Προς το περιεχόμενο

Ταινίες που αξίζουν!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

δειτε το, δεν υπαρχει! το καλυτερο sci fi των τελευταιων 10 χρονων τουλαχιστον, επιπεδου blade runner 12 monkeys matrix 1 ... αν και μου φαινονται χλομα αυτη τη στιγμη που εχω πολυ φρεσκο το interstellar

 

Καλό ήταν, αλλά το Insception ήταν καλύτερο- ΙΜΗΟ. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To interstellar πρέπει να είναι από τις χειρότερες "διάσημες" ταινίες που έχω δει ποτέ, κατέβαλα προσπάθεια για να το δώ ως το τέλος

 

Το θεωρώ απείρως χειρότερο των blade-runner, matrix, 12 monkeys, κάτι περισσότερο από η-μέρα-με-τη-νύκτα

 

Περί ορέξεως...

 

Κάπου εκεί είμαι κι εγώ. Ίσως όχι από τις χειρότερες αλλά σίγουρα περίμενα κάτι πολύ καλύτερο λόγω της φασαρία που έγινε.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπως ετσι νιωθω για το birdman..

+1

 

Επισης καλη τανια πλοκης 2009 State of Play

 

Νεα ξεκαρδιστκη κωμωδία  2014 Horrible Bosses 2

Παλια αλλα καλη 2008 Pineapple Express

Γελασα επισης 2014 A Million Ways to Die in the West

(με απογοητευσε το 2014 Dumb and Dumber To, υπηρχε ενα χαμογελακι κατα τη διαρκεια του εργου και μερικα σημεια γελιου, αλλα το περιμενα καλυτερο)

 

Μυστηριωδης

2013 Enemy

σουπερ 2014 Predestination

Αναπαντεχα καλη 2014 Stonehearst Asylum (Eliza Graves)

2014 Gone Girl

2014 The Drop

 

Ξυλικι, μπιστολιδια κλπ

2014 John Wick

2014 Lucy

2014 The Equalizer

Με σαικο μαζι 2014 Nightcrawler

 

Πολεμος κλπ 2014 Fury

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Φίλος, θα μου επιτρέψεις να σχολιάσω ότι το φινάλε ήταν για τα... λιοντάρια

 

Μιλάμε ήθελα να πετάξω κάτι στην τηλεόραση- συγκεκριμένα στο κεφάλι της bitch  ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Interstellar .Καλο αλλά το περίμενα καλύτερο . Κάνει μεγάλη κοιλιά μέχρι το φιναλε . Αλλά είναι καλή ταινία .

 

Θα προτείνω το Broken Circle Breakdown . "Ζόρικη " ταινία με ωραία μουσική

Κλέψαν το Twang και έμεινε η Tele χήρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Lucy μου άρεσε...στα 10 πρώτα λεπτα  :P

 

προσυπογράφω (review μου στη σελ.17)

 

Μιας κι αναφέρθηκε το sci-fi και οι 12 πίθηκοι...εγώ τελευταία έχω πάθει μανία με τις ταινίες του Terry Gilliam. Παλαβό sci-fi /fantasy /παραμύθι με σουρεαλιστικη πλοκή, ιδιαίτερη ατμόσφαιρα και μπόλικη αλληγορία. Προσοχή: οι 12 πίθηκοι ήταν μακράν η πιο mainstream ταινία του...Μόνο για παλαβιαρηδες λοιπόν.

 

Brazil 1985 -Iστορικό sci-fi. 50% διασκευή του 1984 του Όργουελ, 50% Γκίλλιαμ. Πρωταγωνιστεί ο αδικημένος από το σινεμά Jonathan Pryce (για μένα μέσα στο top 5 ηθοποιών του αγγλόφωνου σινεμά).

Twelve Monkeys 1995 -Επικό και βατό. Μετα-αποκαλυπτικό έπος, ταξίδι στο χρόνο, χωροχρονικο παράδοξο, εθιστικό. Ο Bruce Willis μεταμορφώνεται σε ηθοποιό.

Fear and Loathing in Las Vegas  1998 - ο,τι λέει ο τίτλος  :P [ Johnny Depp, Benicio Del Torο]

The Adventures of Baron Munchausen 1988 - Φαντασία, σουρεαλισμός, ρομαντική άποψη της ζωής και του αυθορμητισμού, και η πιο όμορφη παρουσία της ανθρώπινης ιστορίας: η  18χρονη Ούμα Θέρμαν ως αναδυόμενη Αφροδίτη  :o

Tideland 2005 -Φριχτό, πανέμορφο, ευαίσθητο, μόνο σε μένα άρεσε. 50% διασκευή της Αλίκης στη χώρα των θαυμάτων. Ένα κοριτσάκι που λόγω της ανευθυνότητας των γονιων της βρίσκεται μόνο του σε αγροτόσπιτο και επιβιώνει μέσα στη φαντασία της. [σημ: η καλύτερη παιδική ερμηνεία που έχω δει ποτέ! Ο ποuστης ο Γκίλλιαμ ξέρει να διαλέγει τους ηθοποιούς του.]

Για τους Monty Pythons ξέρουμε όλοι και πιστεύω θα τα ξαναβλέπαμε ξανά και ξανά...

 

Έχει κι άλλα ο κατάλογος (The Imaginarium of Doctor Parnassus, The Brothers Grimm, Time Bandits, κ.ά.)

http://www.imdb.com/name/nm0000416/?ref_=tt_ov_dr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου