Προς το περιεχόμενο

Ελεύθερο Λογισμικό. Ποια είναι η γνώμη σας;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν νομίζεις ότι θα χάσει κάποιος τον χρόνο του να απαντήσει σε αυτό που έγραψες, κάνεις λάθος. Δεν χρήζει ειδικών επιχειρημάτων διότι είναι όλόκληρο μία μεγάλη επίδειξη ημιμάθειας. Απλώς, το εντοπίζω, ώστε τυχόν άλλοι αναγνώστες να μην το λάβουν υπ' όψιν τους.

 

Χανεις ηδη το χρονο σου γραφοντας αυτο το post... αρα και αυτο το επιχειρημα ειναι αδυνατο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 160
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Άντε, πάμε πάλι...

 

Αν νομίζεις ότι θα χάσει κάποιος τον χρόνο του να απαντήσει σε αυτό που έγραψες, κάνεις λάθος. Δεν χρήζει ειδικών επιχειρημάτων διότι είναι όλόκληρο μία μεγάλη επίδειξη ημιμάθειας. Απλώς, το εντοπίζω, ώστε τυχόν άλλοι αναγνώστες να μην το λάβουν υπ' όψιν τους.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ιδέα από linux. Αν ξεχάσουμε το δωρεάν, τι θα μου προσφέρει εμένα παραπάνω σε σχέση π.χ. με τα windows; Πουλήστε μου το προϊόν.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ιδέα από linux. Αν ξεχάσουμε το δωρεάν, τι θα μου προσφέρει εμένα παραπάνω σε σχέση π.χ. με τα windows; Πουλήστε μου το προϊόν.

 

Τίποτε δε θα σου προσφέρει.

Η θέση του Λίνουξ στο χώρο της πληροφορικής δεν είναι "ανταγωνιστική" οποιασδήποτε άλλης πλατφόρμας.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε, πάμε πάλι...

 

 

Αλλο ενα ποστ που χανεις το χρονο σου...θα μπορουσες ηδη να εχεις απαντησει...περιμενω επιχειρηματα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτε δε θα σου προσφέρει.

Η θέση του Λίνουξ στο χώρο της πληροφορικής δεν είναι "ανταγωνιστική" οποιασδήποτε άλλης πλατφόρμας.

 

Αν είναι να μιλάμε για server εγκαταστάσεις οκ, αλλά εδώ μιλάμε για συστήματα desktop για καθημερινή χρήση. Εδώ υπάρχει κάτι στο οποίο να είναι καλύτερο το linux; Δεν μπορεί να μην έχει νόημα κι αυτή η ερώτηση γιατί μιλάμε για την ίδια χρήση.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ιδέα από linux. Αν ξεχάσουμε το δωρεάν, τι θα μου προσφέρει εμένα παραπάνω σε σχέση π.χ. με τα windows; Πουλήστε μου το προϊόν.

 

να σου πουλήσει κάποιος δωρεάν προϊόν, δύσκολο

 

κάτσε σε ένα μηχάνημα που τρέχει Linux με άνθρωπο που το ξέρει σχετικά καλά, δες τι κάνει και τι δεν κάνει, ρώτα τον να σε κατατοπίσει hands-on, ψάξε λίγο, και θα καταλήξεις αν είναι για σένα ή όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να μιλάμε για server εγκαταστάσεις οκ, αλλά εδώ μιλάμε για συστήματα desktop για καθημερινή χρήση. Εδώ υπάρχει κάτι στο οποίο να είναι καλύτερο το linux; Δεν μπορεί να μην έχει νόημα κι αυτή η ερώτηση γιατί μιλάμε για την ίδια χρήση.

 

Define χρήση?

 

Αν και γενικά τα ισχύει αυτό που λέει ο τρόλευ...

Και επειδή το linux δεν είναι ένα. Ας υποθέσουμε ότι μιλάμε για ubuntu που είναι απο τις πιο διάσημες και userfriendly distributions.

 

Τι θέλεις να κάνεις στα ubuntu?

 

edit: εγώ θα του το πουλήσω :P :P :P

 

edit2: Τον τρόμαξες gdevelek και τον χάσαμε τον πελάτη! Γιατι ρε συ? :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο επισης ειναι να δουμε ποσο ευρεια ειναι η κατηγορια του μεσου χρηστη.Γιατι ναι μεν η ξανθια πχ με το facebook ανηκει σε αυτη....αλλα στην ιδια ανηκει πχ και ο γραφιστας,ο μουσικος η ο αρχιτεκτονας που ναι μεν παιζει τα προγραμματα που τον αφορουν στα δακτυλα αλλα ουτε αυτος εχει την δυνατοτητα να γραφει κωδικα,να διορθωνει  sofτware, να γραφει drivers...και πριν αρχισουν οι ειρωνιες, δεν λεω οτι ολοι ξερουν τα ιδια πραγματα αλλα σε επιπεδο κομπιουτεριστικο εχουν εξισου τα ιδια μαυρα μεσανυχτα εκει δηλαδη που το linux θα εκανε την οποια διαφορα.Ολοι οι παραπανω(και οι περισσοτεροι δηλαδη) ειναι GUI χρηστες και δεν ξερουν τι υπαρχει "under the hood" αλλα δεν εχουν ουτε το ατελειωτο χρονο ουτε τις γνωσεις  να το ψαξουν.Εισαι γραφιστας,αρχιτεκτονας,gamer,γκομενα με ριζες τιγκα στο οξυζενε? drivers δεν μπορεις να γραψεις...δεν εισαι developer εισαι μεσος χρηστης που σημαινει θες το λειτουργικο σου για να τρεχεις τις εφαρμογες που χρειαζεσαι οσο ποιο απροβληματιστα γινεται....αρα linux δεν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... η κατηγορια του μεσου χρηστη.Γιατι ναι μεν η ξανθια πχ με το facebook ανηκει σε αυτη....αλλα στην ιδια ανηκει πχ και ο γραφιστας,ο μουσικος η ο αρχιτεκτονας που ναι μεν παιζει τα προγραμματα που τον αφορουν στα δακτυλα αλλα ουτε αυτος εχει την δυνατοτητα να γραφει κωδικα....

 

Δεν είναι η ίδια κατηγορία, τα δεύτερα παραδείγματα είναι επαγγελματίες και θα διαλέξουν τα καταλληλότερα εργαλεία για τη δουλειά τους πχ.γραφίστας photoshop-win

 

Η γκόμενα κάλλιστα θα κάνει τη "δουλειά" της και με τα δύο.

 

Εχω γράψει κώδικα ΣΤΑ linux αλλά όχι ΓΙΑ ΤΑ linux.... δεν χρειάζεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου