Προς το περιεχόμενο

νέα κατηγορία στις αγγελίες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αμα ξαφνικα πεταγονται απο παντου ενδιαφερομενοι αγοραστες απο εκει που υπηρχε νεκρα μαλλον θα τα εκτιμησουν...

 

Αυτός που θα το εκτιμήσει θα το συμπλήρωνε έτσι κι αλλιώς. χωρίς να τον ανάγκαζε η εφαρμογή.

 

Ο άλλος όμως που θέλει να "Γράψει πωλείται  Λες Πωλ 500γιουρια, τηλ Βαγγέλας" όχι και μπορεί να πει δε γα... δεν βάζω αγγελία. Θα μου πείς ε δεν πειράζει δεν θέλουμε τέτοιους...

πιθανόν όμως να χάσεις μια καλή ευκαιρία γιατί μπορεί ο Βαγγέλας να μην τα πάει καλά με τους υπολογιστές και να απαξιώνει την διαδικασία αλλά κατά τα άλλα να πουλάει φθηνά ένα καλό όργανο και να είναι κατα τα άλλα πολύ εντάξει παιδί και συνεννοήσιμος.

 

Anyway πολύ το ψείρισα! όσο καιρό δουλεύω σαν προγραμματιστής έχω δεί οτι τον πολύ περιορισμό δεν τον εκτιμούν ιδιαίτερα οι μέσοι-χρήστες. Νομίζω και βιβλιογραφία περί του αντικειμένου συμφωνεί μαζί μου αλλά δεν δύναμαι να βρώ παραδείγματα τώρα.. ;)

 

δίνω αλλό +1 πάντως για την κατηγοριοποίηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Παίδες το θεμα δεν θάβεται. Απλά παρακολουθώ καθως όλα αυτά περνούν καθημερινά απο το νου μου και συμφωνώ με την ανάγκη κάποιων μετατροπών που θα γίνουν σύντομα.

 

Είναι όμως όπως τα λέει ο gadget τα πράγματα.

+1 και εγώ για διαχωρισμό του κιθαριστικού εξοπλισμού σε 2 κατηγορίες. Περαιτέρω κατηγοριοποίηση δεν ξέρω αν θα βοηθούσε. Καλές οι πολλές επιλγοές αλλά και ο κατακερματισμός δεν βοηθάει πάντα.

 

Λογικά η προσθήκη μιας καινούριας κατηγορίας αν αποφασιστεί είναι πολύ εύκολη δουλειά απο άποψη development η προσθήκη όμως keywords, tags (όπως θέτε πείτε τα) ειναι αρκετά περισσότερη δουλειά και θα έπρεπε κατ εμέ να είναι και προαιρετική και όχι υποχρεωτική.

 

Απο την εμπειρία μου τα υποχρεωτικά πεδία δεν τα συμπαθούν και πολύ οι χρήστες όσο χρήσιμα και να είναι.

 

Τα περισσότερα εξαρτώνται απο τον καταχωριστή. Δεν ξέρετε ποσες λαθος καταχωρίσεις γίνονται στις κατηγορίες. Φαντάσου να είναι περισσότερες!

Εδω απλα πράγματα που βοηθουν στο να βρεθουν οι αγγελίες δεν γίνονται σωστα. Οπως π.χ. η πόλη που βρίσκεται ο πωλητής. Auhna, Athina, Αθηνα, Αθήνα καθως και ακρως ανορθόγραφα. Αλλοι δε κανουν και πλάκα στο σημείο ή γραφουν οτι να'ναι χωρις να συνειδητοποιούν πως ετσι δυσκολεύουν αυτούς που θέλουν να δουν την αγγελία τους.

 

Πεδία που προσδιορίζουν πρέπει να λαμβάνονται σοβαρα υπ' όψη: Τιμή, Τίτλος, Πόλη, καθως και meta key words, που είναι εύκολο να προστεθούν αλλά... ποιός θα ασχοληθεί.

 

Συνεχίστε πάντως είναι σημαντικές οι παρατηρήσεις σας και σίγουρα θα με βοηθήσει σε αυτά που θα γίνουν.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Auhna, Athina, Αθηνα, Αθήνα καθως και ακρως ανορθόγραφα.

Βάλε προκαθορισμένα tabs φίλος...όπως και οι αεροπορικές εταιρίες ώστε να μην γράφεις....Κάτσε δούλεψε λίγο...γιατί θα φύγουμε, θα πάμε αλλού ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Βάλε προκαθορισμένα tabs φίλος...όπως και οι αεροπορικές εταιρίες ώστε να μην γράφεις....Κάτσε δούλεψε λίγο...γιατί θα φύγουμε, θα πάμε αλλού ;D

Μέτρησες πόλεις, κωμοπόλεις και χωριά εν Ελλάδι, μήπως; ???

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οι υποχρεωτική συμπλήρωση από σεταρισμένα keywords θα αποτρέψει πολλές λανθασμένες καταχωρήσεις.

 

Για παράδειγμα και εντελώς ενδεικτικά, αν πάει κανείς να βάλει αγγελία για εφέ στην κατηγορία ενισχυτών, θα δει ότι θα έχει να επιλέξει ανάμεσα σε "ενισχυτής κιθάρας" "ενισχυτής μπάσου" (και λίγες άλλες επιλογές για άλλους τύπους ενισχυτών) και θα καταλάβει πως κακώς βρίσκεται στην κατηγορία...

 

Επισης κανείς δεν θα μπορει να βάλει ξερά "πωλείται ο Χ ενισχυτής" χωρίς να συμπληρώσει απαραίτητα και σε τι κατάσταση είναι.

 

Έτσι μπαίνει η διαδικασία σε ένα λούκι και καταλήγει σε κάτι νοικοκυρεμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+10000000000000

 

ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΕΙΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΟΙ!!!!!

EBMM John Petrucci 7

Jackson DK2

Yamaha Pacifica

ENGL Powerball-Invad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλω τα σεβη μου στον αγαπητο admin....

 

Λιγο απο Thomann κατηγοριοποιηση δεν θα εβλαπτε κανεναν. "Μπανανια" ειναι οι σελιδες των αγγελιων.

 

Εχουμε φαει τα λυσακα μας περα δωθε να μαντεψουμε που ειναι το καθε μαραφετι που ψαχνουμε.

EBMM John Petrucci 7

Jackson DK2

Yamaha Pacifica

ENGL Powerball-Invad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Παρακαλω τα σεβη μου στον αγαπητο admin....

 

Λιγο απο Thomann κατηγοριοποιηση δεν θα εβλαπτε κανεναν. "Μπανανια" ειναι οι σελιδες των αγγελιων.

 

Εχουμε φαει τα λυσακα μας περα δωθε να μαντεψουμε που ειναι το καθε μαραφετι που ψαχνουμε.

Στον Thomann αγαπητέ τα προϊόντα καταχωρούνται απο υπαλλήλους που τηρούν κανονισμούς και προδιαγραφές και όχι επισκέπτες.

Μπανανία γίνεται απο όσους δεν ενδιαφέρονται να τηρήσουν ακομα και αυτές τα απλές κατηγορίες: Κιθαρα, Πλήκτρα, κλπ. ασε δε τους κανονισμούς.

 

 

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Thomann αγαπητέ τα προϊόντα καταχωρούνται απο υπαλλήλους που τηρούν κανονισμούς και προδιαγραφές και όχι επισκέπτες.

Μπανανία γίνεται απο όσους δεν ενδιαφέρονται να τηρήσουν ακομα και αυτές τα απλές κατηγορίες: Κιθαρα, Πλήκτρα, κλπ. ασε δε τους κανονισμούς.

 

Αστα αυτα ρε φιλως...πες οτι δεν εισαι διατεθημενος να μπαινεις καθε λιγο και λιγακι στις αγγελιες και να διορθωνεις τις ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ μπουρδες που καταχωρουνται εκει μεσα (απο..."σπανια" κομματια κιθαρωνε που εχουν κυκλοφορησει κατα χιλιαδες...και...vintage κιθαρες του 1989... ::) μεχρι.......xir-xar (νοιζικος τροπος καταγραφης της λεξης hi-hat πριν απο καποια χρονια)) και αστα αυτα....

 

Τεμπελη,ε τεμπελη.... ;D   

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου