Προς το περιεχόμενο

[Nord Lead 2] τι λέτε;


gkol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σκέφτομαι να αγοράσω τη rack έκδοση του nord lead 2x

αλλα λόγο ασχετοσύνης επειδή πρώτη φορα θα δουλέψω με synth και μάλιστα όχι για επαγγελματική χρήση αναρωτιέμαι αν θα αξίζει τα λεφτά του.εσείς τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τα λεφτα τα αξιζει στανταρ !!!!!!

το εχει demo ο διαμαντοπουλος μπορεις να το ακουσεις κιολας !!!

εγω το NL2 ξεκηνησα να παρω και κατεληξα στο G2X

ειμαι καταευχαριστημενος αλλα θα ημουνα περισσοτερο αν μπορουσα να του πιω το αιμα !!!!!η clavia εχει δικο της ηχο, ηχαρα χωρις εφφε χωρις τπτ !!!!!μπορεις να κατεβασεις και καποια demo να ακουσεις.

Eγω εχω απο τα 3 clavia, korg ms 2000, polyevolver kai virus ti

αν υπαρχει καποιος τροπος να σου τα στηλω(?), Ευχαρηστως.

ειναι 233MB

Ειναι τρελλη η σουηδεζα οπως λεει και ο skouter !!!!!

http://www.clavia.se/ :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρταται και τι ηχους ψαχνεις και με ποιο στυλ (ηλεκρονικης) μουσικης ασχολεισαι.

 

ειμαι κατοχος του Nord rack 1 απο το 97/98 και ειμαι ακομα ευτυχησμενος για τους καθαρα ηλεκτρονικους ηχους που εχει

οτι ηχο/ηχοχρωμα θελω το εχω μεσα σε δευτερολεπτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο αλλά ποιό Nord απο όλα έχει καλούς Ηammond και Wurli ήχους...Γενικά vintageoκαταστάσεις.....?

 

Εdit: Το βρήκα http://www.thomann.de/gr/clavia_nord_electro_61.htm

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα, εγω εχω και το Lead 2x και το Electro, αλλα θα σου προτεινα να κοιταζες και κατι ποιο 'γενικης' φυσεως, μιας και το Lead και γενικως τα αναλογικα ειναι μυστηρια φαση και θελουν ψαξιμο, ενω το Electro εχει λιγους ηχους και ειναι για συγκεκριμενη δουλεια. Τσεκαρε π.χ. και κανα Yamaha ή Korg που ειναι λιγο απ'ολα, να δεις και τι παιζει με την synth φαση γενικως και μετα παρε κατι ποιο εξειδικευμενο.

 

Παντως αν επιμενεις, Clavia και αγιος ο Θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για όσα είπε ο alexd. Το Lead το έχω από το 99 και είμαι υπερευχαριστημένος αλλά είναι για πολύ συγκεκριμένες δουλειές (pop, electro και τα σχετικά). Αν σε ενδιαφέρει κάτι πιο all around πρέπει μάλλον να κοιτάξειες αλλού. Αν όμως το έχεις ψάξει και έχεις καταλήξει εκεί, το Lead μάλλον δεν έχει αντίπαλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου