Προς το περιεχόμενο

Silver Pickups από τον Νίκο Ασημένιο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σπύρο και με καρφιά τυλιγμένα με σύρμα να παίξεις, πάλι θα βγάλεις ηχάρα, οπότε..... ;D   Ο κουρέας δεν μου άρεσε τόσο, εν αντιθέση με τον "τσιγγάνο" που με κέρδισε με τον γλυκό του ήχο! Άκουσα διαφορά έντασης ήχου στους μαγνήτες, ή έτσι μου φάνηκε;                                Edit:Να προσέχεις τα bends σου ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Άκουσα διαφορά έντασης ήχου στους μαγνήτες, ή έτσι μου φάνηκε;                               

 

Όχι δε σου φάνηκε. Ούτως ή άλλως ο bridge είναι πάντα λίγο πιο δυνατός αλλά εδώ ειδικά ο Sweeny Todd είναι ο πιο hot από τους bridge και ο Django o πιο low output από τους neck.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Θα μεταφέρω τις εντυπώσεις μου και στον Νίκο Ασημένιο κατ'ιδίαν, όμως επιτρέψτε μου δυό λόγια κι εδώ. Τον τελευταίο μήνα, παίζω με μία Τέλε που φοράει τους Django - Silver PUPS.

Είμαι εντυπωσιασμένος και έκπληκτος.

Εντυπωσιασμένος μεν γιατί οι μαγνήτες του Νίκου δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα απο προτάσεις "γκουρού" του αντικειμένου, έκπληκτος δε γιατί -ομολογώ, χωρίς καμμιά διάθεση να "υποβαθμίσω" ικανότητες και καταγωγή- αληθινά δεν περίμενα πως κάποιος συντοπίτης μας θα είχε τέτοια λαμπρά αποτελέσματα!

Είναι πραγματικότητα πως αρκετοί Έλληνες διαπρέπουν σε κατασκευές οργάνων και ιδιαίτερα πεταλιών (εφέ) με παγκοσμίου βεληνεκούς διακρίσεις. Όμως, η υπόθεση "μαγνήτης" είναι αρκετά tricky θα έλεγα...καθόλου απλή υπόθεση.

Γράφω εδώ όχι για να διαφημίσω τον Νίκο και τους μαγνήτες του, αλλά για να τον ευχαριστήσω δημόσια για τη χαρά που μου έδωσε να παίζω με τους Django (ανυπομονώ σε λίγο καιρό να δοκιμάσω και τους Κορλεόνε), τη χάρη που μου έκανε να "νεκραναστήσει" μιά κιθάρα μου που -γεμάτος απογοήτευση- πίστευα πως δεν θ'ακουστεί ποτέ καλά (τουλάχιστον για μένα), την περηφάνια που μοιράζομαι επειδή είναι Έλληνας σαν κι εμένα αλλά και την ανακούφιση που μου προσέφερε, κάνοντας με να πάψω να ψάχνω εναγωνίως κάποιους εξαιρετικούς Mare, Lollar κλπ.

Μέχρι τώρα ξέραμε πως καλοί μαγνήτες υπάρχουν πολλοί, πολύ καλοί μαγνήτες αρκετοί, στη μικρή αυτή τελευταία λίστα νομίζω πως μπορείτε να προσθέσετε άφοβα και τους Silver.

Τουλάχιστον τους Django, αφού μέχρι τώρα αυτούς έχω παίξει και καταθέτω την άποψη μου. Προσωπικά, συνιστώ να βάλετε τους μαγνήτες του Νίκου μέσα στις πιθανές επιλογές σας, πιστεύω αξίζει τον κόπο.

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι σε humbucker παίζει ή έστω θα παίξει στο μέλλον;

 

Και μεις, τα παιδάκια με τους διπλούς, και ψυχή έχουμε και όρεξη και

ουδέποτε ουρήσαμε στο πηγάδι  ;D ;D ;D

 

 

Φοβερή δουλειά πάντως τα συγχαρητήρια μου!!! ;)

Yeah Babe!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μεγαλη καλησπερα...

 

Καταρχας να ευχαριστησω τον Σπυρο (Jazzjoker) και γι αυτο το εξαιρετικο κλιπ.

Οταν με πηρε τηλεφωνο και μου ζητησε να του φτιαξω το συγκεκριμενο σετ με ξαφνιασε θετικα η επιλογη των δυο ακρων και η ηχητικη ανταμοιβη μου ηρθε με το κλιπακι τους.

 

Ηλια, το λογια ειναι περιττα απο πλευρας μου σε οσα εγραψες.

Ησουν και εισαι απο τους πρωτους ανθρωπους που με στηριξαν στο πρωτο βημα και το εκτιμω βαθυτατα. Χαιρομαι πολυ που οι μαγνητες μου καταφεραν να εξημερωσουν την γκρινιαρα κιθαρα σου κι ελπιζω να την ακουσω και απο κοντα στο live σας στην Αθηνα. Ραντεβου εκει λοιπον...

 

Φιλε Arael οπως εχω ξαναγραψει θα ακολουθησουν και humbucker μαγνητες στο εγγυς μελλον. Stay Tuned...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου