Προς το περιεχόμενο

Η χειρότερη αγορά gear που έχουμε κάνει


ex-ΑΓΓΕΛΟΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Αυτό το πετάλι...

 

281cccdeb8b67f0ca53533ef2d773676.png

Με παρέσυρε ένα video που είχε ανεβάσει ο Νέστορας...και το αγόρασα εγώ που δεν ασχολούμαι με πετάλια...

Αφού ντρέπομαι να το πάω και στις αγγελίες για να μην εξαπατήσω κανέναν 8)

 

Άντε τυχερούλη, βγήκε αυτό  ;D Να το πάρεις να το κάνεις δώρο στον Sir  ;D ;D

 

On mode: Η χειρότερη αγορά ever ήταν ένας ενισχυτής μπάσου της Μπλιάχριγκερ.

Ravish_Sitar.JPG.cbf6e31a46c3f524d59ac26056159896.JPG

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Με παρέσυρε ένα video που είχε ανεβάσει ο Νέστορας...και το αγόρασα εγώ που δεν ασχολούμαι με πετάλια...

Αφού ντρέπομαι να το πάω και στις αγγελίες για να μην εξαπατήσω κανέναν 8)

Εγώ;

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Roland VG88

Δεν ειναι κακο σαν πεταλιερα αλλα σιγουρα δεν εκανε για το στυλ που το ειχα παρει (metal). Ολα τα emulations μου ακογονταν ιδια και να πω οτι δε το παλεψα. Το κρατησα περιπου 1 1/2 -2 χρονια αλλα ποτε δεν ημουν ικανοποιημενος (δεν το χρησιμοποιησα με το midi pickup) και παντα εβρισκα τους ηχους του "ψυχρους". Κατα τη γνωμη μου κατωτερο ηχητικα απο το αρκετα παλαιοτερο Roland GP-16 τουλαχιστον για το στυλ που παιζω. Το Pod XT LIVE που ακολουθησε ηταν σκαλες ανωτερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://technabob.com/blog/wp-content/uploads/2009/04/marshall_mini_amp.jpg

 

Πήρα αυτό τον ενισχύτη μέχρι να βρώ λεφτά για κάτι μεγαλύτερο....εντάξει μη βαράτε ήμουν και 15 χρονών.Ως τότε δεν είχα φανταστεί ότι για να παίξεις κιθάρα χρειάζεται ΚΑΙ ενισχυτής αλλά με το που το έμαθα πήγα και πήρα ότι πιο cool και φτηνό υπήρχε.Βοηθούσε κιόλας για να μπορείς να γυρνάς από πόρτα σε πόρτα και να παίζεις τα κάλαντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χειρότερη μου αγορά ήταν το Line6 Pocket pod που αγόρασα καινούριο (110 κάτι ευρώ) σαν αντικαταστάτη του V-amp2.

Ποτέ δεν κατάφερα να βρω ήχους τόσο καλούς όσο του vamp και η δυσκολία στη χρήση και η αναγκαιότητα usb συνδεσης για σωστό edit με έκαναν να το χρησιμοποιήσω συνολικά καμιά 20αριά φορές και να στραφώ στο guitar rig για γρήγορα τζαμαρίσματα με ακουστικά, μετα από κανά χρόνο το πούλησα 50 ευρώ και σταμάτησα να το βλέπω να μαζεύει σκόνη.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πρώτος μου εξοπλισμός... όλα και όλα που ήξερα ήταν το intro του seek and destroy και ότι ήθελα μια κιθάρα σαν την eplorer του hetfield.

 

E πήρα έναν leem 30 πραγματικά απαράδεκτα watt και μια Jackson JS2 (νομίζω κάπως έτσι). Αξιοπρεπέστατη στα πάντα της και απο ήχο και αισθηση και όλα. Μόνο που δεν έμοιαζε με του Hetfield και ποτε δεν πήρε την θέση στην καρδιά μου που της άξιζε!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου