Προς το περιεχόμενο

Τι απάτη είναι αυτή, αν είναι, ποιους κινδύνους κρύβει.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

I would be glad to pay for it as soon as possible due to my best interest in the item though i will not be available to come for an inspection due to the nature of my work, I insisted on Paypal Transfer because it is fast and secure for payment i will need you to give me your full name and your Paypal Email and the price so i can transfer the funds Asap for it ,cos i beleive this is based on trust, I have a Shipping company that will come and pick it after the payment has been made.so kindly get back to me with the details for the payment ...will be waiting for your soonest Reply..pls get back to me with the details below

 

1.Your PayPal Full Name

2.Your Paypal E-mail address.

3. Total Cost:

4. Item located address

5. Your Phone Number

 

Thank you

 

>>>>>Τι απάτη είναι αυτή..αν είναι...και ποιους κινδύνους κρύβει; Ρωτώ διότι δεν έχω και δεν γνωρίζω από paypal.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι απάτη είναι αυτή..αν είναι...και ποιους κινδύνους κρύβει;

Το κανονικό πάντως Paypal...δεν σου ζητάει τίποτα από όλα αυτά. Τα ξέρει ήδη...άστο Χριστουγεννιάτικα Κωστάκη :D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιους κινδύνους κρύβει? Κανέναν. Ίσα-ίσα που θα σε φέρει πιο κοντά με τον άντρα των ονείρων σου, έναν αρκετά... προικισμένο Νιγηριανό πρίγκιπα. ;D  ;D

 

Tυπικό overpayment scam. Γκούγκλαρέ το. Γίνεται και με ψεύτικο Paypal. Μπορεί απλά να αναζητούν και το Paypal email σου, ή να σου στείλουν μια φόρμα απάντησης που να φαίνεται και καλά πως είναι επίσημη από Paypal αλλά ουσιαστικά να σε παραπέμπει σε phishing/fraud site (με original Paypal look) που θα τους δώσεις ανυποψίαστος και το password σου. Πχ. διάβασε: http://www.dpreview.com/forums/thread/3152832

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην εμπιστεύεσαι ανθρώπους που δεν βάζουν τελεία

Ααα ναι, σόρυ .

:)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βρε Κώστα πόσταρε και το υπόλοιπο... You know... Γεια σου είμαι από τον Καναδά (ή πλοίαρχος) και με ενδιαφέρει το αντικείμενο που πουλάς και θα ήθελα να το στείλεις στον μικρανηψιό μου, που είναι φύλαρχος στο Αγκαντούγκου στη βορειοδυτική Νιγηρία...  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Κώστα πόσταρε και το υπόλοιπο... You know... Γεια σου είμαι από τον Καναδά (ή πλοίαρχος) και με ενδιαφέρει το αντικείμενο που πουλάς και θα ήθελα να το στείλεις στον μικρανηψιό μου, που είναι φύλαρχος στο Αγκαντούγκου στη βορειοδυτική Νιγηρία...  ;D

 

 

Δεν έχω άλλο.Το πρώτο που μου έστειλε ήταν καθαρά ενδιαφέρον για την αγγελία και σε τι κατάσταση είναι.

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Tυπικό overpayment scam. Γκούγκλαρέ το. Γίνεται και με ψεύτικο Paypal. Μπορεί απλά να αναζητούν και το Paypal email σου. Πχ. διάβασε: http://www.dpreview.com/forums/thread/3152832

 

Λοιπόν μια και λέμε για net scams. Προχθές μου έρχεται mail από το amazon.co.uk για την... παραγγελία μου ;;;; 

 

Μόνο που δεν είχα κάνει καμία παραγγελία- δεν έχω καν πιστωτική κάρτα.

 

Μάλιστα το mail είχε αρκετούς παραλήπτες και ζητούσε να κάνεις download ένα αρχείο για να λάβεις οδηγίες για την παραγγελία σου  ???

 

Φυσικά ούτε  κατέβασα ούτε άνοιξα τίποτα και το mail έφαγε κατευθείαν σουτ.

 

Πάντως προσοχή γιατί δεν ξέρεις από που θα σου έρθει.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην εμπιστεύεσαι ανθρώπους που δεν βάζουν τελεία

Ααα ναι, σόρυ .

:)

 

και που γραφουν το Ι believe  " i beleive "...

 

εκτος βεβαια και αν σου αρεσουν οι μυωδεις Νιγηριανοι που ειναι αλλο θεμα...ο καθενας οτι θελει κανει στη προσωπικη του ζωη και κεχαγιας στη κρεββατοκαμαρΗ σου δεν θα γινω... ;D ;D 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου