Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω ΑΜΕΣΑ Ελληνικούς Ρυθμούς για Yamaha A1000 Oriental!!!!!!!


marios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά και από εμένα!!! Θέλω τη βοήθειά σας ρε παληκάρια, γιατί έχω φάει τον κόσμο και δεν μπορώ να βρώ με τίποτα ελληνικούς ρυθμούς για το A1000. Βασικά ψάχνω για 6/8, για καμμία ελληνική μπαλάντα 4/4, ή πιο μοντέρνα, και γενικά ελληνικούς ρυθμούς!!!

Υπάρχει κανένας που μπορεί να με βοηθήσει???

Ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων για το χρόνο σας!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
  • Guru

Κε Μανώλη...σε αυτούς τους ρυθμούς που προτείνετε...έχει και παλαμάκια μέσα? 8) ;D

και σπασμένα πιάτα άμα λάχει! :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ευρώπουλα για κάτι που είναι πανεύκολο να κατασκευάσει από μόνος του ο χρήστης;  ::) :o ???

είδες πως ξεκινάνε οι μπίζνες? ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ευρώπουλα για κάτι που είναι πανεύκολο να κατασκευάσει από μόνος του ο χρήστης;  ::) :o ???

είδες πως ξεκινάνε οι μπίζνες? ;D ;D

 

Το συζητάς; Τρελή μπίζνα να πουλάς ένα ημιτελές προϊόν και στην πορεία να πουλάς τα παρελκόμενά του σε εξωφρενική τιμή. Ζήτω η ελεύθερη αγορά. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

23 ευρώπουλα για κάτι που είναι πανεύκολο να κατασκευάσει από μόνος του ο χρήστης;  ::) :o ???

είδες πως ξεκινάνε οι μπίζνες? ;D ;D

 

Το συζητάς; Τρελή μπίζνα να πουλάς ένα ημιτελές προϊόν και στην πορεία να πουλάς τα παρελκόμενά του σε εξωφρενική τιμή. Ζήτω η ελεύθερη αγορά. ;D

Θεωρείς πως θα 'πρεπε να έχει και Κογκολέζικους ρυθμούς σαν στάνταρ δηλαδή;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρείς πως θα 'πρεπε να έχει και Κογκολέζικους ρυθμούς σαν στάνταρ δηλαδή;

 

Ιδού η επίσημη σελίδα του μηχανήματος:

 

http://usa.yamaha.com/products/musical-instruments/keyboards/arranger_workstations/psr-a1000/?mode=model

 

Στην οποία αναφέρει:

 

"61-key touch response keyboard that includes Arabian, Khaligi, Iranian, Turkish, and Greek styles."

 

Προφανώς και οι εργοστασιακοί ελληνικοί ρυθμοί που έχει το μηχάνημα από το εργοστάσιο δεν καλύπτουν το φίλο. Έχω κι εγώ παρόμοιο Yamaha arranger και ξέρω τι παίζεται. Εμένα βέβαια δεν δέχεται memory card, floppy disk ή USB stick, αλλά data cartridge, με ό,τι συνεπάγεται αυτό. Επομένως υπάρχει κενό (επίτηδες ή από αμέλεια, δεν έχει σημασία), το οποίο καλύπτει ο εγχώριος αντιπρόσωπος, πουλώντας τα αντίστοιχα προϊόντα χρυσά.

Εδώ είναι η δική μου ένσταση. Λέω κάτι παράλογο; ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω κάτι παράλογο; ???

Mάλλον....

Στην οποία αναφέρει:

"61-key touch response keyboard that includes Arabian, Khaligi, Iranian, Turkish, and Greek styles."

Με λίγα λόγια...έχει Greek styles. Απλά...

δεν καλύπτουν το φίλο.

Δεν βλέπω λοιπόν γιατί ο Έλληνας αντιπρόσωπος, εάν έχει μεγάλη ζήτηση, να μην έφτιαξε -ως εμπορικό προϊόν- το έξτρα πακέτο που κάποιος που βαριέται ή δεν ξέρει- μπορεί να το πληρώσει αυτά τα 23 ευρώ...Εγώ, αυτό έχω καταλάβει.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου