Προς το περιεχόμενο

νέα κατηγορία στις αγγελίες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά νόιζ.

Ίσως είναι άκυρο το θρέντ αλλά δεν πιστεύετε πως θα ήταν χρήσιμο να δημιουργηθεί στις αγγελίες μια νέα κατηγορία για guitar parts, για την ακρίβεια η κατηγορία "καθαριστικός εξοπλισμός" να διασπαστεί σε πεταλάκια κτλ και σε guitar parts ?Δεν γίνεται να έχει διαλύσει ο άλλος την κιθάρα του και να πουλάει ΟΛΑ τα parts και να καταλαμβάνει 2 σελίδες.έχω δει αγγελίες που ένα άτομο πουλάει ξεχωριστά ένα ποντεσιόμετρο, μια γέφυρα , χορδές, κλειδιά, Nut. Όλα σε ξεχωριστές αγγελίες με αποτέλεσμα αυτός που πόσταρε ένα λεπτό πριν απο αυτόν να δει την αγγελία του θαμμένη στην τρίτη σελίδα σε 2 λεπτά.

Τι λέτε είναι εφικτό κάτι τέτοιο?

βασικά συμφωνεί κανείς η μόνο εγώ είμαι ο στραβός :P ?

 

εναλλακτικά θα μπορούσε κάποιος mod να συγχωνεύσει τις αγγελίες? γίνεται κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νομιζω πως ειναι περιττο. Γιατι:

 

1. οποιος ψαχνει στις αγγελιες, παει να πει οτι ψαχνει κατι συγκεκριμενο. Αφου ψαχνει κατι συγκεκριμενο, σιγουρα θα δει αν υπαρχει ή οχι

 

2. Απο την αλλη, αν απλα χαζευει για μια ευκαιρια που θα δει, τοτε ακομα καλυτερα να βρισκεται σε γενικη κατηγορια κιθαριστικου εξοπλισμου.

Ετσι, σιγουρα εχει περισσοτερες πιθανοτητες να βρει μια οποια αγγελια ως ευκαιρια

 

 

Αυτο νομιζω εχει νοημα και απο την σκοπια και του πωλητη, αλλα και του αγοραστη

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βασικα συμφωνω... Οι αγγελιες πιστευω πως ειναι λιγο ανω κατω... κατα κυριο λογο Δεν φταινε οι mods για αυτο...

Και μιας και ανοιξε το θεμα ας εκφρασω καποια συνιθισμενα προβληματα που πιστευω οτι πολλοι συνανταμε στις αγγελιες...

 

1) πολλοι πωλητες δεν βαζουν αυτα που πουλανε στην σωστη κατηγορια! αυτο ειναι παρα πολυ συχνο φαινομενο δυστυχως! δεν ειναι λιγες οι φορες που εχω βρει ηλεκτρικη κιθαρα στα gadgets!!!!

 

2) επισης οποιος παει στις αγγελιες δεν παει αναγκαστικα για να βρει κατι συγκεκριμενο  ::)

αν αντι για την κατηγορια "κιθαριστικο εξοπλισμο" που παντα εχει πανω απο 1000 αγγελιες υπηρχε και μια αλλη μονο με πεταλακια θα περνουσα καθε μερα ολη την μερα εκει  :P

 

3) πολλοι χρηστες ζητανε κατι και το βαζουν στην κατηγορια "πωληση" με αποτελεσμα η επιλογη αριστερα που σε αφηνει να επιλεξεις αν θες πωληση/ζητηση/ανταλλαγη να μην βοηθαει και πολυ καποιες φορες...

 

Επισης πιστευω οτι ειναι καλυτερο να υπαρχουν καμια 20αρια διαφορετικες κατηγοριες που να ειναι πιο συγκεκριμενες παρα να ειναι τοσο γενικες και να χανεσαι οταν μπαινεις στην καθε μια!

 

Οταν ψαχνεις για κατι π.χ καρτα ηχου αμα πατησεις στην αναζητηση καρτα ηχου εισαι σιγουρος πως δεν θα σου τα εμφανισει ολα γιατι αρκετοι πωλητες ξεχνανε να το γραψουνε στην περιγραφη ή το γραφουνε καπως αλλιως! Απο την αλλη για να ψαξεις για καρτα ηχου πρεπει να ψαξεις στην κατηγορια Studio, στην κατηγορια Υπολογιστες, στην κατηγορια DJ και στην κατηγορια Κιθαριστικος εξοπλισμος για να εισαι σιγουρος οτι εχεις δει ολες τις πιθανες επιλογες... Αν ομως υπηρχε μια κατηγορια που λεγοταν π.χ Καρτες ηχου θα ηταν πολυ πιο ευκολη η ζωη ολων μας  :) Δεν λεω και παλι θα υπηρχε το θεμα οτι καποιοι πωλητες θα μπορει να εβαζαν την αγγελια τους σε λαθος κατηγορια αλλα θα μειωνοταν αυτο το φαινομενο...

 

 

Δεν "κραζω" κανεναν ουτε θελω να μειωσω το site! Και μονο που εχει καταφερει να διατηρηθει ενα τετοιο site στην ελλαδα τοσα χρονια ειναι πολυ αξιοσημειωτο! Οι παρατηρησεις που κανω καποιες μπορει να φαινονται πολυ λεπτομερειες και γελοιες αλλα εμενα θα με ωθουσαν πολυ περισσοτερο στο να ειμαι μερος των αγγελιων! Γνωριζω πως οι λυσεις δεν ειναι απλες και χρειαζονται χρονο και χρημα κατι που δυσκολα συνανταμε στην εποχη μας αλλα δεν ειναι και ανεφικτες... Ενω επιπλεον πιστευω πως αρκετα μελη του νοιζ θα ηθελαν να προσφερουν βοηθεια εθελοντικα σε οποιο τομεα μπορουν... Οπως ολοι που ξερουν καποια βασικα απο πληροφορικη ή απλα εχουν κοινη λογικη γνωριζουν οτι ενα site / προγραμμα δεν ειναι απλα Σχεδιασμος -> Υλοποιηση αλλα υπαρχει και ανατροφοδοτηση/συντηρηση που πολλες φορες ειναι αποτελεσμα κριτικης απο χρηστες του... Προς θεου δεν λεω οτι το site ειναι "ψωφιο" ή οτι δεν συντηρειται καλα απλα πιστευω πως οι διαχειριστες θα επρεπε να δινουν λιγο περισσοτερο σημασια στο τι πιστευουν οι χρηστες του και οχι με το που παει να γινει καποιου ειδους κριτικη αμεσως να απορριπτεται με ενα "ΟΧΙ"...

ας μην γινουμε σαν τις περισσοτερες ελληνικες (και οχι μονο...) εταιριες που χαρακτηριζονται απο αυτη την απαθεια του στυλ "και ποιος εισαι εσυ που θα μου πεις τι να κανω" ή απλα σε αγνοουν γιατι "δεν ξερει πως ειναι η δουλεια μου"...

 

Αν ειμαι ο μονος εδω μεσα που τα πιστευω αυτα οκ πασο μαλλον ειμαι πολυ αυστηρος και μπορειτε να με αφησετε στην τρελα μου...  :)

(ελπιζω το θεμα να μην θαφτει γιατι πιστευω πως ειναι αρκετα σημαντικο και μας αφορα ολους)

 

Φιλικα,

Κωστης

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

 

Καλο θα ηταν...αλλα εδώ αλλοι δεν ασχολούνται 30 δευτερόλεπτα για να βαλουν το αντικειμενο που πουλανε στη σωστη κατηγορια η για να βαλουν μια φωτογραφια της προκοπης...

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι όλα ξεκινούν από αυτόν που βάζει την αγγελία.

 

Εάν ο ίδιος δεν ενδιαφέρεται να προωθήσει σωστά το προϊόν του (σωστή κατηγορία, φωτογραφίες του δικού του προϊόντος και όχι από το internet, όμορφα γραμμένη περιγραφή στα ελληνικά που να βγάζει νόημα, τρόπο/ους επικοινωνίας) τι να κάνουν οι mods;

 

Δεν είναι δυνατόν να ελέγχουν μία-μία τόσες αγγελίες, πόσο μάλλον να τις τοποθετούν κιόλας στις σωστές κατηγορίες.  ;)

 

Ίσως η πρόταση του BlackForest για περεταίρω διαχωρισμό των κατηγοριών να βοηθούσε στην αναζήτηση κάποιου προϊόντος αλλά και πάλι εάν ο πωλητής δεν τοποθετεί σωστά την αγγελία του, θα έχουμε το ίδιο πρόβλημα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως ειναι περιττο. Γιατι:

 

1. οποιος ψαχνει στις αγγελιες, παει να πει οτι ψαχνει κατι συγκεκριμενο. Αφου ψαχνει κατι συγκεκριμενο, σιγουρα θα δει αν υπαρχει ή οχι

 

Όχι φίλε, έχει ΜΕΓΑΛΗ σημασία να βρίσκεται μια αγγελία μπροστά, γι' αυτό εξάλλου πολλοί ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ για να γίνει αυτό για τη δικιά τους αγγελία

 

Επίσης κάνεις λάθος όταν λες "ψάχνει κάτι συγκεκριμένο", αυτό ΔΕΝ ισχύει, ειδικά σε αγγελίες οι περισσότεροι μπαίνουν για να δούν τι προσφέρεται, αυτό είναι όχι η εξαίρεση αλλά ο κανόνας, στο κατάστημα είναι που πας για κάτι συγκεκριμένο, όχι σε αγγελίες. Και όντως όταν μπαίνω στη συγκεκριμένη κατηγορία έχοντας εφέ στο μυαλό μου με ενοχλεί η κατηγορία να πήζει απο αγγελίες σε ποτενσιόμεντρα ή γέφυρες ή τρέμολο

 

Εξάλλου και το "συγκεκριμένο" που λες είναι πολύ αόριστο τελικά, αν ψάχνω για πεταλιέρα, τι θα βάλω στην αναζήτηση; πεταλιέρα; πολυεφέ; petaliera? multieffects? ο πωλητής μπορεί να μην έχει βάλει καν μια τέτοια λέξη, αν π.χ. πουλάει μια gt8, καλά κάνει αν θεωρεί πως όλοι ξέρουν τι έιναι το μαραφέτι...

 

Συνεπώς συμφωνώ με την πρόταση του ΟΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν να δημιουργηθεί καινούρια κατηγορία, αυτή ας ήταν για μας τους ...άμοιρους αριστερόχειρες που ξεστραβωνόμαστε για να βρούμε αυτό που ψάχνουμε στον κόσμο των δεξιόχειρων...!  ::)

 

 

Επισης πιστευω οτι ειναι καλυτερο να υπαρχουν καμια 20αρια διαφορετικες κατηγοριες που να ειναι πιο συγκεκριμενες παρα να ειναι τοσο γενικες και να χανεσαι οταν μπαινεις στην καθε μια!

 

 

Επίσης συμφωνώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Λευτά υπάρχουν ακόμα βλέπω και κοιτάτε αγγελίες...Θα σας πω σε λίγο καιρό τι θα ψάχνετε ::) :P 8)  Όσα δεν φτάνει η αλεπού....... :-[      όχι δεν είμαι ο Superfunk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@geodimitri Εχεις δικιο ο πωλητής παιζει μεγαλο ρολο στο πως θα φτιαξει την αγγελια του για αυτο μαλιστα αναφερω οτι οι mods δεν φταινε συνηθως... το να διαχωριστουν ομως σε περισσοτερες κατηγοριες οι αγγελιες θα βοηθουσε και τους πωλητες και τους αγοραστες.

Οταν θες να πουλησεις μια καρτα ηχου ειναι δικαιολογημενο να το βαλεις και στην κατηγορια studio και στην κατηγορια υπολογιστες

 

@gdevelek +123454321

 

@MichalisG +12345654321

 

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου