Προς το περιεχόμενο

hard disk συνδεσμολογια


maze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω 3 σκληρους δισκους 1 serial ata και 2 ata,1 dvd rec kai ena dvd.

το λειτουργικο ειναι εγκατεστημενο στον serial ata.ποια ειναι η καλυτερη συνδεσμολογια ετσι ωστε να εκμεταλευτω το μεγιστο?αυτο το ρωταω γιατι οι 2 σκληροι (ata) ειναι συνδεμενοι σε σειρα (ιδια καλωδιοταινια) με αποτελεσμα οταν αντιγραφω αρχεια απο τον ενα στον αλο, το συστημα να σερνεται,να αργει παρα πολυ η αντιγραφη και ο επεξεργαστης (amd 64) δουλευει στα κοκκινα!

 

υπαρχει καποιο προγραμμα που να μετραει την ταχυτητα των δισκων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως χρειάζεσαι ένα πρόγραμμα που να κάνει και τους δυο δίσκους να δουλεύουν ταυτόχρονα και να μετρήσει την ταχύτητά τους.

 

Για μετρήσεις επιδόσεων ενός δίσκου τη φορά όπως και μετρήσεις επιδόσεων όλων των κομματιών του υπολογιστή, έχω κάτι υπόψιν.

 

Πώς ξέρεις ότι η cpu χτυπάει κόκκινο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως χρειάζεσαι ένα πρόγραμμα που να κάνει και τους δυο δίσκους να δουλεύουν ταυτόχρονα και να μετρήσει την ταχύτητά τους.

 

Για μετρήσεις επιδόσεων ενός δίσκου τη φορά όπως και μετρήσεις επιδόσεων όλων των κομματιών του υπολογιστή' date=' έχω κάτι υπόψιν.

 

Πώς ξέρεις ότι η cpu χτυπάει κόκκινο;[/quote']

 

ctrl+alt+delete και μετα στην καρτελα performance.γοα πες τι εχεις υπ οψιν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Sata ειναι καλυτεροι απο θεμα ταχυτητας , αλλα εαν το θεμα ειναι η υπερτατη ταχυτητα, τοτε αρχισε να ψαχνεις για WD Raptor, εχω δυο 75αρηδες σε Raid - 1 , και τους λατρευω.

 

Ομοια ταχυτητα που λεει ο λογος :)

Θα βρεις σε φρεσκους Sata 2 WD , απο τα 160 GB και πανω μεγεθος.

Εχω και απο αυτους !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες μας τι χρηση θακανεις,τον εξοπλισμο σου,τι προγραμματα κ ηχους θα χρησιμοποιησεις,τι αναμενομενο φορτο θα εχεις η οχι απο audio....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες μας τι χρηση θακανεις' date='τον εξοπλισμο σου,τι προγραμματα κ ηχους θα χρησιμοποιησεις,τι αναμενομενο φορτο θα εχεις η οχι απο audio....[/quote']

μαλον δε με πιασατε..οταν ειπα οτι σερνεται ενοουσα οτι ΣΕΡΝΕΤΑΙ!@! ασχετως χρησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας ειπες και τιποτα συγκεκριμενο φιλε για να παρεις μια συγκεκριμενη απαντηση.

 

Αλλα ουτε φαινετε να εχεις τεχνικες γνωσεις, καλυτερα πηγενε το μηχανημα, για ελενγχο σε καποιο μαγαζι πληροφορικης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας ειπες και τιποτα συγκεκριμενο φιλε για να παρεις μια συγκεκριμενη απαντηση.

 

Αλλα ουτε φαινετε να εχεις τεχνικες γνωσεις' date=' καλυτερα πηγενε το μηχανημα, για ελενγχο σε καποιο μαγαζι πληροφορικης.[/quote']

 

και πως εβγαλες τα συμπερασματα σου "ρε φιλε"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου