Προς το περιεχόμενο

Περί πολιτικών μη-συζητήσεων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε τυπάκια...

 

Δεν μας είχατε ζαλίσει τα φρύδια ότι δε θέλετε να μολύνεται η φορουμική εμπειρία σας με τις πολιτικές συζητήσεις;

 

Δε συμφωνήσαμε να τις κόψουμε;

 

Δεν υποστήριξα την (λανθασμένη, κατά τη γνώμη μου, απόφαση) να περιοριστούν σε συγκεκριμένο χώρο;

 

Γιατί λοιπόν ρε νταλκάδες επιτρέπετε αυτή τη καφρίλα στο noizbox όπου ο κάθε πικραμένος πετάει τη μαλακία του, με την διαφορά ότι (εφ' όσον δε γίνεται συζήτηση) κανείς δεν μπορεί να του απαντήσει;

 

Για να βλέπω χεράκια να σηκώνονται, από όλα τα παιδάκια που είχαν προσωπικά τοποθετηθεί ενάντια στις πολιτικές συζητήσεις...

 

Αλλιώς θα μπαίνω - επί τούτου - και θα γράφω δέκα ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ απόψεις ημερησίως, ώστε να είναι ΒΕΒΑΙΟ ότι κάποιος θα σπάζεται.

 

Πρέπει δηλαδή να κάθεται ο admin να κάνει τον νηπιαγωγό; Δεν με ενδιαφέρουν ρε' σεις οι πολιτικές σας απόψεις, ούτε για τη κυβέρνηση, ούτε για την αντιπολίτευση ούτε για τίποτε άλλο... άμα θέλω να διαβάσω συνθήματα θα κατέβω στα Εξάρχεια να χαζέψω τους τοίχους.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για να βλέπω χεράκια να σηκώνονται, από όλα τα παιδάκια που είχαν προσωπικά τοποθετηθεί ενάντια στις πολιτικές συζητήσεις...

Εγώ ήμουν κατά...και δεν έχω γραφτεί ούτε στην Εsspreso...στο noizbox -ομολογώ- έγραψα μία μόνο φορά για το Γιώργο...γιατί δεν κρατήθηκα 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ήμουν κατά...και δεν έχω γραφτεί ούτε στην Εsspreso...στο noizbox -ομολογώ- έγραψα μία μόνο φορά για το Γιώργο...γιατί δεν κρατήθηκα 8)

 

Ούτε εγώ συμμετέχω στην Εσπρέσο.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλιώς θα μπαίνω - επί τούτου - και θα γράφω δέκα ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ απόψεις ημερησίως, ώστε να είναι ΒΕΒΑΙΟ ότι κάποιος θα σπάζεται.

 

Σε χιλιοπαρακαλώ, κάν' το.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' εμέ δε φταίνε σε τίποτα οι πολιτικές/κομματικές κουβέντες από μόνες τους. Αυτό που φταιεί είναι ότι η πολιτική του φόρουμ είναι κατά τα φαινόμενα υπέρ του ανεπαίσθητου έως ανύπαρκτου moderating. Και φυσικά όσον αφορά αυτό, γούστο και καπέλο των ιδιοκτητών/διαχειριστών. Κι αυτό το λέω γιατί άπαξ και ανοίξει κουβέντα που καταλήξει σε τσίρκο (πολιτική ή όχι), όταν φτάσει στο απροχώρητο, το μόνο που γίνεται είναι απλά να κλειδωθεί το θέμα, ή να διαγραφούν κάποια ποστ. Η ανοχή αυτή γίνεται αφορμή να χαλάνε ένα σωρό χρήσιμα κατά τα άλλα threads, επειδή δεν υπάρχουν αρκετοί "τροχονόμοι" ή επειδή δεν τους έχει δοθεί άδεια να λάβουν δραστικά μέτρα. "Τράβηγμα αυτιών" κατά αυτών που το κάνουν πανηγύρι δεν έχει γίνει, τουλάχιστον δεν υπέπεσε στην αντίληψή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' εμέ δε φταίνε σε τίποτα οι πολιτικές/κομματικές κουβέντες. Αυτό που φταιεί είναι ότι η πολιτική του φόρουμ είναι κατά τα φαινόμενα υπέρ του ανεπαίσθητου έως ανύπαρκτου moderating. Και φυσικά όσον αφορά αυτό, γούστο και καπέλο των ιδιοκτητών/διαχειριστών. Κι αυτό το λέω γιατί άπαξ και ανοίξει κουβέντα που καταλήξει σε τσίρκο (πολιτική ή όχι), όταν φτάσει στο απροχώρητο, το μόνο που γίνεται είναι απλά να κλειδωθεί το θέμα, ή να διαγραφούν κάποια ποστ. Τράβηγμα αυτιών κατά αυτών που το κάνουν πανηγύρι δεν έχει γίνει, τουλάχιστον δεν υπέπεσε στην αντίληψή μου.

 

Βρε αδερφέ, μιλάς για πανηγύρι εσύ, όχι στα 40 του νεκρού, ούτε δέκα λεπτά δεν πέρασαν. Έλεος.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τυπάκια...

Γιατί λοιπόν ρε νταλκάδες επιτρέπετε αυτή τη καφρίλα στο noizbox όπου ο κάθε πικραμένος πετάει τη μαλακία του, με την διαφορά ότι (εφ' όσον δε γίνεται συζήτηση) κανείς δεν μπορεί να του απαντήσει;

τι σε ενόχλησε τόσο στο noiz box? επίσης, σε ποιόν απευθύνονται οι χαρακτηρισμοί? θυμίζω ότι μόνο ο admin μπορεί να moder-άρει εκεί :) (όπως ήδη γνωρίζεις).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε αδερφέ, μιλάς για πανηγύρι εσύ, όχι στα 40 του νεκρού, ούτε δέκα λεπτά δεν πέρασαν. Έλεος.

Προφανώς επιλέγεις να σχολιάσεις μόνο την κατάληξη της κουβέντας, όχι την αφετηρία της. Δικαίωμά σου να υποστηρίζεις το φιλαράκι σου. No prob at all with me. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει το τεχνικό πρόβλημα: Noizbox μπορεί να πειράξει μόνο ο yameth και άλλος ουδείς.

Υπάρχει το ηθικό πρόβλημα: Ακόμα κι αν το team αποκτήσει εργαλεία για να παρεμβαίνει, το μόνο ενδεχόμενο στο οποίο θα έβαζα τα λεφτά μου είναι η αύξηση των pm γκρίνιας που λαμβάνω/ουμε οι μοδς. Φυσικά μπορεί να κάνω και λάθος.  :)

Υπάρχει, τέλος, και το ουσιαστικό πρόβλημα: αρχίζω να φλερτάρω απροκάλυπτα με την ιδέα ότι (πλέον) το όποιο "πρόβλημα" (τα ουσιαστικά δε δηλώνουν άρνηση) είναι πρόβλημα προσώπων. Ούτε κανονισμών, ούτε πολιτικής, ούτε κομματικών τοποθετήσεων.

 

 

Τέλοσπάντων, η ενότητα Espresso έκανε κάποιο καλό με τον τρόπο της, και σας το λέει κάποιος που είχε πολλές επιφυλάξεις για την κίνηση αυτή.

Μόνο που κάποιοι καλοί μας φίλοι δείχνουν να δυσφορούν, να "στενεύονται". Ίσως να μην έχει αρκετά παλαμάκια εκεί, δε ξέρω τί να υποθέσω...μάλλον το ψάχνω ακόμα.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου