Προς το περιεχόμενο

Ταινίες που αξίζουν!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα με άρεσε...δεν το λες θρίλερ, σπλάτερ με κωμικά στοιχεία μάλλον και πάνω απ'όλα Made in Greece....  8)                                                                                                                                                                                                                                               

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους τους αρεσει το psychological horror (δεν το λες thriller), ενα κλασσικο ειναι το Jacob's Ladder. Μου ειχε κανει εντυπωση σε μια προσφατη συζητηση με "thrillerαδες" φιλους το οτι ελαχιστοι το ειχανε δει, εχει κατα την ταπεινη μου γνωμη τρομερη ατμοσφαιρα η οποια αποτελεσε και σημαντικη επιρροη για τα Silent Hill games.

 

http://www.imdb.com/title/tt0099871/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους τους αρεσει το psychological horror (δεν το λες thriller), ενα κλασσικο ειναι το Jacob's Ladder. Μου ειχε κανει εντυπωση σε μια προσφατη συζητηση με "thrillerαδες" φιλους το οτι ελαχιστοι το ειχανε δει, εχει κατα την ταπεινη μου γνωμη τρομερη ατμοσφαιρα η οποια αποτελεσε και σημαντικη επιρροη για τα Silent Hill games.

 

http://www.imdb.com/title/tt0099871/

 

+1000  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους τους αρεσει το psychological horror (δεν το λες thriller), ενα κλασσικο ειναι το Jacob's Ladder. Μου ειχε κανει εντυπωση σε μια προσφατη συζητηση με "thrillerαδες" φιλους το οτι ελαχιστοι το ειχανε δει, εχει κατα την ταπεινη μου γνωμη τρομερη ατμοσφαιρα η οποια αποτελεσε και σημαντικη επιρροη για τα Silent Hill games.

 

http://www.imdb.com/title/tt0099871/

 

Είναι μία από τις αγαπημένες μου ταινίες. Το είχα δει επτά φορές τότε που είχε πρωτοπαιχτεί στο σινεμά, το έχασα για πολλά χρόνια, μετά το βρήκα σε dvd και πρόσφατα σε blu-ray.

 

bravo odis

... αλλά και atreu73, καθότι και το 1408 είναι πολύ καλό.

 

;)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους τους αρεσει το psychological horror (δεν το λες thriller), ενα κλασσικο ειναι το Jacob's Ladder. Μου ειχε κανει εντυπωση σε μια προσφατη συζητηση με "thrillerαδες" φιλους το οτι ελαχιστοι το ειχανε δει, εχει κατα την ταπεινη μου γνωμη τρομερη ατμοσφαιρα η οποια αποτελεσε και σημαντικη επιρροη για τα Silent Hill games.

 

http://www.imdb.com/title/tt0099871/

 

μμμμμ, ωραια τοτε, δεν το εχω δει.............. θα φροντισω....

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μουσικό forum είμαστε, οπότε μάλλον όλοι γνωρίζουν τι εστί Phil Spector.Είδα χθες την ταινία "Phil Spector" τον οποίο υποδύεται ο Al Pacino.Αφού την είδα, έμαθα οτί δεν απέσπασε και τις καλύτερες κριτικές, αλλά προσωπικά δεν δίνω μία για τις κριτικές.Από τη στιγμή που παίζει ο τιτανομεγιστοτεράστιος Al Pacino ακόμα και στη... λάμψη να έπαιζε τον Θεοχάρη, θα την έβλεπα μετά χαράς. Εξάλλου, σαφώς και θα προτιμούσα η ταινία να επικεντρωνόταν στη μουσική ιδιοφυία του Spector και όχι στη δικαστική μάχη του κατηγορούμενος για τον φόνο της Lana Clarkson (καταδικάστηκε τελικά σε 19 χρόνια φυλάκιση) , αλλά κατά τη γνώμη μου και πάλι αξίζει να την δει όποιος δεν έτυχε να τη δει,αν μη τι άλλο για την ερμηνεία του Al Pacino.

 

Πάντως (και) στην περίπτωση του Phil Spector, επιβεβαιώνεται ο "κανόνας" που υπαγορεύει οτί κάθε είδους ιδιοφυία συνήθως διακατέχεται από τους δαίμονές της...

 

 

 

 

 

 

 

 

1374524796_Phil.jpg.5d82183626a8749020857f7e520ae33b.jpg

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που παίζει ο τιτανομεγιστοτεράστιος Al Pacino ακόμα και στη... λάμψη να έπαιζε τον Θεοχάρη

Αυτος αριστερα ειναι ο Αλ Πατσινο? πως εγινε ετσι?

 

Ο Θεοχαρης επαιζε στο Καλημερα ζωη, ασχετε  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Θεοχαρης επαιζε στο Καλημερα ζωη, ασχετε  ;D

 

Έγραψε και 2η σειρά o Φώσκολος;  :o Είχα την εντύπωση οτί ήταν η λάμψη που παιζόταν τόσα χρόνια... Η ατμόσφαιρα πάντως στο γραφείο του θεοχάρη ήταν...

 

[move]ΑΝΤΙΟ ΖΩΗ  ;D[/move]

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου