Προς το περιεχόμενο

Ποιό distortion;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστω και παλι για τις προτασεις μεχρι στιγμης εχω ξεχωρισει suhr,joyo και το blackstar απλα θελω να το ακουσω και απο κοντα  το τελευταιο να το ψαξω σε καποιο μαγαζι για να εχω καλυτερη αποψη.Τα αλλα τωρα οπως το Bi Metal πολυ βαβουρα δν μου πολυαρεσε και τα αλλα απλα μετρια στο ηχο που ψαχνω.

 

Προσωπικά θα έβαζα στην λίστα σου για δοκιμή και το MSD TELEGUN  ;)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αν ειναι να παρεις το riot δε παιρνεις καλύτερα το US dream της Joyo που ειναι αντιγραφή και πολύ καλή μάλιστα? (Τα έχω ακουσει και τα 2)

 

νομίζω joyo φερνει ο νακας και ισως βρεις να δοκιμάσεις διάφορα. Έχω ακούσει και το hot plexi, Πολυ καλό κι αυτό αλλά άλλου τύπου gain.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω και παλι για τις προτασεις μεχρι στιγμης εχω ξεχωρισει suhr,joyo και το blackstar απλα θελω να το ακουσω και απο κοντα  το τελευταιο να το ψαξω σε καποιο μαγαζι για να εχω καλυτερη αποψη.Τα αλλα τωρα οπως το Bi Metal πολυ βαβουρα δν μου πολυαρεσε και τα αλλα απλα μετρια στο ηχο που ψαχνω.

 

Προσωπικά θα έβαζα στην λίστα σου για δοκιμή και το MSD TELEGUN  ;)

 

Παραλειψη μου καια αυτο ελπιζω να το βρω καπου να το δοκιμασω..ευχαριστω για την παρατηρηση IrakliZS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε κι από μένα, είμαι newbie στο φόρουμ, αλλά όχι και στη μουσική :)

 

Λοιπόν, πρόσφατα μου έφεραν από Αμερική το νέο dist της Boss , το DA2. Είναι καραψηφιακό, αλλά τρομερά ευέλικτο έχει ανταπόκριση αντίστοιχη με αναλογικού overdrive. To Τhomann το έχει φέρει πλέον - και έχει πέσει και η τιμή του νομίζω, στα 129 ευρώ.

http://www.thomann.de/gr/boss_da_2_adaptive_distortion.htm

Αν έχεις δυνατότητα, δοκίαμσέ το σε κανένα μουσικομάγαζο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι για να μην παρεξηγηθώ:

το γεγονός ότι έχω βάλει αγγελία στο Νοίζ για να το πουλήσω παιδιά, δεν έχει να κάνει με το γεγονός ότι ποστάρισα το προηγούμενο σχόλιο.

Μη βιαστείτε παρακαλώ να με κακοχαρακτηρίσετε σπάμερ. :)

Απλά θεωρώ ότι ως φιλοσοφία dist δεν έχει καμία σχέση με ό,τι ξέραμε μέχρι σήμερα και ίσως γι' αυτό να αξίζει να το δοκιμάσει κανείς (άλλο αν εγώ το πήρα για να το χρησιμοποιήσω ως "παχύ" tube screamer και απλώς δεν ήταν αυτό που ήθελα!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες επαιξα με το metal muff απο Electro Harmonix. Παιζω με stratocaster και μονους μαγνήτες και επιτέλους ακουσα παραπάνω γκάζια απο την κιθάρα μου! Το πετάλι κανει 80 ευρώ και νομίζω για τα χρήματα του είναι πολύ καλο. Εχει μαλιστα και επιλογη boost για lead παιξιματα.

 

Το έχει δοκιμάσει κανεις σας?

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ειχα το metall muff ,πολυ καλο πεταλι πολυ ωραιο για metal ,δεν το προτεινα γιατι ειναι λιγο αγριο και ο ΟΡ θελει κατι πιο all around ,εχουν περασει απο τα χερια μου περιπου 10 γκαζοπεταλα και αυτο ηταν το καλυτερο που επαιξα σε στουντιο ,ο μονος λογος που το εδωσα ηταν οτι αρχισα απο ενα σημειο και μετα να χρησιμοποιω μονο την πεταλιερα μου και καθοταν.Το παλικαρι που το πηρε το ηθελε για doom καταστασεις και εμεινε πολυ ευχαριστημενος !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω και παλι για τις προτασεις μεχρι στιγμης εχω ξεχωρισει suhr,joyo και το blackstar απλα θελω να το ακουσω και απο κοντα  το τελευταιο να το ψαξω σε καποιο μαγαζι για να εχω καλυτερη αποψη.Τα αλλα τωρα οπως το Bi Metal πολυ βαβουρα δν μου πολυαρεσε και τα αλλα απλα μετρια στο ηχο που ψαχνω.

 

Προσωπικά θα έβαζα στην λίστα σου για δοκιμή και το MSD TELEGUN  ;)

 

Παραλειψη μου καια αυτο ελπιζω να το βρω καπου να το δοκιμασω..ευχαριστω για την παρατηρηση IrakliZS

Τωρα οτι και να πουμε για τα dist ειναι ενα μεγαλο και ατελειωτο θεμα.....στον καθενα ηχει διαφορετικα ο ηχος του πεταλιου..ακρη πολυ δυσκολα βγαζεις...το θεμα ειναι και στα δαχτυλα σου που θα κανεις εσυ το πεταλι να βγαλει τον ηχο του κ οχι το πεταλι σε σενα....Ειλικρινα πολυ δυσκολο θεμα αυτο που ανεβασες,αλλα καλο για να παρεις κ τις γνωμες των αξιοτιμων μουσικων αλλα και μελων...Η αποφαση δικη σου..απο καρδιας, καλη ακροαση και ευχομαι γρηγορα να καταληξεις... ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω και παλι για τις προτασεις μεχρι στιγμης εχω ξεχωρισει suhr,joyo και το blackstar απλα θελω να το ακουσω και απο κοντα  το τελευταιο να το ψαξω σε καποιο μαγαζι για να εχω καλυτερη αποψη.Τα αλλα τωρα οπως το Bi Metal πολυ βαβουρα δν μου πολυαρεσε και τα αλλα απλα μετρια στο ηχο που ψαχνω.

 

Προσωπικά θα έβαζα στην λίστα σου για δοκιμή και το MSD TELEGUN  ;)

 

 

 

Παραλειψη μου καια αυτο ελπιζω να το βρω καπου να το δοκιμασω..ευχαριστω για την παρατηρηση IrakliZS

Τωρα οτι και να πουμε για τα dist ειναι ενα μεγαλο και ατελειωτο θεμα.....στον καθενα ηχει διαφορετικα ο ηχος του πεταλιου..ακρη πολυ δυσκολα βγαζεις...το θεμα ειναι και στα δαχτυλα σου που θα κανεις εσυ το πεταλι να βγαλει τον ηχο του κ οχι το πεταλι σε σενα....Ειλικρινα πολυ δυσκολο θεμα αυτο που ανεβασες,αλλα καλο για να παρεις κ τις γνωμες των αξιοτιμων μουσικων αλλα και μελων...Η αποφαση δικη σου..απο καρδιας, καλη ακροαση και ευχομαι γρηγορα να καταληξεις... ;)

 

 

+1 

 

Εξάλου ενας λόγος για τα δύο πετάλια blackstar και telegun πέρα ότι έχουν ωραιο ήχο είναι και ότι είναι ευέλικτα και σου δείνουν κάμπωσες επιλογές

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου