Προς το περιεχόμενο

Ελληνική αγορά για κλάμα..


vasilisgeo72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λίγο καιρό αποφάσισα να αγοράσω την classic vibe έτσι ξεχύθηκα στο... internet και κοίταξα που υπάρχει διαθέσιμο εκτός λοιπόν από thomman από όπου είχα αγοράσει μια κιθάρα πριν ένα χρόνο (άψογος) είπα να αγοράσω την vibe από Ελληνικό κατάστημα σαν καλό ελληνόπουλο που είμαι και να μην τα στείλω Γερμανία τα χρήματα μου.. λοιπόν μάγκες όλοι όσοι έγραφαν διαθέσιμο (τέσσερις) δεν την είχαν και θα μου την έφερναν αλλά άγνωστο πότε (ο Γερμανός μου έστειλε την Gibson σε 4 μέρες άλλες τόσες θα έκανε και με την vibe νομίζω ) λοιπόν μετά από πολύ κόπο την βρήκα σε ένα κατάστημα στην Νέα Σμύρνη που την έδινε 390 ευρώ και όταν του είπα ότι ο Γερμανός την δίνει 366 ευρώ και  άλλοι συνάδελφοι του Έλληνες την έχουν στο στο internet 330 ευρώ μου λέει εγώ τόσο την δίνω γιατί εγώ την έχω …οι άλλοι την δίνουν 330 ευρώ γιατί δεν την έχουν (είχε δίκιο) και εάν θες να περιμένεις δυο εβδομάδες για είκοσι κάτι ευρώ παρτην από το Γερμανό :o (δηλαδή εάν θέλω να στηρίξω την ελληνική αγορά πρέπει να πληρώσω χαράτσι 25 ευρώ) ….Με τα πολλά είπα να μην κάνω μάγκα κανέναν τους και αγόρασα μια fender usa απο τις αγγελίες του noiz…. και καθάρισα ;D εχτές κάνοντας μια βόλτα στο Πειραιά είπα δεν μπαίνω στο νακα να πάρω κάτι που θέλω ...ανακαίνιση το μαγαζί πολύ όμορφα ταχτοποιημένο και άρχισα να ρίχνω μια ματιά στις κιθάρες και βλέπω την classic vibe πρώτη μούρη και δίπλα ένα καρτελάκι που έγραφε 490 ευρώ :-X .... πραγματικά εξοργίστηκα μου ήρθε να αρχίσω τα …γαλλικά μου …αλλά ευτυχώς άνοιξα την πόρτα και έφυγα ορκισμένος ότι δεν πρόκειται να αγοράσω από αυτό το κατάστημα ούτε καρφίτσα και από τους υπόλοιπους μόνο χορδές….. Στην Ελλάδα τις κρίσης οι κιθάρες πωλούνται ακριβά….. η μάλλον ακριβότερα.. >:(

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 190
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

..ανακαίνιση το μαγαζί πολύ όμορφα ταχτοποιημένο και άρχισα να ρίχνω μια ματιά στις κιθάρες και βλέπω την classic vibe πρώτη μούρη και δίπλα ένα καρτελάκι που έγραφε 490 ευρώ :-X .... πραγματικά εξοργίστηκα

είδα στο σαιτ του νακα οτι η η τιμή είναι 366 ευρώ αρα το 490 που είδα είναι αρχική ...αρα λάθος δικό μου ... ::) 

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδα στο σαιτ του νακα οτι η η τιμή είναι 366 ευρώ αρα το 490 που είδα είναι αρχική ...αρα λάθος δικό μου ... ::) 

άντε θα αγοράζω και από τον νάκα χορδές ..

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για να είμαι δίκαιος παρατήρησα ότι οι τιμές στο συγκεκριμένο κατάστημα βελτιώθηκαν σε σύγκριση με τον Γερμανο κάτι που δεν το είχα προσέξει...πριν λίγο καιρό η διαφορά ήταν μεγάλη άλλα πρόσεξα ότι τώρα μοιάζουν :o όταν έψαχνα πέρυσι για να πάρω την πρώτη καλή κιθάρα απελπίστηκα ....μακάρι τα Ελληνικά καταστήματα να προσγειωθούν στην ελληνική πραγματικότητα. Καληνύχτα κύριοι  ;)

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας μην προσγειωθουν στην ελληνικη πραγματικοτητα αλλα ας προσγειωθουν τουλαχιστον στην ευρωπαικη πραγματικοτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωωω.....ΜΑΝ μεγάλη κουβέντα άνοιξες!!!Τπτ... στην Ελλαδίτσα η αγορά μουσικού κιθαριστικού εξοπλισμού έχει καταντήσει αηδία!!!Τουλάχιστον ένα 20% πάνω από τις τιμές του εξωτερικού!!Άσε που θες να πάρεις κάτι και δεν το έχει κανείς να το δοκιμάσεις...οπότε άμα είναι έτσι το αγοράζω από Θωμά!!!Anyway ελπίζω να στρώσει η φάση!!!

 

Καλημέρα παιδιά!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωωω.....ΜΑΝ μεγάλη κουβέντα άνοιξες!!!Τπτ... στην Ελλαδίτσα η αγορά μουσικού κιθαριστικού εξοπλισμού έχει καταντήσει αηδία!!!Τουλάχιστον ένα 20% πάνω από τις τιμές του εξωτερικού!!Άσε που θες να πάρεις κάτι και δεν το έχει κανείς να το δοκιμάσεις...οπότε άμα είναι έτσι το αγοράζω από Θωμά!!!Anyway ελπίζω να στρώσει η φάση!!!

 

Καλημέρα παιδιά!!!!!!

Πήγα να αγοράσω μια κιθάρα ακουστική για την κόρη μου αφού επιλέγει μια fender ακουστική του λέω να την πάρει λίγο στα χέρια της (είναι 13 χρονών)για να δει εάν την βολεύει το μπράτσο και αυτός μου έδωσε μια takamina που είχε ανοιχτή και μου λέει το ίδιο μπράτσο είναι :o δεν ανοίγω συσκευασίες γιατί δεν μπορώ μετά να την πουλήσω.Ρε φίλε του λέω γουρούνι στο σακί θα πάρω ...και μου απαντάει εάν ανοίξει η συσκευασία πρέπει να την αγοράσεις .... τελικά μετά από πίεση τις κόρης μου την αγόρασα...

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οι κιθαρες και τα οργανα γενικως δεν ειναι ειδη πρωτης αναγκης.Οποτε τι ψαχνετε; τα 25 ευρω.ΑΥΤΗ

ειναι η πραγματικοτητα και οσοι ξερουν απο εισαγωγες το καταλαβαινουν

Υπαρχουν πολλα ''κολπα'' σε αυτους τους τομεις που επηρεαζουν τις τιμες.Συνεχιστε λοιπον να αγοραζετε απο τον Γερμανο  που ειναι φθηνοτερος(οχι σε ολα βεβαια )και σε λιγο καιρο η κριση των 2000000 ανεργων θα ειναι των 3000000 !!!!!!!!!

Λες και απο τον Γερρμανο δεν αγοραζεις γουρουνι στο σακι !!!!!!!!!

Δεν εχω καμμια σχεση με κανενα Ελληνικο ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ -για να ξεκαθαριζουμε τα πραγματα-απλα δεν μπορω την γνωστη γκρινια που εμφανιζεται εδω μεσα γι'αυτο το θεμα!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχιστε λοιπον να αγοραζετε απο τον Γερμανο  που ειναι φθηνοτερος(οχι σε ολα βεβαια )και σε λιγο καιρο η κριση των 2000000 ανεργων θα ειναι των 3000000 !!!!!!!!!

 

Κοίτα έχεις ένα δίκιο, όμως δεν μπορείς να κατηγορήσεις κάποιον επειδή θέλει να γλυτώσει από μερικές δεκάδες ώς μερικές εκατοντάδες ευρώ στην αγορά του. Το εμπόριο έχει γίνει παγκόσμιο, αυτή είναι η αλήθεια. Όσοι μπορούν να ανταπεξέλθουν θα επιβιώσουν, οι υπόλοιποι δεν θα τα καταφέρουν. Sad but true που λένε και οι Metallica. Και τελικά αφού δεν μπορούν να ανταγωνιστούν σε τιμές ας ανταγωνιστούν σε συμπεριφορά. Του άλλου του είπε δεν μπορώ να στην βγάλω απ' την συσκευασία, σου φαίνεται για σοβαρός επαγγελματίας;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες και απο τον Γερρμανο δεν αγοραζεις γουρουνι στο σακι !!!!!!!!!

 

ο γερμανός δέχεται επιστροφή χρημάτων εντός 30 ημερών no-questions-asked, έτσι δεν είναι;

 

έχεις δοκιμάσει κάτι ανάλογο σε ελληνικό κατάστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου