Προς το περιεχόμενο

Επιτελους απαντηση στο αιωνιο ερωτημα των ξυλων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Ας έκανε κι ένα τεστ με φρασούλες... Το είχα βάλει να το δω πριν λίγο καιρό που μ'είχε πιάσει αϋπνία και στα 10 λεπτα έχασα την απάντηση στο αιώνιο ερωτημα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 383
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μα......Δεν δειχνει το ιδιο.....  :D :D :D

 

+

 

Το graphic eq είναι ΕΝΤΕΛΩΣ άχρηστο σε αυτό το τεστ. Ενδεχομένως θα είχε νόημα αν το strumming το έκανε ρομπότ με ακριβώς τις ίδιες παραμέτρους (δύναμη, γωνία κλπ.)

 

Προσωπικώς καθόλου δεν καίγομαι να μάθω την αλήθεια του μεγάλου ερωτήματος πάντως. Απλώς διασκεδάζω πολύ (δεν το λέω κοροϊδευτικά) με αυτούς που την ψάχνουν και ακόμη περισσότερο με αυτούς που θεωρούν ότι την βρήκαν.

 

 

 

 

Εγω να δεις ποσο διασκεδαζω ακομα περισσοτερο με αυτους που ακουνε ακομα διαφορες..... ;D η σαν παγια τακτικη του noiz....προσπαθουν να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα....βγαζοντας το mdf tonewood ;D....priceless.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικώς καθόλου δεν καίγομαι να μάθω την αλήθεια του μεγάλου ερωτήματος πάντως. Απλώς διασκεδάζω πολύ (δεν το λέω κοροϊδευτικά) με αυτούς που την ψάχνουν και ακόμη περισσότερο με αυτούς που θεωρούν ότι την βρήκαν.

Είσαι φίλος μου παιδάκι.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα......Δεν δειχνει το ιδιο.....  :D :D :D

 

+

 

Το graphic eq είναι ΕΝΤΕΛΩΣ άχρηστο σε αυτό το τεστ. Ενδεχομένως θα είχε νόημα αν το strumming το έκανε ρομπότ με ακριβώς τις ίδιες παραμέτρους (δύναμη, γωνία κλπ.)

 

Προσωπικώς καθόλου δεν καίγομαι να μάθω την αλήθεια του μεγάλου ερωτήματος πάντως. Απλώς διασκεδάζω πολύ (δεν το λέω κοροϊδευτικά) με αυτούς που την ψάχνουν και ακόμη περισσότερο με αυτούς που θεωρούν ότι την βρήκαν.

 

 

 

 

Εγω να δεις ποσο διασκεδαζω ακομα περισσοτερο με αυτους που ακουνε ακομα διαφορες..... ;D η σαν παγια τακτικη του noiz....προσπαθουν να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα....βγαζοντας το mdf tonewood ;D....priceless.

Δλδ ειμαστε ολοι συννενοημενοι για να βγαλουμε εσενα κουφο ??? Δεν καταλαβαινω την αρνητικοτητα σου.Εγω συμφωνω ΠΛΗΡΩΣ με τον jazzjoker και ουτε με ενδιαφερει να βρω την αληθεια.Αν κατι μου αρεσει στο χερι μου θα παιξω.Τελος.Εκει πρεπει να ξεκιναν και να σταματανε ΟΛΑ τα debate και οι ερωτησεις "ποια ειναι καλη κιθαρα για μενα".Τον ηχο σου τον φτιαχνεις δεν στον δινει ετοιμο ενα οργανο

 

Kαι ενα απο τα παρομοια  λινκ που εχει στο βιντεο οπου εδω ο τυπος παιζει εστω και κατι..Warmoth σωμα vs GFS..... ;D ;D ;D.

 

Αυτο και αν ειναι αντικειμενικοΤΑΤΟ βιντεο !!!

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρε μια squier που κανει restoration και εφτιαξε αλλο ενα πανομοιοτυπο σωμα απο ενα αθλιο κομματι ξυλου κουζινας(mdf απο οτι δειχνει).

με λίγα λόγια πήρε 2 ίδιες κιθάρες...που είναι το περίεργο? ;D ;D

 

Φυλαξτε τα μαχαρια σας, γιατι ο φιλος marathon το ξεκαθαρισε απο την αρχη!!!!

 

Οποτε αδικα μας βλεπω με "συνδρομο καρπιαιου σωληνα" γραφοντας στο πληκτρολογιο!

 

Το λεει ξεκαθαρα. Πηρε ενα σωμα απο φθηνη κιθαρα, και το συγκρινε με ενα κομματι ροκανιδια!

 

Αν εβαζε ενα αριστης ποιοτητας ξυλο διπλα με τα ροκανιδια, να το καταλαβω...

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω το εξής: Γιατί κάποιος να προβληματίζεται για μια κιθάρα που είναι μόνο μέσα στο μυαλό του; Γιατί δηλαδή να αναρωτιέται κανείς πως θα ακούγονταν μια κιθάρα π.χ. μια τυπική strat αν είχε μαόνι αντί για alder, και αν θα άλλαζε κάτι ή όχι;

 

Πιάνεις μια κιθάρα, μια οποιαδήποτε ΥΠΑΡΚΤΗ κιθάρα, την συνδέεις, παίζεις, σου αρέσει την παίρνεις, δεν σου αρέσει την αφήνεις, ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ. Τι νόημα έχει να αναρωτιέσαι για παραλλαγές της, ή να αναλύσεις σε πενηνταράκια το γιατί σου αρέσει;  ???  

 

 

Αρχίζω να πιστεύω ότι είναι και αυτό ένα σύμπτωμα των καιρών, άνθρωποι με πέπλα στα αυτιά, που περιμένουν να διαβάσουν τα specs για να καταλάβουν αν κάτι τους αρέσει...  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτο και αν ειναι αντικειμενικοΤΑΤΟ βιντεο !!!

 

Βασικα αυτα τα βιντεο ειναι γυρω στις 100 φορες ποιο αντικειμενικα απο το δικο σου με τον chappers που ειχαν πολυ περισσοτερα πραγματα διαφορετικα(ακομα και τα ηλεκτρικα) ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Και γω δεν βλέπω κανένα προφανή λόγο για όλη την μανούρα.Μιλώντας για μένα αν είχα τα φράγκα θα έπερνα την κιθάρα που μου άρεσε περισσοτερο σαν φιλ ήχος κτλ.Ούτως ή άλλως δεν παίζω με κανα ακριβό ξύλο και δεν τρελένομαι αλλά και με κάτι πιο ακριβά που πέσαν στα χέρια μου δεν μου έπεσαν και οι τρίχες.Μήπως λοιόν ασχολούμαστε  με αυτό δηλ. με τρίχες.Σίγουρα όμως θα παραδεχτώ μιας και μιλάμε για ηλεκτρισμό και σαν ηλεκτρολογος ότι τα ηλεκτρικά σε μια κιθάρα κάνουν την εμφανή διαφορά στον ήχο.Τα αλλά για ξύλα ,μανίκια κτλ πρέπει να έχεις και αυτί αντένα για να πιάσεις τις ιδιοσυχνότητες που λένε και τα παιδιά.Πάντως στο συγκεκριμένο βίντεο ένα τσίκι διαφορά υπήρχε νομίζω.Αλλά όχι και κάτι να σου αλάξει τον κόσμο.Αρα μάλον δεν παίζει και πολύ ρόλο το ξύλο.Αυτό βέβαια μπορεί και να είναι και ευσεβής πόθος σε μένα και όλους όσους δεν τους πέρνει οικονομικά το τέλειο ξύλο.Αλλά από την άλλη ποιος γαμεί το τελειο ,τίμιο ξύλο.Δάχτυλα θέλει το πραμα ψυχούλα, μυαλό και έμπνευση.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιάνεις μια κιθάρα, μια οποιαδήποτε ΥΠΑΡΚΤΗ κιθάρα, την συνδέεις, παίζεις, σου αρέσει την παίρνεις, δεν σου αρέσει την αφήνεις, ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.

...άμα δεν παίζεις...πρέπει να βρείς μία δικαιολογία ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου