Προς το περιεχόμενο

The voice of Greece : Αρετη Κοσμιδου '' η φωνη'' 16 ετων.


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω πως γίνεται η φωνή της Ελλάδας να τραγουδάει κυρίως εγγλέζικα.

Δεν είναι η φωνή της Ελλάδας. Ανταγωνιζόμενοι τραγουδιστές και τραγουδίστριες στο τηλεοπτικό σόου The Voice είναι.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν περνανε τεστ γραψιματος στην καμερα  ειναι αποδεκτο.Τωρα μακαρι να ειναι μονο αυτο το τεστ και οι Κωουτς να μην εχουν γνωση οπτικη των παιδιων.Παντως μεχρι τωρα απ'οτι εχω καταλαβει εχουν περασει και οπτικα μπαζα αλλα μεγαλες φωνες !!!!!Οπως εχουν κοπει και καλες φωνες αλλα με προβληματα στην επιλογη των κομματιων ,τρακ πολλων watts κλπ .ΣΤΟ τελος θα εχουμε μια συνολικη εικονα.

@Audiokostas : ειμαι ενθουσιωδης λογω ηλικιας !! ::) ::)

@Τheoctapus : μην εισαι πεσιμιστης ρε φιλε ασε να το χαρουμε το show . 8) 8)

Ραντεβου Παρασκευη βραδυ μετα το νεο επεισοδιο του VOICE !! ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τα άλλα είναι ακόμα ένα γτπ σόου.

 

Amen to that.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα εμένα γιατί μπήκε ο διάολος μέσα μου και σκέφτηκα ότι όλο αυτό που επικριτικά περιγράφετε δεν είναι τόσο διαφορετικό από τα video - thread στο στυλ "Fireproof Picks Contest 2014 - solo by Earendil" που σκάνε μύτη κάθε τόσο;

Πολλώ δε μάλλον που απ' όσο έχω δει οι κιθαρίστες που μπαίνουν στον κόπο είναι όντως πολύ καλοί. Σε αυτούς λέμε μπράβο για κάποιο λόγο. Σίγουρα είναι πιο "δικοί μας" αλλά πέραν αυτού και οι μεν και οι δε μια ζαριά δε ρίχνουν ρε παιδιά; Ένα τί έχω να χάσω δε δίνει την ώθηση να δοκιμάσεις;

 

Κάποιος επιλέγει να εκτεθεί και να κριθεί. Ναι, μπορεί να διαφωνούμε για την έκθεση, τη κριτική ή για το μέσο (τηλεοπτικό ή internet-ικό) του πράγματος. Σε τελική ανάλυση όμως... και τί έγινε;

 

Υ.Γ: Την εκπομπή την έχω δει ελάχιστα και στο πόδι, όσο για να καταλάβω τη πατέντα της δερβισοκαρέκλας. Δεν έχω γνώμη για τις κοπέλες των video (αλλά δεν άκουσα κάτι που να με κάνει πουρέ).

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος επιλέγει να εκτεθεί και να κριθεί. Ναι, μπορεί να διαφωνούμε για την έκθεση, τη κριτική ή για το μέσο (τηλεοπτικό ή internet-ικό) του πράγματος. Σε τελική ανάλυση όμως... και τί έγινε;

 

Για του internet δεν τρέχει τίποτα. Για της τηλεόρασης όμως φυσικά και κάτι έγινε. Οι εκπομπές αυτές είναι εχθροί του όποιου επίπεδου έχει απομείνει στην χώρα αυτή σε θέματα τέχνης και πολιτισμού. Δεν είναι τυχαίο ότι με τα τεκτενόμενα των εκπομπών ασχολούνται τα πρωινάδικα και τα talk shows και όλοι ξέρουμε τι επίπεδο έχουν αυτά.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμίζω ότι κάποτε ήταν μια «ανάλογη» εκπομπή με κριτές όπως:

Ροζίτα Σώκου

Γρηγόρης Γρηγορίου

Λευτέρης Παπαδόπουλος

 

Τώρα είναι ένας τύπος από ένα συγκρότημα.  

Ο Ρέμος που ‘χει πλάκα

Και κάτι άλλες γκόμενες επαγγελματίες.

 

Κι ένα ανέκδοτο:

 

Πήγε μια όμορφη κοπελίτσα κάποτε να τραγουδήσει για τον Ζαμπέτα.

Αυτός έπαιξε κάτι στο πιάνο, αυτή τραγούδησε.

Όταν τελείωσε της είπε:

 

- Κοπέλα μου όμορφη, ούτε στα μαύρα (πλήκτρα) μπορώ να σε βρώ ούτε στα άσπρα. Μάλλον στην χαραμάδα πρέπει να έπεσες.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ναι, αλλά μισό λεπτό.

 

Η Βανδύ και ο Ρέμος είναι ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ στο χώρο πλέον... Δε βλέπω γιατί δε μπορούν να έχουν μια γνώμη για τους "μικρούς" που θέλουν να μπουν στη βιομηχανία. Αν όχι αυτοί, ποιοί; Η Ναταλία Γερμανού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμώ τραγουδιστές -ριες περισσότερο αισθαντικούς και λιγότερο ταλαντούχους.

Η περί ου ο λόγος δεν μ' έκανε να γυρίσω το κεφάλι.

Θα μου πει κάποιος "καλά εσένα σου αρέσει η Linda Ronstadt". E ναι τέτοιες μ' αρέσουν!

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολουθούν πλίνθοι και κέραμοι ατάκτως ερριμένοι...

 

Για μένα, η μόνη που χε κάποια άποψη σοβαρή τεχνικά, είναι η Βανδή.

Ο καραφλός είναι one way ticket ανεπιστρεπτί δια τον πέοντα.

Ο λαικομπουλούκος είναι γραφικός στα "με ταξίδεψες", "βγάζεις την ψυχούλα σου", "άκουσα μια ροκιά (!!!!) στη φωνούλα σου". Είναι καρδούλα όμως γιατί περιμάζεψε την ανηψιά της Βίσση τελευταία στιγμή (αφού δεν την έπαιρνε κανένας και δουλεύει μαζί της επί σειρά ετών).

Η δε άλλη (ναι ρε παιδιά δεν την ήξερα, σορρυ δηλαδή δεν έγινε και τίποτα) περιμένει να δει τι θα πατήσει και θα πει η Βανδή.

Ο (σα)Λιαγκας είναι χαρακτηριστική περίπτωση διαμπερούς και ακατοίκητου ρετιρέ.

 

Μου αρέσει που στις (τουλάχιστον αρχικές) συνεντεύξεις τους το φόντο ήταν μονίμως (διαφορετικά) μπάσα (και μάλλον ξέρω τον υπεύθυνο για αυτό)  ;)

 

Πρέπει να απαγορευθεί παγκοσμίως δι απαγχονισμού να ξαναπαιχθεί σε τέτοιο show το Halellujah του Cohen (αν και για μένα είναι του Buckley).

 

Πολύ γέλιο ήταν το battle του ογκώδους ξενόγλωσσου performer και της σκιαγμένης δημοτικοτραφούς πάνω στο στο "Τhe way you make me feel". Θα μπορούσαν να πούνε στη κοπέλλα "καλή ήσουν αλλά μπορείς να φύγεις" χωρίς να την υποβάλλουν σε μαρτύρια.

 

 

Εμένα πάντως τα λεφτά μου είναι στη Τζωρτζίνα που είναι φωνάρα και κορίτσι απ' τα λίγα.

 

Αν δεν παινέψεις και τους φίλους σου..... ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά μισό λεπτό.

 

Η Βανδύ και ο Ρέμος είναι ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ στο χώρο πλέον... Δε βλέπω γιατί δε μπορούν να έχουν μια γνώμη για τους "μικρούς" που θέλουν να μπουν στη βιομηχανία. Αν όχι αυτοί, ποιοί; Η Ναταλία Γερμανού;

 

Δηλαδή αυτές είναι οι επιλογές μας; Βανδή και Ναταλία;

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου