Προς το περιεχόμενο

Stage piano[τελικη επιλογη]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια εβριμπαντι..

Σε καταστημα της Θεσσαλονικης , μου ειπαν για το Kawai mp4 τιμη 1150ευρα[μαζι με τη βαση του].

Καλα ειναι?Τι λετε.. .Υπαρχει περιπτωση να το βρω καπου φθηνοτερα?[π.χ απο Γερμανια].

 

Ηθελα να δω και το Kurzweil pc1x ,αλλα στο Bonstudio που πηγα δεν ηταν διαθεσιμο.

Ξερει κανενας που μπορω να βρω φθηνοτερα το pc1x και ποσο περιπου?[Θεσσαλονικη].

 

περα απο το θεμα του ηχου που απ οτι εχω ακουσει, το pc1x υπερεχει,οσον αφορα στο κλαβιε,ποιο ειναι καλυτερο????????

 

Επειδη χρησιμοποιω πολυ συμφωνικους ηχους,αν θυμαμε καλα το pc1x πρεπει να εχει αρκετους καλους εε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το mp4 ειναι το παλιο μοντελο και εχει αντικατασταθει με το es 4.To αγορασε προσφατα ο αδελφος μου.Πληκτρο καλο και σε πειθει πως ειναι πιανο αλλα απο ηχο...πατατα. :lol: :lol: .Κοιταξε εχω το kurz pc1x και η διαφορα τους ειναι μερα Κινας με νυχτα Σουιδιας :lol: Εχεις πολυ περισσοτερους ηχους και μαλιστα ποιοτικους συν το expander με τους ορχηστρικους.Αυτα ειχα να πω εγω,εσυ τωρα αποφασιζεις...αλλα να παρεις kurzweil :lol: :lol: :lol:.Τιμη απο musicstore 1169 euro.Ελλαδα πανω απο 1400

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δοκιμασει αρκετα και η γνωμη μου ειναι οτι το kawai ειναι...καταπληκτικο για την τιμη του!!!...και οι ηχοι του ειναι παρα πολυ καλοι...γραφουν ωραια στην μιξη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το mp4 ειναι το παλιο μοντελο και εχει αντικατασταθει με το es 4.To αγορασε προσφατα ο αδελφος μου.Πληκτρο καλο και σε πειθει πως ειναι πιανο αλλα απο ηχο...πατατα. icon_lol.gif icon_lol.gif .Κοιταξε εχω το kurz pc1x και η διαφορα τους ειναι μερα Κινας με νυχτα Σουιδιας icon_lol.gif Εχεις πολυ περισσοτερους ηχους και μαλιστα ποιοτικους συν το expander με τους ορχηστρικους.Αυτα ειχα να πω εγω,εσυ τωρα αποφασιζεις...αλλα να παρεις kurzweil icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif.Τιμη απο musicstore 1169 euro.Ελλαδα πανω απο 1400

 

Το mp4 ειναι σε αλλη κατηγορια απο το es4. Kαι τα δυο ειναι καινουργια μοντελα απλα το es4 εχει ηχεια και ειναι πιανο για το σπιτι ενω το mp4 ειναι και controller.

Εχω το mp8 και το kuwzeil k2661. Το pc1 εχει καλυτερους ηχους γενικα απο το mp4 αλλα και το mp4 εχει πολυ καλους(εχει τους ηχους του mp8 που ειναι φανταστικοι). Τωρα σε θεμα κλαβιε η kawai ειναι πολυ μπροστα απο την kurzweil γιατι πολυ απλα η kawai βαζει δικα της κλαβιε(και ειναι μια απο τις 5 καλυτερες εταιριες πιανων στον κοσμο) ενω η kurzweil βαζει κλαβιε fatar.....

Eαν το θελεις πρωτιστως για μελετη πιανου και μετα για controller παιρνεις Kawai. Εαν το θελεις πρωτα για controller και ηχους και μετα για μελετη παιρνεις kurzweil.

H τιμη του kawai ειναι πολυ καλη και δεν θα το βρεις τoσο φτηνα σχεδον πουθενα στο εξωτερικο.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου