Προς το περιεχόμενο

Αγορά 5χορδου μπάσου.


dmarin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίταξε εγώ δεν παίζω μπάσο παρα σε καμια ηχογράφηση πλέον. Τώρα με ένα σχήμα που παίζω ένα σχεδόν τετράωρο πρόγραμμα χωρίς διάλλειμα κ ήταν η πρώτη μου εμφάνιση μαζί τους,ήταν φυσικό ο ώμος να με αφήσει...φαντάζομαι ότι σε σκυλάδικο 6ωρο θα πρέπει ή να είσαι ο χούλκ ή απλά να κάτσεις σε καμια καρέκλα τουλ. στο μισό πρόγραμμα..

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

φαντάζομαι ότι σε σκυλάδικο 6ωρο θα πρέπει ή να είσαι ο χούλκ ή απλά να κάτσεις σε καμια καρέκλα τουλ. στο μισό πρόγραμμα..

 

;D

Το θέμα ήταν σε κάτι εμ...χμμ.. live (δηλαδή πανηγύρια)  ;D που αν το θυμόντουσαν εκεί προς το τέλος έφερναν καμιά καρέκλα.

 

Λίγο πριν σε δουν να σωριάζεσαι δηλαδή...

Για αυτό σε δουλείες που πέφτει «κασμάς», όσο πιο ελαφρύ το κούτσουρο τόσο περισσότερες πιθανότητες έχεις να μην σου κοπεί ο ώμος.

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D

Το θέμα ήταν σε κάτι εμ...χμμ.. live (δηλαδή πανηγύρια)  ;D που αν το θυμόντουσαν εκεί προς το τέλος έφερναν καμιά καρέκλα.

 

Οταν λες "εμ....χμ...live" εννοεις κατι τετοιο??

 

http://www.youtube.com/watch?v=TnGTRbWXETA

 

Ου χασου απο τα ματια μου να μη σε βλεπω..... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τα ibanez sr505 kai 605 που εχω δει και δοκιμασει ειναι παναλαφρα. Δεν ξέρω αν ο ηχος τους ομως σε βολευει, αλλά γιατι οχι είναι πολύ all around!

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Οταν λες "εμ....χμ...live" εννοεις κατι τετοιο??

 

 

Ου χασου απο τα ματια μου να μη σε βλεπω..... ;D

 

Ε... όχι ακριβώς τέτοιο, στο πιο «μπόλικο» και πιο λαϊκό (κατά κύριο λόγο).

 

Βέβαια και δημοτικά παίζαμε, και νησιώτικα και μακεδονίτικα και ποντιακά  κλπ παίζαμε, όταν ερχόταν το... πλήρωμα του χρόνου  ;) ;D

 

Τι να κάνεις φίλος... Όλα για την τέχνη (€)  ;D ;D ;D

 

ΥΓ: Και πλάκα στην πλάκα σε κάτι τέτοια έχω φάει το καλύτερο γουρουνόπουλο  8)

ΥΓ1: Μια και έβαλες την rural area goddess Χαρά Βέρα: Μια φορά παίζαμε σε ένα εμ...χμμμ... event κάπου στην Κοζάνη και είχαμε μαζί (και) μια τραγουδίστρια από την Λαμία. Την αφήνουν επάνω να πει αυτή μερικά κομμάτια και γυρνάει και μας λέει «το τάδε». Όλοι κόκκαλο, δεν το ήξερε κανείς. Κοιτάμε όλοι τον μπουζουξή (διότι οι μπουζουξήδες τα έχουν όλα), κόκαλο και αυτός. Πανικός...

 

Άμα δεν το έχει ο μπουζουξής, δεν θα το έχει κανείς  ;D Κάποια στιγμή γυρνάει μας λέει κάτι- νομίζω Σι ουσάκ και αρχίσαμε να βαράμε. Παίξαμε μερικά, όλα από έναν τόνο/δρόμο και κάποια στιγμή τελειώνουμε. 

 

Λέω στην βάρδα, «τι ήταν αυτά που παίξαμε, δεν τα έχω ξανακούσει»... Απάντηση: «Α... τι δεν τα ξέρεις; Είναι Χαρά Βέρα»!!!  ;D ;D ;D

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε... όχι ακριβώς τέτοιο, στο πιο «μπόλικο» και πιο λαϊκό (κατά κύριο λόγο).

 

Κι αυτα μια χαρα ειναι, τι εχουν δηλαδη??!!  ;D

 

Βέβαια και δημοτικά παίζαμε, και νησιώτικα και μακεδονίτικα και ποντιακά  κλπ παίζαμε, όταν ερχόταν το... πλήρωμα του χρόνου  ;) ;D

 

Ο καλος ο μυλος ολα τα αλεθει.... ;D

 

Τι να κάνεις φίλος... Όλα για την τέχνη (€)  ;D ;D ;D

 

Εθεσες το θεμα στη σωστη του βαση.  ;D

 

ΥΓ: Και πλάκα στην πλάκα σε κάτι τέτοια έχω φάει το καλύτερο γουρουνόπουλο  8)

 

Σ αυτες τις δουλειες εχω φαει τα καλυτερα φαγια, εχω πιει τα καλυτερα πιοτα και εχω παρει τις καλυτερες γκομενες....μετα συγχωρησεως..... ;D

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το rbx και εμένα ελαφρυ μου φαίνεται και είναι

αλλά σε κοντά 4 ώρες λάιβ μου φάνηκε να βαραίνει αρκετα δεδομένου ότι δεν είμαι συνηθισμένος σε τόσο μεγάλα λάιβ. Το μέγιστο 2 ώρες έχω παίξει με τη λες πωλ μου

(+φώτα+lead φωνητικά+ μάχη με τη πεταλιέρα για να αλλάζω κανάλια= μπάνιο σε ιδρώτα)

αλλα συνήθως τα λάιβ που κάνω είναι 90λεπτα πάνω κάτω.

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΥΓ1: Μια και έβαλες την rural area goddess Χαρά Βέρα: Μια φορά παίζαμε σε ένα εμ...χμμμ... event κάπου στην Κοζάνη και είχαμε μαζί (και) μια τραγουδίστρια από την Λαμία. Την αφήνουν επάνω να πει αυτή μερικά κομμάτια και γυρνάει και μας λέει «το τάδε». Όλοι κόκκαλο, δεν το ήξερε κανείς. Κοιτάμε όλοι τον μπουζουξή (διότι οι μπουζουξήδες τα έχουν όλα), κόκαλο και αυτός. Πανικός...

 

Άμα δεν το έχει ο μπουζουξής, δεν θα το έχει κανείς  ;D Κάποια στιγμή γυρνάει μας λέει κάτι- νομίζω Σι ουσάκ και αρχίσαμε να βαράμε. Παίξαμε μερικά, όλα από έναν τόνο/δρόμο και κάποια στιγμή τελειώνουμε. 

 

Λέω στην βάρδα, «τι ήταν αυτά που παίξαμε, δεν τα έχω ξανακούσει»... Απάντηση: «Α... τι δεν τα ξέρεις; Είναι Χαρά Βέρα»!!!  ;D ;D ;D

 

 

Terry RoscoeBeck5 σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ μπουζουξής είμαι :-)

 

Κι άν έχουμε φάει στη μάπα, μαγαζιά, πανηγύρια, τραγουδίστριες κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ χαχαχχαχα πολλά χιλιόμετρα...

 

Τελικά μίλησα με το παιδί που πουλάει το warwick καθ' ότι κατάλαβα ότι είναι πιο κοντά για την δουλειά που το θέλω οπότε αύριο λογικά θα το έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Τελικά μίλησα με το παιδί που πουλάει το warwick καθ' ότι κατάλαβα ότι είναι πιο κοντά για την δουλειά που το θέλω οπότε αύριο λογικά θα το έχω.

 

Όποτε φίλε μου καλορίζικο και καλά (αλλά κυρίως ξεκούραστα) παιξίματα.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου