Προς το περιεχόμενο

Απατεώνες απο αγγελίες έχετε πετύχει;


ex-ΑΓΓΕΛΟΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τη διαφορά όμως πως είχα τσεκάρει πως ο άλλος είχε πολυ καλό και μεγάλο feedback (και παράλληλα ήταν ενεργό μέλος του φόρουμ).

 

ΑΝΤΕ ΜΠΡΑΒΟ ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΩ!!!

 

Αλλο 15 μέρες

Αλλο 15 δευτερόλεπτα που θέλει το σύγχρονο i banking για να ενημερώσει το λογ/μο μου.

 

Επίσης να σου πω απο δική μου επαγγελματική εμπειρία μου έχουν χάσει πολλές εκατοντάδες ευρώ. Εστελνα ασφαλιστικά συμβόλαιο κάποτε έτσι και μετά απο μήνες τα λεφτά δεν έρχονταν ποτε σε κάποια απο αυτά και κανείς δεν ήξερε που είναι. Αυτή τη στιγμή που μιλάμε να σου πω πως η γυναίκα μου παράγγειλε κατι προιόντα 1/11/2013 και ακόμη δεν έχουν έρθει και όταν ρωτήσαμε την εταιρία το λόγο μας παρέπεμψαν στα καταπληκτικά ελληνικά ταχυδρομεία που τα κάνανε γαργάρα και μην τον είδατε. Χαμένα 50 ευρώ και εκεί. Φυσικά και κατσάδιασα τη γυναίκα που έκανε παραγγελία με αποστολή ελτα. Επίσης να σου πω ότι παλιότερα μου έχουν ανοίξει δεμα και έχουν ΚΛΕΨΕΙ απο μεσα ασημένιο μεταγιόν που έστειλα σε φίλη....

Anything else sir ? ;D

Πως εγώ τώρα να ξαναστείλω κάτι με αυτά τα ρεμάλια? ??? ???

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 239
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Και (ακόμη πιο) τέλος, θα έκανα πιο εύκολα τέτοια συναλλαγή με γνωστό και εγγυημένης αξιοπιστίας μέλος του φόρουμ (πολύ σημαντικό για μένα) και όχι με τον πρώτο τυχόντα.

 

αυτός είναι ο δικός μου χρυσός κανόνας (αν και όχι απαράβατος, γιατί έχω κάνει συναλλαγές και με αγνώστους, αλλά για φτηνότερα αντικείμενα και αφού είχα πάρει μια πρώτη ιδέα από τηλεφωνική συνομιλία μαζί τους)

 

Τωρα στο θέμα του τι πρέπει να κάνουμε, για μένα πρέπει να δουλεύει στις αγγελιές το feedback. Δεν καταλαβαίνω γιατί όταν κάνω μία αψογη συναλλαγή να παρακαλάω τον άλλο να μου αφήσει ένα καλό feedback.Εχω μόνο 4 feedback στις 20-30 συναλλαγές που έχω κάνει.

 

Πράγματι η τεμπελιά σε αυτό το θέμα με εξοργίζει και ιδίως σε 2-3 μέλη που τους έβαλα θετική και δεν μου ανταπέδωσαν από βαρεμάρα, και μιλάμε για συναλλαγές στο σπίτι μου που είχαν καταλήξει σε δίωρη φιλική κουβέντα με τσάι, μπισκότα βουτύρου κττ.

 

όντως, αδικαιολόγητη τεμπελιά, που, στην ουσία, εξυπηρετεί την ποιότητα υπηρεσιών όλου του φόρουμ  ;)

 

@sfaku: αν, σε κάποια στιγμή, κάνουμε συναλλαγή, θα απαιτήσω, μαζί με το πεταλάκι, να μου στείλεις και φρέσκα μπισκοτάκια βουτύρου :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω την έχω πάθει αφού έστειλα μαγνήτη στην μυτιλήνη σε εναν βασίλη και δε μου έβαλε τα χρήματα ούτε απαντούσε στα τηλέφωνα. Να πω ότι το κόστος ήταν μικρό και δε βόλευε αντικαταβολή και επειδή μου έδωσε όλα τα στοιχεία του είπα να τον εμπιστευτώ. Τελικά όμως πήγε ενας φίλος μου απο κει και τον πήρε πίσω! Ετσι ειναι, αν κάνεις απατεωνιές δεν κερδίζεις στο τέλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω οτι εδωσα κ πηρα- μεχρι τωρα- δεν ειχα καποιο προβλημα...

Η μοναδικη φορα που την πατησα ηταν οταν αγορασα το 2008 μια orville απο τις εδω αγγελιες...ειχα καταθεσει τα λεφτα σε λογαριασμο του πωλητη κ μετα αυτος μου εστειλε την κιθαρα απο Αθηνα...Δυστηχως,τα ταστα της κιθαρας ηταν τελειως ''φαγωμενα''...κ δυστηχως εγω δεν το καταλαβα αμεσως...την πηγα μετα απο καιρο στον οργανοποιο για να μου αλλαξει τους μαγνητες κ να την σεταρει γενικως κ αυτος μου το αποκαλυψε....+150 ευρω εξτρα....κ δεν την ειχα παρει κ φθηνα...ειχα δωσει περι τα 750 ευρω τοτε...το θεωρησα μεγαλη ατιμια (μην πω π@#$^...) απο την μερια του πωλητη....κ φυσικα εαν μου ελεγε για την κατασταση των ταστων δεν θα την αγοραζα...ή τουλαχιστον δεν θα την αγοραζα στην τιμη που πληρωσα...η κιθαρα τοτε διαφημιζοτανε οτι ηταν σε Mint κατασταση....ο τυπος μου την εφερε κανονικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sfaku: αν, σε κάποια στιγμή, κάνουμε συναλλαγή, θα απαιτήσω, μαζί με το πεταλάκι, να μου στείλεις και φρέσκα μπισκοτάκια βουτύρου :P

 

Να πω την αλήθεια όταν πέρσι περίπου τέτοια εποχή του είχα πουλήσει ένα Strymon Timeline, είχα σκεφτεί να απαιτήσω να με βγάλει στα μπουζούκια ;D ...αλλά τελικά έβαλα νερό στο κρασί μου και το κρατήσαμε στην απλή χειραψία.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σας πω..εμενα ολα αυτα μου φαινονται εξωπραγματικα, στα ορια του facepalm..

 

Εξηγιεμαι, αν ειναι να αγορασεις κατι, κανονιζεις να τσεκαρεις οτι σε ενδιαφερει, δηλαδη δεν ζητησες φωτογραφια απτα ταστα? δεν ρωτησες καν? ειναι κατι εξοφθαλμο...

Οσο για τους φιλους με τα χρηματα, αν τα βαζεις στην τραπεζα τοτε αναλαμβανεις το ρισκο, αλλιως ας μην ρισκαρες.

"Αναλαμβανω" το ρισκο αυτο σημαινει, κλαιω τα λεφτα μου εκ των προτερων και αν ερθει πανηγυριζω!

Επισης δεν εχει απασχολησει κανεναν σας τι θα γινει αν κατι χαλασει στην διαδρομη? εννοω ποιος θα φερει την ευθυνη? αυτα δεν τα ξεκαθαριζετε εξαρχης με τον πωλητη?

 

Μονο σε μενα μου φαινονται απαραιτητα?

 

Τοσα χρονια με τοσες συναλλαγες που εχω κανει ποτε δεν ειχα προβλημα ειτε σαν αγοραστης ειτε σαν πωλητης.

 

Υγ: Οντως μεγαλη ξενερα να κανεις θετικο feedback και να μην σου κανουν..Κανονικα επρεπε να ειμαι στα 100+  ;D ;D ;D

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα το παιχνιδι "χαλασε" οταν οι αγγελιες βγηκαν απο το forum

καταλαβαινω τους λογους που εγινε και συμφωνω αλλα εκεινη την εποχη "βλεπαμε" τα ατομα με τα οποια συναναστρεφομασταν απο το forum με αποτελασμα να ξερουμε πανω κατω τι γινεται.

 

εμενα μου εχουν συμβει μονο δυο στραβες!

η πρωτη με ενα χαλασμενο πεταλι για το οποιο φταιω και εγω γιατι ειχα χασει το τηλεφωνο του πωλητη

 

και με εναν καραγκιοζακο προσφατα μου "εκανε" λαθος και μου εβαλε λιγοτερα λεφτα στον λογαριασμο και δεν το διορθωσε ποτε....

 

επισης ειναι τεραστια γαιδουρια να μην κανεις θετικο feedback σε καποιον που εχετε κανει μια καλη συναλαγη

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σας πω..εμενα ολα αυτα μου φαινονται εξωπραγματικα, στα ορια του facepalm..

 

Εξηγιεμαι, αν ειναι να αγορασεις κατι, κανονιζεις να τσεκαρεις οτι σε ενδιαφερει, δηλαδη δεν ζητησες φωτογραφια απτα ταστα? δεν ρωτησες καν? ειναι κατι εξοφθαλμο...

Οσο για τους φιλους με τα χρηματα, αν τα βαζεις στην τραπεζα τοτε αναλαμβανεις το ρισκο, αλλιως ας μην ρισκαρες.

"Αναλαμβανω" το ρισκο αυτο σημαινει, κλαιω τα λεφτα μου εκ των προτερων και αν ερθει πανηγυριζω!

Επισης δεν εχει απασχολησει κανεναν σας τι θα γινει αν κατι χαλασει στην διαδρομη? εννοω ποιος θα φερει την ευθυνη? αυτα δεν τα ξεκαθαριζετε εξαρχης με τον πωλητη?

 

Μονο σε μενα μου φαινονται απαραιτητα?

 

Τοσα χρονια με τοσες συναλλαγες που εχω κανει ποτε δεν ειχα προβλημα ειτε σαν αγοραστης ειτε σαν πωλητης.

 

Υγ: Οντως μεγαλη ξενερα να κανεις θετικο feedback και να μην σου κανουν..Κανονικα επρεπε να ειμαι στα 100+  ;D ;D ;D

οχι δεν ζητησα φωτογραφια των ταστων...αλλα κ να ειχα ζητησει -στην συγκεκριμενη κιθαρα τα ταστα ειχαν φαγωθει ασυμμετρα-παλι δεν θα το καταλαβαινα....επισης,καλιστα θα μπορουσε να βγαλει φωτος των ταστων απο συγκεκριμενες οπτικες γωνιες,να παιξει με το φως,κτλ κ παλι να μην παρει καποιος μυρωδια...κολπα υπαρχουν πολλα....κ φυσικα οταν αναγραφει καποιος/α οτι το οργανο ειναι σε mint κατασταση θεωρειται οτι αυτο συμπεριλαμβανει κ τα ταστα...ακομη,ακομη κ την βεργα του τρας ροντ που θα πρεπει να γυριζει κ οχι να εχει κολλησει κ να μην δουλευει....(η οποια π.χ.δεν ειναι ορατη με το ματι σε πρωτη φαση...)

πες το αφελεια,πες το ευκολοπιστια,πες το οτι θελεις....το αποτελεσμα στο τελος ειναι υπερ του πωλητη....

ps:η κιθαρα ειχε σταλθει με acs κουριερ...εκει δεν υπηρξε προβλημα

ουτε με την καταθεση στην Τραπεζα θα υπηρχε προβλημα,γιατι εκανα ονομαστικη καταθεση στο ονομα του κ στο ονομα μου,με αποδειξη απο την τραπεζα κτλ...τι να μου ελεγε μετα?δεν στην στελνω?παλι τα χρηματα μου τα επαιρνα πισω.... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(@sfaku - ελπίζω να μην είμαι απο αυτους που ξέχασαν να σου βάλουν θετικό feedback, θα είναι ντροπή μου μιας και υπήρξες υποδειγματικός στις συναλλαγές που εχω κάνει μαζί σου...)

Όχι βέβαια! Έβαλες feedback και στις δύο και μάλιστα εντός μερικών ωρών!  :)

 

@mustafank και bloody:

Μελετάω συνταγές, μπισκοτάκι βουτύρου και μπισκοτάκι friskies (ορεκτικό για τα μπουζούκια  ;D , αν και η οψιόν βουτύρου ισχύει αν αλλάξεις γνώμη  ;D ). Θα σας κρατώ ενήμερους!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι τοσα χρονια μονο θετικες εμπειριες εχω απο το φορουμ και μαλιστα σχεδον παντα εχω δωσει πραγματα ακομα και με την υποσχεση οτι θα μου δωσουν τα χρηματα αργοτερα,χωρις κανενα προβλημα,μονο ΕΝΑΣ ΒΛΑΞ μου εφαγε 100 ευρω οταν του πουλησα μια Guild JF30 & "του ελειπε ενα 100αρικο το οποιο θα μου εβαζε στη τραπεζα αυριο"...οσο το ειδατε εσεις,τοσο το ειδα και εγω...

 

All in all μια χαρα ειναι τα περισσοτερα παιδια εδω μεσα στις συναλλαγες τους...

 

Βεβαια ειμαι ΜΥΩΔΗΣ και η οργη μου ανταγωνιζεται αυτην του ΓΚΛΟΥΘ.... ;D..οποτε ισως ειναι ενταξει μονο με εμενα... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου