Προς το περιεχόμενο

Ταινίες που αξίζουν!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτα με εξαιρεση τα..2 δευτερολεπτα που λεει για την Ελλαδα,την Πορτογαλια και την Ισπανια τα οποια ειναι ΟΝΤΩΣ για γελια (τη στιγμη που τα λενε αυτα στο film λαμβανει χωρα το κλεισιμο που εκανε  η LΒ στην BNC Mortgage και ειναι ακομα 2007 (η LB εκλεισε μετα απο ενα χρονο το 2008), η Ελλαδα ακομα ζουσε το...ονειρο της χωρις ΚΑΝΕΝΑ προβλημα και ηδη οι επενδυτες στελνουν τα χρηματα τους στην Ευρωπη για...ασφαλεια  ;D) τα υπολοιπα μια χαρα τα αναλυει (την καταρρευση των δομημενων στεγαστικων ομολογων  λογω subprime loans και τις ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ λαμογιες της Deutsche Bank & της LB & GS )...ΦΥΣΙΚΑ και δεν εχουν ΚΑΜΜΙΑ σχεση με τη χρεοκοπια της Ελλαδας και της Πορτογαλιας...ΕΧΟΥΝ βεβαια με τα προβληματα της Ισπανιας (η οποια οπως και η Ιρλανδια επεσαν θυματα των κοκκινων δανειων των τραπεζων τους και οχι των...ομολογων των χωρων τους και του υπερβολικου δημοσιου δανεισμου οπως η Ελλαδα και η Πορτογαλια) .  

 

Mωρε εσυ κι εγω μια χαρα τα λεμε........απλα (και το λεω επειδη ακουσα βγαινοντας σχολια των........συν-θεατων)  στην αριστεροστροφη σκεψη του αποβλακωμενου (και χωρις κανενα ενδιαφερον να μειωσει τη βλακεια του) ελληνικου κοινου, τα οσα ορθα λες και λεει η ταινια ξερεις πολυ καλα με ποιο τροπο μεταφραζονται.....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-The Revenant

Αριστουργήματα.

 

 

Εγώ από την άλλη δεν βρήκα κανένα νόημα στην ταινία και μην σου πω με εκνεύρισε κίολλας...

 

Φ-α-ν-τ-α-σ-τ-ι-κ-ή σκηνοθεσία, εξαιρετικές ερμηνίες, πανέμορφα τοπία, τρομερή CG δουλειά (όλη η αρκούδα είναι φτιαχτή) αλλά....κανένα νόημα σαν ταινία.  Σενάριο που χωράει σε 4 προτάσεις τραβηγμένο σε 2,5 ώρες ταινίας.

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην αριστεροστροφη σκεψη του αποβλακωμενου (και χωρις κανενα ενδιαφερον να μειωσει τη βλακεια του) ελληνικου κοινου, τα οσα ορθα λες και λεει η ταινια ξερεις πολυ καλα με ποιο τροπο μεταφραζονται.....

 

ευκολακι φιλΩς

 

"Οι κΣενοι μας μισουνε και θελουν να μας παρουνε τα σπιτια"

 

το βρηκα?  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ λαμογιες της Deutsche Bank & της LB & GS

 

ΦΙΛΕ ΒΟΡΕΙΟΚΟΡΕΑΤΗ

edit

αφτά που λες

Ξανάedit

Επίσης ήθελα να πιω, πως έσβησα ότι είχα γράψει πριν απαντήσειο Σφ καθόσον άκρη δεν βγαίνει, ή Β. Κορέα, ή θάνατος.

ΣΤΩ 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί να κάνω αποκρατικοποιήσεις σε κρατικές δομές του στυλ Δώιτσε βανκ.

 

Αυτο νομιζεις οτι εκανε το ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΕΠΕΝΔΥΤΙΚΟ division της DB...αποκρατικοποιησεις στις ηδη αποκρατικοποιημενες ΗΠΑ που ακομα και ΕΦΟΡΙΑ ειναι ιδιωτικη ?  ;D ;D

 

Η DBΙ μαζι με αλλες επενδυτικες τραπεζες  εφτιαξε δομημενα ομολογα στεγαστικων δανειων....οσο σχεση εχουν με τις αποκρατικοποιησεις αλλο τοσο εχω και εγω με την ΒΚ  ;D

 

αν θες να μαθεις ΤΙ ακριβως εγινε,που πολυ αμφιβαλλω καθοτι προτιμας την ασφαλεια της μυθολογιας ως προσεγγιση στη ζωη ,  buy this book (το οποιο ειναι οντως καλυτερο απο την ταινια)

 

http://www.amazon.co.uk/The-Big-Short-Doomsday-Machine/dp/0141043539

 

how Wall Street investment banks somehow conned the rating agencies into blessing piles of crappy loans;how this had enabled the lending of trillions of dollars to ordinary Americans;how ordinary Americans had happily complied and told the lies they needed to tell to obtain the loans;how the machinery that turned the loans into supposedly riskless securities was so complicated that investors had ceased to evaluate the risks;how the problem had grown so big that the end was bound to be cataclysmic and have big social and political consequences..."

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμαρτόνε δλδ με το κύριο Γουγλι παραμάσχαλα και τι νούμερο παπούτσα φόραγε ο Λίο όταν έβγανε τη φένδερε νο xyz123

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμαρτόνε δλδ με το κύριο Γουγλι παραμάσχαλα και τι νούμερο πα****** φόραγε ο Λίο όταν έβγανε τη φένδερε νο xyz123

 

αντι να σε πειραζουνε οι ΑΝΑΚΡΙΒΙΕΣ που λες μια σε πειραζει ο...γουγλης  ;D

 

να τι ελεγα πριν απο 3 χρονια για το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ βιβλιο το οποιο φυσικα και εχω διαβασει δεν το ανακαλυψα στον...γουγλη

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=196796.msg709165#msg709165

 

την επομενη φορα λοιπον να ερθεις πιο προετοιμασμενος στη μαχη εκτοξευσης δηλητηριου στην οποια ειδικευεσαι  ;)

 

 

 

 

 

στην αριστεροστροφη σκεψη του αποβλακωμενου (και χωρις κανενα ενδιαφερον να μειωσει τη βλακεια του) ελληνικου κοινου, τα οσα ορθα λες και λεει η ταινια ξερεις πολυ καλα με ποιο τροπο μεταφραζονται.....

 

ποσο δικιο εχεις τελικα... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα πάντα λοιπόν την απορία, γιατί δεν ζεις στη Γερμανία, ή την Αμερική, ενδεχομένως.

Τόσοι άνθρωπες αναγκάστηκαν να φύγουν, εσύ με τόσο μένος γι αυτή τη πατρίδα γιατί έμεινες? 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταματα να αλλαζεις θεμα,κουραζεις.

 

σύ με τόσο μένος γι αυτή τη πατρίδα γιατί έμεινες?  

 

δεν εχω μενος με την "πατριδα" με καποιους κατοικους της σαν και του λογου σου εχω.. ;D....τι να κανω...ειμαι αντικαθεστωτικος απο τη φυση μου,εχουμε καθεστως βλακειας και το πολεμαω απο μεσα  ;D

 

γιατί δεν ζεις στη Γερμανία, ή την Αμερική, ενδεχομένως.

 

και στις 2 εχω ζησει και μπορει να ξαναζησω αναλογα με το πως θα τα φερει η ζωη...the world is my oyster φιλως  ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου