Προς το περιεχόμενο

Akai Rhythm Wolf- analog drum machine and synth


Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 αναλογικά μέρη για τα drums (kick, snare, hats, perc) και ένα part analog synth (συνολικά 5parts)

 

Εκτιμώμενη τιμη 199$

 

Σαν. Monotribe on steroids.

 

Και το analoq revival συνεχίζεται..

 

RhythmWolf_1200x750_web.png?w=491&h=307

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι λένε, για ξεχωριστα outputs.

 

Το μόνο μείον που βλέπω μεχρι τωρα ειναι το ονομα ΑΚΑΙ. Δε μας εχει συνηθίσει σε ποιοτικά μηχανηματα σε αυτες τις τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερουμε ακομα αν δεν δουμε και ακουσουμε.

Πιστευω οτι ειναι πολυ φτωχο μπροστα στο roland aira αλλα σιγουρα πιο οικονομικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα διαβασα πως η akai εχει βγαλει ολοκληρη σειρα με controllers επισης αρα αναμενουμε καθως καποια video που υπαρχουν ειναι στα γερμανικα και δεν δειχνουν και πολλα  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα δεν μου πολυγεμίζει το μάτι η "νέα" Akai, μετά την πτώχευση και την επαναγορά της. Δεν είναι η παλιά κραταιά Akai που ξέραμε, των S-series samplers και των MPCs. Έτσι και με τα προϊόντα της όπως αυτό εδώ το στυλ drum machine μηχανάκι. Μπροστά στο TR-8 δε νομίζω να έχει και ιδιαίτερη τύχη, για σοβαρή δουλειά, όσο φτηνό κι αν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα δεν μου πολυγεμίζει το μάτι η "νέα" Akai, μετά την πτώχευση και την επαναγορά της. Δεν είναι η παλιά κραταιά Akai που ξέραμε, των S-series samplers και των MPCs. Έτσι και με τα προϊόντα της όπως αυτό εδώ το στυλ drum machine μηχανάκι. Μπροστά στο TR-8 δε νομίζω να έχει και ιδιαίτερη τύχη, για σοβαρή δουλειά, όσο φτηνό κι αν είναι.

 

Δεν εχεις αδικο αλλα εχει καλα controller και βασικα μαρεσει απο οπτικη εμφανιση το apc 40 mk2 λογικα θα ειναι χαμηλα και σε τιμη(θελω να πιστευω)

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λέω ότι δε βγάζει καλά και ποιοτικά προϊόντα. Απλά από πρωτοπόρος έχει καταλήξει να είναι κομπάρσος. Από κομπιουτερικά controllers βγάζει λίγο-πολύ ό,τι βγάζουν κι άλλες εταιρίες. Ακόμα και για τα MPC-style controllers (renaissance, studio, element κλπ), υπάρχουν ποιοτικές εναλλακτικές. Λίγες όμως έχουν την ιστορία της Akai στα μουσικά όργανα, ακριβώς ό,τι έχει γίνει και με εταιρίες όπως η Emu, η Ensoniq κλπ. Με τα τωρινά προϊόντα της Akai με πιάνει μελαγχολία, όπως ακριβώς και με τα αντίστοιχα της Emu, αναλογιζόμενος ότι κάποτε στην αγορά υπήρξαν τα Akai S-Series samplers, τα MPCs, τα Emu Emulators, Proteus και δε συμμαζεύεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου