Προς το περιεχόμενο

Fernandes Precision 1977 - 33.5'' scale ???


petersp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το clip που σας υποσχεθηκα. Το πρωτο μερος ειναι με δαχτυλα και το δευτερο slap. Δυστυχως στο slap δεν χωραει καλα το δαχτυλο απο κατω (σαν δεν ντρεπεσαι!!!) και με δυσκολεψε λιγο - παρ ολο που του εβαλα shim για να σηκωσω τις χορδες λιγακι...

bass_demo.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω οτι ο ηχος ειναι ξερος εντελως, οτι εβγαλε το μπασο απο την καρτα ηχου κατευθειαν στο Cubase - ουτε Eq ή κομπρεσσορες, τιποτα απολυτως. Απο χορδες εβαλα Ernie Ball 45αρες, συνηθως βαζω 40αρες αλλα λογω του μικροτερου scale ειπα να βαλω 45αρες. Κακως τελικα γιατι η αισθηση ειναι κανονικου scale.

Θοδωρη απο βαρος δεν μπορεσα να βγαλω ακρη, μια μου εδειχνε 3,5 μια 5. Πρεπει να ειναι 4 - 4,5 κιλα, ψιλοβαρυ για Precision αλλα οχι για μπασο. Ελαφρυ παντως δεν το λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω οτι ο ηχος ειναι ξερος εντελως, οτι εβγαλε το μπασο απο την καρτα ηχου κατευθειαν στο Cubase - ουτε Eq ή κομπρεσσορες, τιποτα απολυτως. Απο χορδες εβαλα Ernie Ball 45αρες, συνηθως βαζω 40αρες αλλα λογω του μικροτερου scale ειπα να βαλω 45αρες. Κακως τελικα γιατι η αισθηση ειναι κανονικου scale.

Θοδωρη απο βαρος δεν μπορεσα να βγαλω ακρη, μια μου εδειχνε 3,5 μια 5. Πρεπει να ειναι 4 - 4,5 κιλα, ψιλοβαρυ για Precision αλλα οχι για μπασο. Ελαφρυ παντως δεν το λες...

 

Μια χαρά ειναι Πετρο μου .Θα ψάξω να βρω ακριβώς το ίδιο .Είναι αστέρι  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου