Προς το περιεχόμενο

Emu 1616pci επισκευη-λυση?


EimaiDimos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tην έχω σχεδόν τρία χρόνια από δεύτερο χέρι, και το μόνο που μου έχει κάνει μέχρι στιγμής, είναι καμιά φορά με την εκκίνηση να θέλει κλείσιμο και άνοιγμα πάλι το patchmix για να παίξει. Αλλά μου το έχει κάνει μόνο στο partition με τα "γενικής χρήσης" windows, (που μάλλον το θέλει το format του πλέον)... οπότε θέλω να ελπίζω ότι φταίει το λειτουργικό.

 

Και εμένα το μοναδικό πρόβλημα που μου έχει κάνει,όταν την είχα πρωτοεγκαταστήσει,ήταν αυτό που περιγράφεις .Σε Windows 7 64-bit.

Στο επόμενο format,όταν εγκαταστήσεις τους drivers της κάρτας και το patchmix,

δοκίμασε την διαδικασία:

 

Εκτέλεση σαν διαχειριστής->EmuPMX_PCDrv_US_2_30_00

Επανεκκίνηση

Εκτέλεση σαν διαχειριστής->EmuPMX_PCApp_US_2_20_00

Επανεκκίνηση

 

Εγώ,έτσι το έλυσα.Πάντως είναι σίγουρα θέμα λογισμικού ή λειτουργικού.

 

Υπάρχει και ένα beta αρχείο οδηγών(EmuPMX_PCDrv_US_2_30_00_BETA) στο site της ΕΜU,

αλλά αν θυμάμαι καλά,με την διαδικασία παραπάνω,δεν χρησιμοποίησα το beta.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Για να απαντησω στις ερωτησεις

Στο συγκεκριμενο site http://en.europe.creative.com/  όπως προτεινει ο φιλος έστειλα mail και μου ειπαν οτι δεν προμηθεύουν πια προιόντα Emu (!) και μου πρότειναν το thomann  ;D

 

Όσο για το ιστορικό δεν θέλω να πω πολλά επειδή πιστεύω οτι μου την έκαψαν την κάρτα και δεν θέλω να το αναλύσω και να θίξω ίσως καποιον απο τους τεχνικούς της Θεσσαλονίκης. Το τροφοδοτικό είναι καμένο και αυτο, και μαλιστα δεν μπορουσα να βρω εδω θεσσ με 48v αν θυμάμαι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατι ακομη, επειδη δεν έχω και πολλες γνωσεις γυρω απο την μουσικη τεχνολογία, μήπως αντι για το MicroDock μπορω να παρω καποιο/κάτι άλλο που να συνδέεται στην καρτα ήχου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου