Προς το περιεχόμενο

Φθηνα ρικοφόν;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, θα ηθελα αν καποιος ξερει τα πιο φθηνα ρικοφον ή γενικα φθηνα ηχομονωτικοαποροφητικα υλικα απο που θα τα παρω, θα του ημουν ευγνωμων! Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μαζι σου και εγω... Ψαχνω γενικοτερα το πιο φτηνο υλικο για ηχοαπορροφηση. Δεν με νοιαζει τοσο η ηχομονωση απλα θελω καπως να διαμορφωσω την ακουστικη του χωρου... Οι αβγοθηκες ειναι η κλασσικη λυση που εχουν μπει ηδη στο καλαθι αλλα εχω ακουσει οτι πρεπει να βαλεις και κατι αλλο πισω απο τις αβγοθηκες για να γινει δουλεια... Καμια προταση κανεις?

 

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

blackforest οι αυγοθηκες δεν χρειαζονται τιποτα εφοσον τις θες μονο για ηχοαποροφηση. ειχα κανει το εξης στο παρελθον.. κολλησα 2 αυγοθηκες τη μια μες την αλλη και μετα τις κολλησα στο ταβανι με βενζινοκολα.. ενταξει λιγη ...μαστουρα δεν τη γλυτωνεις και καλο ειναι να εχεις καποιο παραθυρο ανοιχτο αλλα εκαναν εξαιρετικη δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αντι για 120 αυγοθηκες να παρω 240?  ;D

Αν οντως με μια διπλη στρωση απο αβγοθηκες εχω ξεκαθαρισει τοτε μου καθεται τελεια!

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι απαραιτητο να μπουν διπλες απλα εγω ειχα αρκετες και ειπα να τις βαλω διπλες. και μονες να μπουν μια χαρα ειναι. ποσο τις βρηκες το κομματι. εγω ειχα πει ενα εμπορο πουλερικων και η τιμη ηταν ξεφτιλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ,

αν το προβλημα ειναι μονο οι υψηλές συχνότητες (που δεν ειναι, και κυριως το προβλημα ειναι οι χαμηλές), θεωρω κακη ιδεα να βαλεις αυγοθηκες...

 

Κανε ενα απλά search στο google οπως εδω:

https://www.google.gr/search?q=egg+pattern+for+studio&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=aO_nUvXyFMf8ywOo-4CYBA#q=egg%20cartons%20for%20recording%20studio&rls=org.mozilla:en-US:official

 

και το λιγοτερο που θα ακουσεις ειναι πως το περισσοτερο που θα καταφερεις, ειναι να κανεις ευφλεκτο -πολύ ευφλεκτο- το δωματιο. (Δεν νομιζω πως θα ηθελες να ησουν μεσα στην περιπτωση που γινει μια σπιθα απο μια πριζα :o :o :o )

 

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο εχω βρει...

http://www.pet-eshop.gr/index.php?route=product/product&path=65_175&product_id=526

 

Που οι 130 (110.τμ) βγαινουν στα 20ευρω.

Εχεις να μου προτεινεις και κανεναν αλλο φτηνο υλικο να βαλω πισω απο τις αυγοθηκες? Μου φαινεται πως ειναι αρκετα λεπτες για να κανουν δουλεια απο μονες τους  :-\

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Holystone

Εχεις δικιο... Οι περισσοτεροι λενε οτι ειναι μυθος ή στην καλυτερη κοβει λιγο τις ψηλες...

Καποιος ελεγε να παρεις οτι μαξιλαρι εχεις στο σπιτι σου και να το βαλεις στον τοιχο  :P

Αυτοι παιζει να ισχυει καθολου? Γιατι εχω πολλααα μαξιλαρια απο καναπεδες στο εξοχικο που δεν τα χρησιμοποιει κανεις!

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα γινεις μεσαιος ολος ο ηχος με αυγοθηκες παιδια...

δοκιμασε κανεις να παει να φωναξει διπλα σε αυγοθηκη?

επιστρεφουν απιστευτες μεσαιες συχνοτητες.

Ειναι καλες για αλλα πραγματα αλλα οχι στη θεση του ρικοφον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου