Προς το περιεχόμενο

Αποστολη demo σε δισκογραφικη


sanet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ζουμι του thread. Αν θες να κανεις διασημη την δουλεια σου στην ελλαδα όπως π.χ. οι onirama* μην καθεσαι να γλυφεις τα γραμματοσημα. Αλλου θελει σάλιο.

*δε ξερω την ιστορια των παιδιών. Προς το παρων διαβαζω την ιστορια τον deεp purple. Ας περιμενουν λιγο οι κολητοι του Α.Ρεμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

superfunk  απο τη μια συμβουλευεις οχι στην εταιρια και ναι στα δωρεαν κοματια μεσω ιντερνετ και απο την αλη εσυ ο ιδιος  με το group σου υπογραφεις με εταιρεια...μας εχεις μπερδεψει λιγο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν πριν κάνα δυο χρόνια σε γραφείο δισκογραφικής κ μιλούσαμε για ένα κομμάτι που θα κυκλοφορούσαμε.

Ξαφνικά το αφεντικό παίρνει ένα ντέμο, το ανοίγει, βλέπει τη φωτογραφία του γκρουπ και τα ψευδώνυμα (dj τάδε) και λέγοντας κάτι σαν "α, κατάλαβα", το πετάει σε στυλ φρίσμπι στον κάδο.

 

Το χέρι να μου κάρφωνες στο γραφείο εκείνη τη στιγμή δε θα πόναγε τόσο!

 

Tip: Στέλνετε τα σωστά demo στις σωστές εταιρείες. Δεν έχουν χρόνο για χάσιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ζουμι του thread. Αν θες να κανεις διασημη την δουλεια σου στην ελλαδα όπως π.χ. οι onirama* μην καθεσαι να γλυφεις τα γραμματοσημα. Αλλου θελει σάλιο.

*δε ξερω την ιστορια των παιδιών. Προς το παρων διαβαζω την ιστορια τον deεp purple. Ας περιμενουν λιγο οι κολητοι του Α.Ρεμου.

 

Λετε ο Προεδρος να βοηθησει τους λιγοστους αλλα καλους οπαδους(a.k.a. εμενα ;D)??

;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ήμουν πριν κάνα δυο χρόνια σε γραφείο δισκογραφικής κ μιλούσαμε για ένα κομμάτι που θα κυκλοφορούσαμε.

Ξαφνικά το αφεντικό παίρνει ένα ντέμο, το ανοίγει, βλέπει τη φωτογραφία του γκρουπ και τα ψευδώνυμα (dj τάδε) και λέγοντας κάτι σαν "α, κατάλαβα", το πετάει σε στυλ φρίσμπι στον κάδο.

 

Το χέρι να μου κάρφωνες στο γραφείο εκείνη τη στιγμή δε θα πόναγε τόσο!

 

Tip: Στέλνετε τα σωστά demo στις σωστές εταιρείες. Δεν έχουν χρόνο για χάσιμο...

 

Άτομο που κάνει αυτή την κίνηση (ιδιαίτερα μπροστά σε άλλους) δεν είναι παρά ένας κομπλεξικός που βρέθηκε σε λάθος θέση. Δείχει απίστευτη υπεροψία και ασέβεια για το χρόνο που διέθεσε ο άλλος (όποιος και να' ναι ο άλος).

 

Η κίνηση του "αφεντικού" δεν δείχνει πολυάσχολο άνθρωπο. Δείχνει υπερόπτη.

 

Κι εγώ έχω πετάξει βιογραφικά και εργασίες που μου έχουν στείλει/δώσει (πάρα πολλές φορές... δηλαδή σχεδόν όλες) αλλά ποτέ δεν θα έκανα σαϊτα (κοροϊδεύοντας) το βιογραφικό κάποιου (πόσο μάλλον πριν το διαβάσω -έστω και σύντομα).

 

Ναι, μπορεί τελικά να πάει στον κάδο αλλά ο κάθε άνθρωπος που ψάχνεται αξίζει αξιοπρεπή αντιμετώπιση και (αν μη τι άλλο) λίγα λεπτά προσοχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ολα αυτα αλλα το "αφεντικο" πιθανως θ αλωνιζει ακομη εκει....Κρινοντας κατα καποιο τροπο τις ζωες μας..

>:( >:( >:( >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Προσωπικα πιστευω,οτι αν καποιος ΑΞΙΖΕΙ,καποια στιγμη,θα βρει τον δρομο του.

 

Σοφια λογια,απο σοφο αντρα.Εμενα. ;D ;D ;D ;D

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πολύ ενδιαφέρουσα η κουβέντα σας.

Να ρωτήσω κάτι κι εγώ βρε παιδιά, που μπορεί κανείς να βρεί τις (μηνιαίες πχ) πωλήσεις της δισκογραφίας στην ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι κι εγώ βρε παιδιά, που μπορεί κανείς να βρεί τις (μηνιαίες πχ) πωλήσεις της δισκογραφίας στην ελλάδα;

 

τις ΠΟΙΕΣ??? ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Μπα σε καλο σου με εκανες και γελασα παλι!! ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου