννοηθει.....

 

Εγώ δεν αφήνω να εννοηθεί τίποτα...  :)

Εξάλλου, ούτε texas specials θα αγόραζα ποτέ για δικό μου όργανο.

 

Ούτε ακούμε το ίδιο, αλλά ούτε και θέλουμε να παίξουμε το ίδιο.

 

Το ότι ο συγκεκριμένος bridge δεν μου κάνει καθόλου για μη high gain ήχους κι ότι χαλάει και την in-between θέση της strat είναι η δική μου άποψη και φυσικά το δικό σου "κάτι τέτοιο δεν ισχύει" απλά για μένα.....δεν ισχύει.  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To να μην αγοραζες και να μη σου αρεσουν ειναι δικο σου θεμα απολυτα σεβαστό...το να λες ομως οτι ειναι σαν διπλος και οτι κανει ΜΟΝΟ για high gain νομιζω οτι ευκολα αποδεικνυεται πως δεν ισχυει.....

 

 

I rest my case 8).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To να μην αγοραζες και να μη σου αρεσουν ειναι δικο σου θεμα απολυτα σεβαστό...το να λες ομως οτι ειναι σαν διπλος και οτι κανει ΜΟΝΟ για high gain νομιζω οτι ευκολα αποδεικνυεται πως δεν ισχυει.....

 

Το να λέω ότι ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΣΑΝ ΔΙΠΛΟΣ, πάλι δικό μου θέμα είναι.

Τι δεν καταλαβαίνεις?

Που ακριβώς είναι το "πρόβλημα"?

 

Μάλλον....πουθενά.

Έχω καλύτερα πράγματα να κάνω.(όπως κι εσύ θέλω να πιστεύω...)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να λέω ότι ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΣΑΝ ΔΙΠΛΟΣ, πάλι δικό μου θέμα είναι.

Τι δεν καταλαβαίνεις?

Που ακριβώς είναι το "πρόβλημα"?

 

Μάλλον....πουθενά.

Έχω καλύτερα πράγματα να κάνω.(όπως κι εσύ θέλω να πιστεύω...)

 

 

Μια χαρα καταλαβα μην ανησυχεις....τωρα σορρυ γιατι εχω την γατα μου εδω και εχει αρχισει να γαυγιζει και ο σκυλος μου να ...νιαουριζει... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σαι καλα και να μη χαθουμε ετσι? αμα πουλησω κανα fender  ριξτου καμια αυτια μπορει και τον ακουσεις.....rectifier.... ;D ;D ;D

 

Κάνε το κόπο και ρίξε μιά ματιά έξω απο το παράθυρο σου.

Ο γαίδαρος σου έχει αρχίσει να μιλάει ανθρώπινα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ησυχάστε ... Οκ το χόμπι μας κάνουμεημ φαγάνεστε ... Πάρτε παράδειγμα απο εμένα που δεν τσακωνομαι ποτε με κανέναν ... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου