Προς το περιεχόμενο

νέα κατηγορία στις αγγελίες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι απαραίτητο.Οποιοσδήποτε διαθέτει στοιχειώδη λογική (και μάλλον ευγένεια) δεν θα βάλει ξεχωριστές αγγελίες για μία βίδα,ενα κλειδί και ενα...αντικλείδι.  ;D

 

Επίσης τα πολλά λόγια (και στις αγγελίες) είναι φτώχεια.Οποιοσδήποτε σοβαρός (και όχι άφραγκος χασομέρης) υποψήφιος αγοραστής θα πάρει τηλ. τον πωλητή και αν υπάρχει καλή διάθεση και κυρίως ειλικρίνεια μεταξύ τους,η αγοραπωλησία θα γίνει χωρίς προβλήματα.

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επίσης τα πολλά λόγια (και στις αγγελίες) είναι φτώχεια.

 

Το να ξεκαθαρίζει κανείς εξαρχής και για κάθε ενδιαφερόμενο, σε τι κατάσταση είναι αυτό που πουλάει και τι τυχόν προβλήματα έχει, για σένα συνιστά πολυλογία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα, δειτε ποσες ειναι οι κατηγοριες και υποκατηγοριες πχ στο θωμα.

Ετσι που τα λεμε, αυτο ακριβως θα επρεπε να κανουμε!!!

 

Απλα το πιο σημαντικο για μενα θα ηταν να υπαρχουν 2 γενικες κατηγοριες για "πωληση/ζητηση"

 

Εκει νομιζω ειναι επιτακτικη αναγκη...

 

Ας το ξεκαθαρισουν οι mods...

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγώ νομίζω ότι το θέμα είναι στο πώς θα ανεβάσει ο πωλητής την αγγελία (με τόνους ή χωρίς, Ελληνικά ή Αγγλικά ή γκρίκλις ή ότι να 'ναι, με σωστή ή λάθος ορθογραφία, αν θα γράψει τι είναι αυτό που πουλάει ή θα το αφήσει ως απλό μοντέλο μιας μάρκας και όποιος ξέρει, κλπ).

 

Η δική μου πρόταση είναι να υπάρχουν fix λέξεις (σε κάθε κατηγορία) όταν κάποιος ανεβάζει μια αγγελία (πχ multieffect, pedal effect, parts and accessories, μπάσο, κλπ), από τις οποίες πρέπει να επιλέξει μία οπωσδήποτε (και μετά ας γράψει ότι τον φωτίσει ο ύψιστος).

 

Έτσι θα γίνει ευκολότερη η αναζήτηση συγκεκριμένων ειδών, μέσα στις ήδη υπάρχουσες κατηγορίες.

 

Απλά η γνώμη μου.

 

+1

 

Υπάρχουν μερικοί που και άθελά τους γράφουν με αγγλικούς χαρακτήρες κοινά γράμματα(Ελληνικά-Αγγλικά) όπως το χ,ο κτλ.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλο θέμα είναι και το spam..με ένα search θα δείτε ότι υπάρχουν άτομα που ποστάρουν την ίδια αγγελία ξανά και ξανά με διαφορά 2 ημερών...αυτές θεωρώ πως θα έπρεπε να σβήνονται(άσχετο/σχετικό με το θρεντ :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλο θέμα είναι και το spam..με ένα search θα δείτε ότι υπάρχουν άτομα που ποστάρουν την ίδια αγγελία ξανά και ξανά με διαφορά 2 ημερών...αυτές θεωρώ πως θα έπρεπε να σβήνονται(άσχετο/σχετικό με το θρεντ :P )

 

όταν το βλέπεις δεν έχεις παρά να πατάς την "αναφορά στον διαχειριστή"

 

μάλιστα για να βοηθήσεις μπορείς να του στέλνεις και το λινκ της πρόσφατης ίδιας αγγελιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 και εγώ για διαχωρισμό του κιθαριστικού εξοπλισμού σε 2 κατηγορίες. Περαιτέρω κατηγοριοποίηση δεν ξέρω αν θα βοηθούσε. Καλές οι πολλές επιλγοές αλλά και ο κατακερματισμός δεν βοηθάει πάντα.

 

Λογικά η προσθήκη μιας καινούριας κατηγορίας αν αποφασιστεί είναι πολύ εύκολη δουλειά απο άποψη development η προσθήκη όμως keywords, tags (όπως θέτε πείτε τα) ειναι αρκετά περισσότερη δουλειά και θα έπρεπε κατ εμέ να είναι και προαιρετική και όχι υποχρεωτική.

 

Απο την εμπειρία μου τα υποχρεωτικά πεδία δεν τα συμπαθούν και πολύ οι χρήστες όσο χρήσιμα και να είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την εμπειρία μου τα υποχρεωτικά πεδία δεν τα συμπαθούν και πολύ οι χρήστες όσο χρήσιμα και να είναι.

 

Αμα ξαφνικα πεταγονται απο παντου ενδιαφερομενοι αγοραστες απο εκει που υπηρχε νεκρα μαλλον θα τα εκτιμησουν...

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την εμπειρία μου τα υποχρεωτικά πεδία δεν τα συμπαθούν και πολύ οι χρήστες όσο χρήσιμα και να είναι.

 

Ισχύει όταν το κέρδος δεν είναι άμεσο. Εδώ όμως θέλουν να βγάλουν λεφτά. Αν βαριούνται ας μην πουλήσουν.

 

Συμφωνώ με την χρήση keywords.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου