Προς το περιεχόμενο

Αποστολη demo σε δισκογραφικη


sanet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχην για να καταλαβουμε τι τραγικη κατασταση επικρατει στην ελληνικη δισκογραφια την προηγουμενη εβδομαδα το οριο του χρυσου δισκου κατεβηκε στις 15.000 κομματια! 8O (πριν απο 3 χρονια ηταν 50)

 

Σχεδον κανενας καλλιτεχνης (οσο κι αν τους τρωμε στη μαπα απο την τηλεοραση) δεν πουλαει παραπανω απο 5-6 χιλ. cd (η δραματικη πλειοψηφια ειναι μαλιστα ΚΑΤΩ απο τα 1000) ενω φετος η μεγαλυτερη πωληση που εκανε καλλιτεχνης ηταν 20.000!!!!

 

Στην εταιρεια (πολυεθνικη) που υπογραψαμε προσφατα μας ειπαν οτι σε περιπτωση που πουλησουμε πανω απο 1500 αντιτυπα θα κανουν ΠΑΡΤΥ(!) 8O (Υποψιν οτι στο cd μας συμμετεχουν 2 παρα πολυ εμπορικοι καλλιτεχνες με μεγαλη ιστορια και τεραστιες,μεχρι τωρα, πωλησεις δισκων..)

 

Επισης τα δυο μεγαλυτερα δισκαδικα της Ελλαδας δεν δεχονται πλεον μαζικες τοποθετησεις επι πιστωσει....(πραγμα που σημαινει οτι οι νεοι καλλιτεχνες δεν εχουν πλεον καμμια ελπιδα να πουλησουν cd μια και ακομα & ο κοσμος να ζητα το cd τους αυτο απλα ..δεν θα υπαρχει...)

 

Μη παρασυρεστε λοιπον απο την εικονικη πραγματικοτητα που παρουσιαζει η tv & το ραδιοφωνο.Η δισκογραφια ειναι νεκρη,ζητω η δισκογραφια! :lol:

 

Δεν θελω να σου χαλασω το ονειρο αλλα ο μονος λογος που σε λιγο καιρο οι δισκογραφικες θα υπογραφουν συμβολαια θα ειναι για φορολογικους λογους (παρουσιαση ζημιων στην εφορια τυπικο κολπακι βαση του οποιου δεκαδες ασχετα "ροκ" γκρουπ υπεγραφαν στα late 90s σωρηδων συμβολαια ) η απλα για να στα "παρουν"...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στην εταιρεια (πολυεθνικη) που υπογραψαμε προσφατα μας ειπαν οτι σε περιπτωση που πουλησουμε πανω απο 1500 αντιτυπα θα κανουν ΠΑΡΤΥ

 

Δεν μας πτοούν εμάς αυτά. Όταν βγει ο δίσκος σας, θα σας μουρλάνουμε στη κόπια.... :) :) :) :)

 

Καλή επιτυχία πάντως. Για πότε με το καλό;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην καλη επιτυχια !!!

 

Μα καλα χρυσε μας σουπερ φανκ ,

αφου η δισκογραφια ειναι νεκρη(ζητω η δισκογραφια :D ) και η μονη λυση ειναι το ιντερνετ γιατι ετοιμαζετε δισκο και δε φτιαχενται ενα σαιτ? :wink: :wink: :D :D

 

Εγω ομως ξερω την απαντηση 8) ,

επιτηδες λες οτι πεθανε η δισκογραφια (ζητω η δισκογραφια :lol: ) και ολα αυτα περι ιντερνετ ,

γιατι εχεις καταλαβει την επιρροη σου στο φορουμ και προσπαθεις να μας αποτρεψεις απο καθε δισκογραφικο μας βημα ,

ωστε να μεινεις μονος σου εσυ και τα αλλα παππουδια στην δισκογραφια (ζητω!!) και να πουλατε σαν τρελοι ε? ε? ε? ε? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε,μα βεβαια..για αυτο και το τελευταιο μας cd (το οποιο btw βγηκε δισκος του μηνα σε 6 περιοδικα υψηλης κυκλοφοριας..) πουλησε 2000 κομματια :lol: :lol: :lol: :lol: :cry:

 

χ...στηκαμε στο ευρω.. :lol: :lol:

 

το site φτιαχνεται παντως & αν στραβωσει η δουλεια για εκει παμε.. :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεις το ηχογραφησαμε,τυπωσαμε 500 κομματια τα οποια τα πουλαμε μεσω του site. Θα στειλουμε καποια στιγμη και σε μερικες εταιριες,εντος και εκτος, και οτι γινει....

Παντως το cd το βγαλαμε χωρις να εχουμε αναγκη κανενα και κανουμε το κεφι μας. Ο καθενας φυσικα εχει τους στοχους του(ενοειται πως εαν ενδιαφερθει καποια εταιρια θα ειναι που καλο),αλλα απο καπου πρεπει να ξεκινας.....

Παντως σου ευχομαι καλη επιτυχια. :D

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
weather permitting & God willing of course :lol:  :lol:  :lol:

 

Αχ αυτό το god willing (πρώτα ο θεός) δεν το καταλαβαίνω.. Στην μπάλα η ομάδα λέει πρώτα ο θεός να νικήσουμε. Δηλαδή η άλλη ομάδα που θα χάσει είναι άθεοι ή δεν παίζει μπάλα ο θεός τους; Οκ ολα αλλα τώρα μπήκε και στην μουσική;;

 

Περα από το άσχετο σχόλιο θέλω να πω κι εγώ ότι οι εμπειρίες μου ώς προς μια επαφή που έτυχε με μια καλλιτέχνη ποιοτική και τα κομμάτια μου δεν ισχύει τίποτα από όσα ειπώθηκαν. Όχι ότι δεν πετιούντε τα ντεμο του ταχυδρομείου αλλά καλύτερα να στείλει όποιος θέλει προς "εταιρεία υπόψην τάδε καλλιτέχνη" γιατι ο καλλιτέχνης θα το ακούσει και θα κάνει ότι κονε ειναι αν όντως θεωρεί ότι αξίζει.

Απο κει και πέρα γενικώς συμφωνώ, υπάρχει τεράστια κρίση αλλά νομίζω η αλήθεια είναι κάπου ανάμεσα σε αυτά που ειπώθηκαν και αισιόδοξα και απαισιόδοξα. Ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου τύχει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εσείς που έχετε συμμετάσχει σε παραγωγές ή ακόμη έχετε κάνει δικές σας παραγωγές, γιατί δε λέτε και σε μας ποιες είναι? Θα ήταν ωραίο να ακούμε συνφορουμίτες σε κανονικές παραγωγές πως ακούγονται-παίζουν.Εκτός κι αν θεωρείται διαφήμηση και απαγορεύεται από τους κανονισμούς του noiz. Δεν ξέρω, ρωτάω.

 

Υ.Γ.Χωρίς παρεξήγηση πάντως απλώς θα ήθελα να ακούσω διάφορα πράγματα που κάνει ο καθένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εσείς που έχετε συμμετάσχει σε παραγωγές ή ακόμη έχετε κάνει δικές σας παραγωγές, γιατί δε λέτε και σε μας ποιες είναι? Θα ήταν ωραίο να ακούμε συνφορουμίτες σε κανονικές παραγωγές πως ακούγονται-παίζουν.

 

Ξεκίνα από εδώ: Myspace και συγκροτήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου