Προς το περιεχόμενο

Η χειρότερη αγορά gear που έχουμε κάνει


ex-ΑΓΓΕΛΟΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Μια J&D Les Paul που την είχα πληρώσει 400 ευρώ!  ::) ::)

 

Και πακέτο ένας Leem 30-40 watts δώρο.

 

Πφφφ τόσο λεφτά χαμένα σε βλακείες,αλλά έτσι μαθαίνουμε! ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μια κιθάρα behringer (απομίμηση στρατοκάστερ). Την έχω εδώ και 10 χρόνια κάπου πεταμένη στην αποθήκη.

 

Με ήρθε μία εικόνα να παίζεις λίγο και μετά να ανοίγεις την πόρτα της αποθήκης και να την πετάς με δύναμη μέσα!!  ;D ;D ;D

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πρώτος μου ενισχυτής που είχα πάρει μαζί με την Ibanez S470BK, o Ibanez Toneblaster 50R. Όνομα και πράμα ;D Ο συγκεκριμένος είχε κάποιο θέμα και παίζοντας με distortion από πεταλιέρα στο καθαρό του κανάλι ήταν λες και έπαιζες στο distortion κανάλι του. Ο αντίστοιχος 25ρης που είχε ο κολλητός μου ήταν μια χαρά. Δοκίμασα και έναν άλλον 50ρη και είχε και αυτός το ίδιο πρόβλημα όποτε κάτι έφταιγε στη σχεδίαση του μοντέλου αυτού. Τον πούλησα μισοτιμής και πάλι καλά που έφυγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Randall RH50T head 50watt

 

μακραν η μεγαλυτερη μου αποτυχια.

 

Οτι ειχαν πρωτοβγει οι πρωτοι φτηνοι λαμπατοι, τον βρηκα σε τιμη thomann καινουργιο στην Ελλαδα και πηρα κιθαρα και καμπινα (!!) και πηγα και τον δοκιμασα. Στο μαγαζι μου αρεσε, τον πηρα, απο τοτε δεν μπορω να καταλαβω τι στο καλο ειχα παθει εκεινη την ημερα και μου αρεσε η παραμορφωση αυτου του ενισχυτη.

 

κατα ταλλα μονο το καθαρο του καναλι αξιζει, που ειναι αξιολογο αν και αρκετα ουδετερο. Συνεργαζεται ευτυχως καλα με την πεταλιερα μου και τα πεταλια μου.

 

Και το καλυτερο:

Εκεινη την εποχη στις αγγελιες επαιζε ενας Engl Screamer 50 head στα ιδια χρηματα και δεν τον πηρα γιατι φοβηθηκα μην μου βγαλει προβληματα και τρεχω...(!!!)

 

και το ακομα καλυτερο:

Δεν τον εχω πουλησει ακομα γιατι θα χασω πανω απτο 50% των χρηματων που ειχα δωσει τοτε!  ;D (και για λογους εγωισμου δεν θελω να δεχτω οτι ειχα κανει μαλακια τοτε)

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τον εχω πουλησει ακομα γιατι θα χασω πανω απτο 50% των χρηματων που ειχα δωσει τοτε!  ;D (και για λογους εγωισμου δεν θελω να δεχτω οτι ειχα κανει μαλακια τοτε)

 

 

Φίλε γιατί να τον πουλήσεις κιόλας; Υπάρχουν άτομα που ευθύς εξαρχής κατά την έρευνα αγοράς επιδιώκουν ακριβώς το παρακάτω:

 

κατα ταλλα μονο το καθαρο του καναλι αξιζει, που ειναι αξιολογο αν και αρκετα ουδετερο. Συνεργαζεται ευτυχως καλα με την πεταλιερα μου και τα πεταλια μου.

 

Η χειρότερη δικιά μου αγορά ήταν το Zoom G2. Ευτυχώς κατά τη μεταπώληση έχασα μόνο 10Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-2 vintage 30's για να μπουν στο κατω μερος της 4χ12 με τα greenbacks...

ευτυχως εφυγαν την ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ...

-ο Dyna-ssor του JAM...μπορει να ηταν απιστευτος κομπρεσσορας αλλα δεν ηξερα τι να τον κανω...

-seymour duncan jb...

τοσο λαθος...που τον αγορασα 2 φορες τα τελευταια 5 χρονια...

τον ξαναπουλησα φυσικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη συμπαθεια μου στο παιδι που εγραψε για τον mini amp της marshall..Η λεξη "ηχος" ειναι ευφημισμος γι'αυτη την περιπτωση.

Η χειροτερη αγορα μου ηταν ενας φανταστικος ενισχυτης που πληρωσα ακριβα και τελικα δε μου εκανε. Επι 3 μερες πηγαινα στο Λογοθετη κι επαιζα με τον Orange AD30htc. Ειχα παθει πλακα με τον ηχο του. Τελικα τον αγορασα (πανακριβος) με μια κλειστη orange 2x12 (θηριο) για να συνειδητοποιησω αργοτερα οτι δεν ειχε την ευελιξια που χρειαζομουν ουτε συνεργαζοταν καλα με distortion και γενικα με πεταλια. Τον πουλησα με μεγαλη χασουρα.

Κριμα παντως, καρφί..φοβερος ηχος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

So far, μάλλον αυτή (60th anniversary am std)

Ωραίο επιπλο, μηδενική χρήση (I' m in love with my Strat)

 

Δεν έχω δοκιμάσει άλλη tele, αλλά οι μαγνήτες της συγκεκριμενης δεν... (τουλάχιστον για τα αρχάρια αυτιά μου)

 

Παραμελημένο μέλος της οικογένειας

Not for sale

 

 

 

2013-12-27_15_07_38.thumb.jpg.e442d282ebdb2dd72e6e82f54ba20991.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου