Προς το περιεχόμενο

"get Lucky" Daft Punk, Pharrell Williams, Stevie Wonder...


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

;D ;D ;D ;D ;D

Omar Hakim , Nathan East., Nile Rogers, Stevie Wonder …έτσι παίζω και γώ!  :P ;D ;D

(Δεν το λέω για να μειώσω τους DP) απλά είναι πώς να το πώ......λίγο υπερβολή!!!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ή πολυ απλα καταλαβαινεις τη ΑΞΙΑ εχουν οι Daft Punk για να...ασχολουνται ολοι αυτοι μαζι τους.... ;)

 

Omar Hakim , Nathan East., Nile Rogers, Stevie Wonder …έτσι παίζω και γώ!

 

ε καλα δεν θα παιζεις....θα εχεις την τελεκαστερ αγκαλια και θα βαρας τη ΛΑ (χωρις ενισχυτη και βυσμα... ;D),να ΧΟΡΕΥΕΙΣ ομως επιτρεπεται... :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το R.A.M. παίζει στο repeat στο σπίτι 24/7...

 

Χορεύει η μεγάλη κόρη μου (2 χρόνων).

Χορεύει η γυναίκα μου (28 χρόνων).

Χορεύει ο γάτος μου (4 χρόνων).

Χτές παρατήρησα οτι ψιλο-κουνιέται και γκρουβάρει και η μικρή μου κόρη (ενός μήνα)  ;D

 

Άρα τί χρείαν έχομεν μαρτύρων??

 

Μόνο για το χαβαλέ που γίνεται στο σπίτι τους αξίζουν όλα τα Grammy του κόσμου, και το λέω εγώ που υπό κανονικές συνθήκες ξεκινάω την ημέρα με Behemoth  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

ε καλα δεν θα παιζεις....θα εχεις την τελεκαστερ αγκαλια και θα βαρας τη ΛΑ (χωρις ενισχυτη και βυσμα... ;D),να ΧΟΡΕΥΕΙΣ ομως επιτρεπεται... :)

;D ;D ;D ;D ;D

Τρομακτικό σχήμα.....κυριολεκτικά.

Θύμισε παλιές θεϊκες στιγμές του "Night Music".....για εμάς τους παρελθοντολάγνους.  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαμάτο όσο δεν πάει!  :o

Στα πλάνα που χόρευαν όλοι από κάτω νομίζω πως είδα και αρκετές καρέκλες να χορεύουν! :P

Τόσο ανεβαστικό που μου έφτιαξε τη μέρα! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Κοίτα... απλά πράγματα:

 

Για να κάτσω εγώ, ο κλασσικό παπάρας να γουστάρω και να το ακούω μέχρι τις 1:30 εχτές το βράδυ.. σημαίνει οτι σπάει κόκαλα!

 

Και ο Pharrell έχει κάνει κι εκείνο το 24 hour project που είναι επίσης απίθανο!

 

Τέτοιοι άνθρωποι επισκευάζουν για λίγο την πίστη μου στην εμπορική μουσική. Και φυσικά το γεγονός ότι οι DP (Daft Punk ντε... (έχει ηχώ εδώ μέσα ή μου φαίνεται) κάνανε και το soundtrack του "καινούριου" tron. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τετοια ΔΙΣΚΑΡΑ γεματη ΚΕΦΙ και ΧΑΡΑ εχει να βγει απο την εποχη αυτου του δισκου (αν θυμουνται οι παλαιοι με αυτον και μονο το δισκο εβγαζες χαλαρα 4 ωρες ΠΑΡΤΥ... ;D)

 

madness.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και για να αποδώσω τα εύσημα στους DP, επιτέλους ο Nile Rodgers  έκανε νούμερο 1  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοιοι άνθρωποι επισκευάζουν για λίγο την πίστη μου στην εμπορική μουσική.

Για να προσθέσω μια άλλη διάσταση στην κουβέντα, θεωρώ ότι δεν κάνουν ακριβώς ή απλώς εμπορική μουσική. Δεν ισχυρίζομαι ότι αυτό το είδος δεν πουλάει, ίσα ίσα ξεσκίζεται να το κάνει, απλώς είναι το πιο εύκολο είδος για να κάνεις τη γνωστή κακή εμπορική μουσική (τη χειρότερη ίσως που υπάρχει: μπλιμπλίκια).

 

Αυτοί -αδιάφορο πόσο πούλησαν- είναι ακριβώς στον αντίποδα. Όσο και αν τα τεχνοκρατικά κολλήματα των μουσικών δεν το επιτρέπουν, αυτός ο δίσκος κρύβει απίστευτη δουλειά, έμπνευση και καλλιτεχνική αναζήτηση από πίσω.

 

Φυσικά είναι εμπορικότατοι, αλλά είναι και καλλιτεχνάρες, και ενώ το πρώτο είναι κοινό, το δεύτερο δεν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τετοια ΔΙΣΚΑΡΑ γεματη ΚΕΦΙ και ΧΑΡΑ εχει να βγει απο την εποχη αυτου του δισκου (αν θυμουνται οι παλαιοι με αυτον και μονο το δισκο εβγαζες χαλαρα 4 ωρες ΠΑΡΤΥ... ;D)

 

Δεν χρειάζεται να είσαι παλιός. Και τώρα παίζει σε κάθε πάρτυ που σέβεται τον εαυτό του ('ντάξει, όχι όλο).

 

Φυσικά είναι εμπορικότατοι, αλλά είναι και καλλιτεχνάρες, και ενώ το πρώτο είναι κοινό, το δεύτερο δεν είναι.

 

Συμφωνώ. Και κάποια στιγμή πρέπει να ξετινάξουμε το ψώνιο και την υπεροψία από πάνω μας και να καταλάβουμε ότι μερικές φορές το εμπορικό έχει κάνει επιτυχία γιατί όντως είναι καλό και όχι γιατί μας κάνουν πλύση εγκεφάλου (αχ αυτή η καραμέλα, έλεος πια, όλοι είναι ηλίθιοι εκτός από εμάς).

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου