Προς το περιεχόμενο

Korg Pa600 βοηθεια με Styles-Perfomances!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους, θα ηθελα να μου πειτε αν μπορω να μετατρεψω styles-perfomances απο αλλα αξιολογα οργανα περα απο τις pa series.επισης αν καποιος θα μπορουσε να μου στειλει κανα καλο σετ θα με βοηθουσε πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

...αν μπορω να μετατρεψω styles-perfomances απο αλλα αξιολογα οργανα περα απο τις pa series...

Τι είδους styles ?

Για παράδειγμα;

 

...επισης αν καποιος θα μπορουσε να μου στειλει κανα καλο σετ θα με βοηθουσε πολυ!

Συνήθως με την αγορά παρέχουν κάποια πράγματα. Από εκεί που το αγόρασες δεν σου έδωσαν ρυθμούς κλπ;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω Rock-Eντεχνη μουσικη σε μπαρακια.εχει παρα πολυ καλους ρυθμους το οργανο αλλα δεν με καλυπτουν σε καποια κομματια.ισως καποιος να εχει μετατρεψει καποιους καλους ρυθμους απο tyros κλπ.

επισης δεν μου αρεσουν τοσο τα pianos που εχει τα synths klp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παιζω Rock-Eντεχνη μουσικη σε μπαρακια.εχει παρα πολυ καλους ρυθμους το οργανο

Ωραία.

 

...αλλα δεν με καλυπτουν σε καποια κομματια...

Για παράδειγμα; Ποιά κομμάτια;

 

ισως καποιος να εχει μετατρεψει καποιους καλους ρυθμους απο tyros κλπ.

Και να τους μετατρέψεις, αρκετοί από αυτούς δεν θα ακουστούν το ίδιο όπως ακούγονται στο Tyros. Εκτός των άλλων είναι και θέμα ήχων.

Παρ'όλα αυτά, δοκίμασε εδώ, υπάρχουν διάφοροι δωρεάν ρυθμοί από την ίδια την Korg καθώς και δωρεάν πρόγραμμα μετατροπής ρυθμών από άλλα αρμόνια.

Προσοχή, α) διάβασε προσεκτικά τις οδηγίες και β) κάνε backup το set σου (αν έχεις κάνει δική σου δουλειά στο όργανο).

 

επισης δεν μου αρεσουν τοσο τα pianos που εχει τα synths klp.

Ναι, είναι γνωστά.

 

Tip.

Μήπως θα έπρεπε να ασχοληθείς λιγάκι παραπάνω με το όργανο. Για παράδειγμα να αλλάξεις ή ακόμα και να κατασκευάσεις κάποιον ρυθμό έτσι όπως εσύ τον θες. Το όργανο έχει και αυτή τη δυνατότητα, κάτι το οποίο το πλήρωσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου