Προς το περιεχόμενο

Emu 1616pci επισκευη-λυση?


EimaiDimos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, θα μπω κατευθείαν στο θεμα.

Έχω την συγκεκριμενη κάρτα ήχου εδώ και 3-4 χρόνια. http://www.thomann.de/gb/emu_1616m_pci_express.htm

 

Πριν 1 περιπου μήνα κάηκε το Microdock,το εξωτερικό μέρος της κάρτας δηλαδή.

 

Γνωρίζει κάποιος εάν μπορώ να προμηθευτώ μόνο το συγκεκριμένο μέρος μέσω ίντερνετ απο κάπου ή αν γνωρίζει κάποιον που μπορεί να το επιδιορθώσει? Μένω Θεσσαλονίκη, αλλα και Αθήνα θα μπορούσα να το στείλω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κολλάς, είναι για το καλός ήρθες στο forum, άλλους συνήθως τους αλευρώνουμε.

Εχει τζιμάνια εδώ που ξέρουν από κομπιούτερ, σε λίγο θα έρθει και η απάντηση σου.

 

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου ελπίζω να διορθώνεται το πρόβλημα και να ξαναδουλέψει η κάρτα.

Στα καλά καθούμενα κάηκε; Σε ρωτάω, γιατί και η δικιά μου τα έχει ψιλοφάει τα ψωμιά της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβληματική κάρτα. Κι εμένα μου πέθανε αφού πρώτα μου έκανε κάτι κόλπα με βόμβους και χρατς χρουτς. Ούτε έψαξα να τη φτιάξω.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω και εγώ την συγκεκριμένη κάρτα εδώ και χρόνια.

Νομίζω ότι είναι λίγο δύσκολο να βρεις μόνο του το microdock,

αλλά στείλε κανένα mail στην http://en.europe.creative.com/

Τις κάρτες αυτές κάποτε τις έφερνε o Nάκας και αν θυμάμαι καλά, είχε και το service τους.

Για ρώτα μήπως είχαν καμιά επιστροφή με καμμένη pci και ανέπαφο microdock ή αν μπορούν να το διορθώσουν με κόστος που να αξίζει η επιδιόρθωση.

Ποτέ δεν ξέρεις..

 

Εγώ την έχω χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Αλλά έχοντας διαβάσει αρκετά thread σε διάφορα forum,ξέρω ότι είμαι απλά από τους τυχερούς..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβληματική κάρτα. Κι εμένα μου πέθανε αφού πρώτα μου έκανε κάτι κόλπα με βόμβους και χρατς χρουτς. Ούτε έψαξα να τη φτιάξω.

 

Tην έχω σχεδόν τρία χρόνια από δεύτερο χέρι, και το μόνο που μου έχει κάνει μέχρι στιγμής, είναι καμιά φορά με την εκκίνηση να θέλει κλείσιμο και άνοιγμα πάλι το patchmix για να παίξει. Αλλά μου το έχει κάνει μόνο στο partition με τα "γενικής χρήσης" windows, (που μάλλον το θέλει το format του πλέον)... οπότε θέλω να ελπίζω ότι φταίει το λειτουργικό.

 

Είχα συνολικά 3 e-mu, όλες pci (2 της σειράς M) και δεν είχα ποτέ το παραμικρό, εκτός από αυτό το πρόσφατο bug, οπότε -εγώ προσωπικά- δεν θα τις χαρακτήριζα προβληματικές "από μαμά". Βασικά, αν μου καεί, θα ξαναπάρω την ίδια! ;D

 

Πάντως, ας ρίξει μια ματιά ο φίλος στο τροφοδοτικό με ένα πολύμετρο, μήπως είναι εκεί το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβληματική κάρτα. Κι εμένα μου πέθανε αφού πρώτα μου έκανε κάτι κόλπα με βόμβους και χρατς χρουτς. Ούτε έψαξα να τη φτιάξω.

 

Ειχα την EMU 1820m και ειχα παθει κατι παρομοιο... μετα απο λιγο καιρο καηκε το audiodock ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου