Προς το περιεχόμενο

Ακόρντα 2-5-1 & Κύκλος των 5ων


STEFANOS604

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως ξεχειλίζει εξυπνάδα και υψηλό IQ το νόιζ. Άρα δε μας τα λένε καλά κάποιοι κακεντρεχείς. Μια χαρά παιδεία ως λαός έχουμε και επίσης ωραιότατο εκπαιδευτικό σύστημα. Τέτοια υψηλή νόηση, διανόηση και παιδεία δεν πίστευα ότι θα τα έβρισκα σε ένα φόρουμ. Πάντα τέτοια ρε σεις. ::)

 

Και η ευκολία με την οποία κάποια συγκεκριμένα άτομα γουστάρετε να την πέφτετε σε άτομα που θεωρείτε "εύκολους στόχους" (π.χ. "μπαμπα-Στέφανος"), προκειμένου να βγάλετε όλα τα κόμπλεξ σας, με το πρόσχημα ότι "βάζετε τα πράγματα στη θέση τους", είναι πλέον το πιο προβλέψιμο και συνάμα το πιο γελοίο πράγμα που υπάρχει εδώ μέσα σαν συμπεριφορά. Cyber bullying λέγεται, και είναι σοβαρή διαταραχή. Επίσης συναντάται σε παιδιά του σχολείου, το πολύ μέχρι λύκειο. Ήλπιζα να έχετε περάσει προ πολλού αυτό το στάδιο. Μάλλον έκανα λάθος. ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 237
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δι αυτό φίλως ταύτην στιγμή είσαι αναγκασμένος να κάμνεις κολεγιά με το καπιταλιστικό γρούιν, μπας και πωλήσεις κανά δίσκο, να θρέψεις την οικογένειαν.

Άαααααααααααααααααμυαλοι νεανίες  ;D ;D ;D

 

Όχι σύντροφε. Πρώτα θα νικήσει ο κομμουνισμός και μετά θα πουλήσω εγώ δίσκο.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cyclops, your troll is showing.

 

Έχεις να απαντήσεις σοβαρά στην διαπίστωσή μου; Είναι λανθασμένη και αν ναι, γιατί;

Με επιχειρήματα παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ξεχειλίζει εξυπνάδα και υψηλό IQ το νόιζ. Άρα δε μας τα λένε καλά κάποιοι κακεντρεχείς. Μια χαρά παιδεία ως λαός έχουμε και επίσης ωραιότατο εκπαιδευτικό σύστημα. Τέτοια υψηλή νόηση, διανόηση και παιδεία δεν πίστευα ότι θα τα έβρισκα σε ένα φόρουμ. Πάντα τέτοια ρε σεις. ::)

 

Πάντως η ευκολία με την οποία κάποια συγκεκριμένα άτομα γουστάρετε να την πέφτετε σε άτομα που θεωρείτε "εύκολους στόχους" (π.χ. "μπαμπα-Στέφανος"), προκειμένου να βγάλετε όλα τα κόμπλεξ σας, με το πρόσχημα ότι "βάζετε τα πράγματα στη θέση τους", είναι πλέον το πιο προβλέψιμο και συνάμα το πιο γελοίο πράγμα που υπάρχει εδώ μέσα σαν συμπεριφορά. Cyber bullying λέγεται, και είναι σοβαρή διαταραχή. ::)

 

Θα σε παρακαλούσα πολύ,αν θεωρείς πως μεταξύ αυτών που αναφέρεις πως τη πέφτουν στο Στέφανο εννοείς και μένα να μου το πεις, καθότι δεν αισθάνομαι τέτοιος. Ξέρεις ο καθένας έχει διαφορετική αίσθηση του πεσίματος και ειδικά όπως το αναφέρεις εσύ-cyber bullying  και εύκολη στόχευση.

Το αν έχω κόμπλεξ και διαταραχές όπως συλλήβδην κατηγορείς όλους όσους αντιδρούν στα λεγόμενα του Στέφανου, είναι τσουβάλιασμα. Επειδή λοιπόν δεν δέχομαι το τσουβάλιασμα, θα ήθελα αν με θεωρείς άξιο, να με ονοματίσεις, ώστε να απαντήσω συγκεκριμένα, σε σένα, αλλά και το Στέφανο, αν το κρίνω απαραίτητο .

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω απαντησει ηδη. Σε πολυ προσφατο thread στο οποιο συμμετειχες και εσυ ο ιδιος, αλλα μαλλον περασε στο ντουκου. Παραθετω το ποστ για να μη ψαχνεις.

 

...δεν νομιζω οτι τιθεται θεμα ελευθεριας του λογου ή κομπλεξ οταν καποιος ερχεται με καθαρα διδακτικη διαθεση, γραφει αρθρα και κατεβατα και του επισημαινεται οτι υπαρχουν ΛΑΘΗ.

 

Δηλαδη τι να κανουμε, αν υπαρχει καπου καποιο λαθος η ανακριβεια να μη το αναφερουμε? Ειδικα οταν το λαθος αυτο δεν γινεται πανω σε μια συζητηση αλλα σε κατι που παρουσιαζεται ως αρθρο, ως εκπαιδευτικο υλικο και θα διαβαστει απο ανθρωπους που ισως δεν ξερουν και πολλα σχετικα με το αντικειμενο και κινδυνευουν να πεσουν θυματα παραπληροφορησης. Οχι σκοπιμα, ειμαι σιγουρος οτι ο Στεφανος γραφει αυτα τα κειμενα με τις καλυτερες προθεσεις.

 

Αλλα δειτε και το αναποδο - αν καθε φορα που ο Νικολας και ο καθε Νικολας (σορρυ που σε επιασα παραδειγμα :P) ποσταρει κατι πρεπει να διορθωνει τον οπιοδηποτε Στεφανο (χωρις παρεξηγηση παλι) ή γενικα να αποδειξει οτι "δεν ειναι ελεφαντας" για να φανει οτι ξερει τι λεει, ισως την επομενη φορα που καποιος θα χρειαστει τη βοηθεια του ή τη γνωμη του απλα να μη μπει στον κοπο να γραψει γιατι εχει και καλυτερα πραγματα να κανει ο ανθρωπος.

 

Με λιγα λογια, αν καποιοι προσπαθουν να κρατησουν καποιο επιπεδο με τις παρατηρησεις τους δε το κανουν απραιτητα απο δολο ή κομπλεξ. Για ονομα...

 

Τωρα το δικο σου τσουβαλιασμα και τα εριστικα/προσβλητικα σχολια προς τους υπολοιπους συνομιλητες σε τι ακριβως αποσκοπει, θες να μου πεις? Καλως ή κακως (δεν εχει σημασια) θεωρησες οτι καποια ποστ ειναι ειρωνικα ή και κακεντρεχη και αντι να το πεις κοσμια και ντομπρα, επελεξες ως απαντηση να τους τσουβαλιασεις οοοολους και με χαρακτηρισμους περι κομπλεξ, bullying και ανωριμοτητας. Βλεπω ομως εσυ εισαι υπερανω και πανω απο ολα, πασχιζεις να διατηρησεις ενα υψηλο επιπεδο στη συζητηση, ευγε.

 

 

edit: Και με προλαβε και ο samy.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε παρακαλούσα πολύ,αν θεωρείς πως μεταξύ αυτών που αναφέρεις πως τη πέφτουν στο Στέφανο εννοείς και μένα να μου το πεις, καθότι δεν αισθάνομαι τέτοιος. Ξέρεις ο καθένας έχει διαφορετική αίσθηση του πεσίματος και ειδικά όπως το αναφέρεις εσύ-cyber bullying  και εύκολη στόχευση.

Το αν έχω κόμπλεξ και διαταραχές όπως συλλήβδην κατηγορείς όλους όσους αντιδρούν στα λεγόμενα του Στέφανου, είναι τσουβάλιασμα. Επειδή λοιπόν δεν δέχομαι το τσουβάλιασμα, θα ήθελα αν με θεωρείς άξιο, να με ονοματίσεις, ώστε να απαντήσω συγκεκριμένα, σε σένα, αλλά και το Στέφανο, αν το κρίνω απαραίτητο .

 

Χωρίς πλάκα, είναι μεγάλη παράλειψη από πλευράς μου που δε σε εξαίρεσα. Θεωρώ ευχάριστη όαση εδώ μέσα το χιούμορ σου. Σόρρυ. :)

 

Ξέρουν αυτοί στους όποιους αναφέρομαι. Άλλο χιούμορ, άλλο χοντροκομμένο και ξεδιάντροπο πέσιμο. Το δεύτερο κράζω.

 

Τωρα το δικο σου τσουβαλιασμα και τα εριστικα/προσβλητικα σχολια προς τους υπολοιπους συνομιλητες σε τι ακριβως αποσκοπει, θες να μου πεις? Καλως ή κακως (δεν εχει σημασια) θεωρησες οτι καποια ποστ ειναι ειρωνικα ή και κακεντρεχη και αντι να το πεις κοσμια και ντομπρα, επελεξες ως απαντηση να τους τσουβαλιασεις οοοολους και με χαρακτηρισμους περι κομπλεξ, bullying και ανωριμοτητας. Βλεπω ομως εσυ εισαι υπερανω και πανω απο ολα, πασχιζεις να διατηρησεις ενα υψηλο επιπεδο στη συζητηση, ευγε.

 

 

edit: Και με προλαβε και ο samy.

 

Όταν έχει υπάρξει σχόλιο προς το Στέφανο "Ξύπνα μπάρμπα" για τα γραφόμενά του, και δε βγήκε κανένας να βάλει στη θέση του κάποιον που δε δείχνει το στοιχειώδη σεβασμό σε κάποιον που δεν είναι συνομήλικός του, τότε αν θεωρούμε εαυτούς καλλιτέχνες, οφείλουμε να πάμε να πνιγούμε ομαδικώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Χωρίς πλάκα, είναι μεγάλη παράλειψη από πλευράς μου που δε σε εξαίρεσα. Θεωρώ ευχάριστη όαση εδώ μέσα το χιούμορ σου. Σόρρυ. :)

 

Ξέρουν αυτοί στους όποιους αναφέρομαι. Άλλο χιούμορ, άλλο χοντροκομμένο και ξεδιάντροπο πέσιμο. Το δεύτερο κράζω.

Όταν έχει υπάρξει σχόλιο προς το Στέφανο "Ξύπνα μπάρμπα" για τα γραφόμενά του, και δε βγήκε κανένας να βάλει στη θέση του κάποιον που δε δείχνει το στοιχειώδη σεβασμό σε κάποιον που δεν είναι συνομήλικός του, τότε αν θεωρούμε εαυτούς καλλιτέχνες, πρέπει όλοι μαζί να πάμε να πνιγούμε.

Μάιστα...

 

Για να δούμε ποιον άλλον τελικά θα εξαιρέσεις...  >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάιστα...

 

Για να δούμε ποιον άλλον τελικά θα εξαιρέσεις...  >:(

 

Παίζει τόσο μεγάλο ρόλο ποιον θα εξαιρέσω; Παίζει ρόλο το ποιος άσκησε ήπια κριτική και ποιος τρολλάρισμα και απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς;

 

Και άντε πες ότι βγαίνω και εξαιρώ κι εσένα που ομολογουμένως βγήκες και έδωσες με επιχειρήματα τη γνώμη σου. Έκαναν οι υπόλοιποι το ίδιο;

 

Έχω δίκιο ότι είναι κάποια άτομα που ψάχνουν τι καινούργιο thread θα ανοίξει ο κ.Στέφανος και μπαίνουν και τρολλάρουν; Ναι ή όχι;

 

Έχει υπάρξει ομαδικό πέσιμο με ειρωνείες και απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς προς τον εν λόγω κύριο; Ναι ή όχι;

 

Αν έχω άδικο, να μου το πείτε και θα ζητήσω και συγγνώμη αν έχω τόσο λανθασμένη εντύπωση.

 

Εξάλλου, αν δεν το πήρε το μάτι σου, η ένστασή μου είναι αυτή εδώ:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=202642.msg792026#msg792026

 

Δηλαδή όχι στην ορθότητα των διορθώσεων που κάνετε όσοι τον διορθώσατε, που είχατε απόλυτο δίκιο, αλλά στον τρόπο που επέλεξαν ορισμένοι - γνωστοί και μη εξαιρετέοι - να την πέσουν στον άνθρωπο. Μιλάω για τον κανόνα και όχι για τις 3-4 εξαιρέσεις. Ο καθένας ξέρει αν είναι ο κανόνας ή εξαίρεση.

Αυτά και πιστεύω ότι εξηγούμαι επαρκώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου