Προς το περιεχόμενο

Ακόρντα 2-5-1 & Κύκλος των 5ων


STEFANOS604

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο κ. Στεφανος εχει ρωτησει 50 κατι φορες αν κανει λαθος και μαλιστα ζηταει να του απαντησουμε με απολυτο τροπο (ναι/οχι), του εχουν απαντησει ΟΛΟΙ οτι κανει λαθος και παρολα αυτα συνεχιζει. Δεν καταλαβαινει ουτε με τον σωστο ουτε με τον λαθος τροπο "he is in a world of his own"  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 237
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ο κ. Στεφανος εχει ωτησει 50 κατι φορες αν κανει λαθος (ναι/οχι), του εχουν απαντησει ΟΛΟΙ οτι κανει λαθος και παρολα αυτα συνεχιζει. Δεν καταλαβαινει ουτε με τον σωστο ουτε με τον λαθος τροπο "he is in the world of his own"  ;)

 

Έχεις δίκιο, αλλά φαντάζομαι έχεις παρατηρήσει ότι δεν του έχουν απαντήσει όλοι με τον ίδιο τρόπο. Άλλος του έγραφε με επιχειρήματα ότι κάνει λάθος, άλλος του έλεγε "ξύπνα μπάρμπα" και "στο καλό και να μη μας γράφεις".

Βέβαια ο καθένας συμπεριφέρεται ανάλογα με την παιδεία του και την ανατροφή του. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει τόσο μεγάλο ρόλο ποιον θα εξαιρέσω; Παίζει ρόλο το ποιος άσκησε ήπια κριτική και ποιος τρολλάρισμα και απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς;

 

Και άντε πες ότι βγαίνω και εξαιρώ κι εσένα που ομολογουμένως βγήκες και έδωσες με επιχειρήματα τη γνώμη σου. Έκαναν οι υπόλοιποι το ίδιο;

 

Έχω δίκιο ότι είναι κάποια άτομα που ψάχνουν τι καινούργιο thread θα ανοίξει ο κ.Στέφανος και μπαίνουν και τρολλάρουν; Ναι ή όχι;

 

Έχει υπάρξει ομαδικό πέσιμο με ειρωνείες και απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς προς τον εν λόγω κύριο; Ναι ή όχι;

 

Αν έχω άδικο, να μου το πείτε και θα ζητήσω και συγγνώμη αν έχω τόσο λανθασμένη εντύπωση.

 

Εφόσον με εξαίρεσες και απηλλάγην  ;D

 

Δεν θεωρώ ότι ο Στέφανος χρειάζεται ''προστασία'' . Είναι ενήλικας και δεν είναι άτομο με ειδικές ικανότητες .

 

Δεν θεωρώ πως είναι απόλυτα σωστός να ''διδάσκει''.. αυτός εξάλλου είναι ο λόγος που με σκωπτικό τρόπο τον ειρωνεύτηκα με το οβίνδεο που ανέβασα και του επισήμανα πως δεν το κάνω για να τον προσβάλω, άσχετα αν το εξέλαβε ως προσβολή.

 

Κάποια στιγμή η επιμονή -εμμονή κάποιων να επιβάλουν την άποψή τους καταντάει γραφική. Προσωπικά τους αντιμετωπίζω σκωπτικά και συνήθως με περνάνε ντούκου, ή αδιαφορώ στο να δώσω συνέχεια. Κάποιοι σα το Νικόλα, το Νικ, το Τζαζ με επιχειρήματα προσπαθούν να τη παλέψουν-η αλήθεια είναι πως στην φάση με το Στέφανο εγώ προσωπικά δεν έχω ιδέα,περί θεωρίας-  αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέρνουν. Αυτό μου προκαλεί- σε συνδυασμό με την επιμονή του στα διδασκαλίστικα κείμενα και οβίνδεα- να τον θεωρώ ''αστείο''. Δεν το λέω στα ίσα, απλά γιατί ο άνθρωπας, δεν με κυβερνάει, δεν μου τρώει τα λεφτά, δεν έχω σχέση μαζί του.

 

Σαν επίλογο θα σου δώσω και ένα δίκιο. Είναι η ψυχολογία των μαζών, όταν βλέπουν κάποιο πεσμένο, να πέφτουν όλοι πάνω του...........................όμως εγώ διασκεδάζω με το Λύδιο και κανένας δεν βγήκε να τον υπερασπιστεί, ούτε καν ο ίδιος  ;D ;D ;D

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@cyclops: είσαι λιγάκι άδικος.

Ένα, μονάχα, μέλος, του απευθύνθηκε κατ' αυτόν τον τρόπο (και οι 2 εκφρράσεις, που παραθέτεις είναι δικές του) και του έγινε παρατήρηση από mod (τον ndnikola, συγκεκριμένα, τον οποίο και εξύβρισε, στη συνέχεια).

 

Προσωπικά, δηλαδή, δεν είδα πουθενά αυτό το ομαδικό τσουβάλιασμα, στο οποίο αναφέρεσαι, παρά μόνο επιχειρήματα (για τα οποία το να γράψουμε ότι "πέφτουν στο κενό" ή "σε τοίχο" είναι το λιγότερο και το οποίο γεγονός, ότι δηλαδή υπάρχει αντίλογος, είτε με τη μορφή κειμένων του Nikolas είτε με πρόταση βιβλιογραφίας του neeq, αποφεύγεις να σχολιάσεις).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@cyclops: είσαι λιγάκι άδικος.

Ένα, μονάχα, μέλος, του απευθύνθηκε κατ' αυτόν τον τρόπο (και οι 2 εκφρράσεις, που παραθέτεις είναι δικές του) και του έγινε παρατήρηση από mod (τον ndnikola, συγκεκριμένα, τον οποίο και εξύβρισε, στη συνέχεια).

 

Προσωπικά, δηλαδή, δεν είδα πουθενά αυτό το ομαδικό τσουβάλιασμα, στο οποίο αναφέρεσαι, παρά μόνο επιχειρήματα (για τα οποία το να γράψουμε ότι "πέφτουν στο κενό" ή "σε τοίχο" είναι το λιγότερο και το οποίο γεγονός, ότι δηλαδή υπάρχει αντίλογος, είτε με τη μορφή κειμένων του Nikolas είτε με πρόταση βιβλιογραφίας του neeq, αποφεύγεις να σχολιάσεις).

 

 

 

Μα αφού το πέσιμο σχολίαζα, και όχι την επιχειρηματολογία. Πώς θα ήταν δυνατόν να στραβώσω με την επιχειρηματολογία του Νικόλα, του neeq και οποιουδήποτε άλλου εκφράστηκε κόσμια, με στοιχεία και με παράθεση βιβλιογραφίας; Αφού το ζητούμενο στην ένστασή μου ήταν η χοντροκομμένη αντίδραση ορισμένων.

 

Σαν επίλογο θα σου δώσω και ένα δίκιο. Είναι η ψυχολογία των μαζών, όταν βλέπουν κάποιο πεσμένο, να πέφτουν όλοι πάνω του.

 

Exactly my point. ;D

 

Πάω στοίχημα ότι αν τα πρώτα σχόλια ήταν αυτά με την εμπεριστατωμένη άποψη και επιχειρηματολογία (π.χ. σαν αυτή του Νικόλα ή του neeq κλπ), όσοι ακολουθούσαν δε θα ήταν τόσο επικριτικοί, πόσο μάλλον αφοριστικοί. Δε βάζω βέβαια και το χέρι μου στη φωτιά. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού το ζητούμενο στην ένστασή μου ήταν η χοντροκομμένη αντίδραση ορισμένων.

 

όχι ορισμένων, αλλά ενός (στον οποίο ζητήθηκε να ηρεμήσει)..αυτή είναι η δική μου ένσταση στο ποστ σου, ότι δηλαδή τη λάθος συμπεριφορά του ενός τη θεωρείς ως γενκότερη συμπεριφορά των μελών του φόρουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πάω στοίχημα ότι αν τα πρώτα σχόλια ήταν αυτά με την εμπεριστατωμένη άποψη και επιχειρηματολογία (π.χ. σαν αυτή του Νικόλα ή του neeq κλπ), όσοι ακολουθούσαν δε θα ήταν τόσο επικριτικοί, πόσο μάλλον αφοριστικοί. Δε βάζω βέβαια και το χέρι μου στη φωτιά. ;)

 

Αν θυμηθείς, ή ψάξεις το ιστορικό των θρεντ που άνοιξε ο Στέφανος, θα δεις πως μόνο οι γνώστες περί της μουσικής θεωρίας απαντούσαν αρχικά.

Από μένα over and out  που λαίμαι στους ασυρμάτους  ;D Όπως  είπα και πριν, δεν με ενοχλεί ο Στέφανος προσωπικά .......Περισσότερο με ενδιαφέρουν οι διάλογοι μέσω ασυρμάτων, είναι διδακτικοί  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότερο με ενδιαφέρουν οι διάλογοι μέσω ασυρμάτων, είναι διδακτικοί  ;D

Δεν φανταζεσαι ποσο... 8)

 

"Ααακουει ο ΑΚΕΦ?"

"Ααακουει ο ΑΚΕΦ, ποιος καλει?"

"Καλωωωως, τσεκ απο Κεντρο."

 

"Κυριε Διοικητα, δεν βλεπουμε κανενα κυνηγο στην περιμετρικη"

"Πως δεν βλεπεις γ@%ω τον Χ@#%ο σου? Εκει ειναι, κρυμμενος πισω απ'τον θαμνο"

 

Δυο συνηθισμενοι καθημερινοι διαλογοι μεσω ασυρματου. ;D ;D

Α ρε Samy, με πηγες πισω 23 χρονια...

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα σκεφτόταν άραγε ο Pat Martino, αν διάβαζε αυτό το thread? ???

 

Τα διαγράμματα από κάτω είναι δικά του.

 

 

2ypmfj7.jpg

 

 

2nk49di.jpg

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα σκεφτόταν άραγε ο Pat Martino, αν διάβαζε αυτό το thread? ???

 

Τα διαγράμματα από κάτω είναι δικά του.

Εγώ πάντως, βλέποντας τα διαγραμματά του, λέω ότι το πίνει και αυτός το κρασάκι του ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου