Προς το περιεχόμενο

Σχόλια κάτω απο τις αγγελίες του NOIZ, ΝΑΙ ή ΟΧΙ?



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχόλια κάτω απο τις αγγελίες του NOIZ, ΝΑΙ ή ΌΧΙ?

 

Μπορει να κανω και λάθος.. αλλα υπήρχαν ποιο παλιά? μπορούσαμε να σχολιάσουμε κατω απο μια αγγελία?

 

για μενα θα ηταν παααρα πολυ καλο να μπορούσαμε να σχολιάσουμε.. συνεπάγεται  με πολλά θετικά

ως προς την εγκυρότητα  , ορθότητα της αγγελίας..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν έχεις άδικο φίλε Άγγελε. Από την άλλη όμως είναι και δίκοπο μαχαίρι. Αν κάποιος δυσαρεστημένος αγοραστής μπει και κάνει κάποιο κακό σχόλιο (αδίκως), τότε επηρεάζονται αρνητικά όλοι όσοι ενδιαφέρονται να αγοράσουν απ' το συγκεκριμένο άτομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις άδικο φίλε Άγγελε. Από την άλλη όμως είναι και δίκοπο μαχαίρι. Αν κάποιος δυσαρεστημένος αγοραστής μπει και κάνει κάποιο κακό σχόλιο (αδίκως), τότε επηρεάζονται αρνητικά όλοι όσοι ενδιαφέρονται να αγοράσουν απ' το συγκεκριμένο άτομο.

 

εκείνο το σχολιο μπορει κάλλιστα  να διαγράφετε φιλε...  σίγουρα ειναι δύσκολο να παρακολουθουν ολα τα σχολια,

αλλα μπορει να ψηφίζετε και το ιδιο το σχολιο απο τα μελη.. οπως και στο youtube ... αν ενα comment εχει αρνητικές ψήφους διαγράφετε αυτόματα... δε γνωρίζω αν ειναι δυνατό να γίνει αυτό.. θα ηταν πολυ καλο ομως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και αντιλαμβάνομαι την χρησιμότητα που θα μπορούσε να είχε, κυρίως στο ποστάρισμα ΘΕΤΙΚΩΝ σχολίων είτε για τον πωλητή είτε για το αντικείμενο, επειδή είμαστε, ως επί το πλείστον, απαίδευτοι, γκρινιάριδες και μίζεροι κάφροι, θα το χρησιμοποιούσαμε περισσότερο για να γράφουμε αρνητικά και θα το ξεφτιλίζαμε το θέμα. Άρα ψηφίζω όχι.

 

Αν και όταν βλέπω "Gibson Les Paul Studio του '77" με πιάνει ένας διάολος. Αλλά η πιο σωστή αντιμετώπιση τέτοιων αγγελιών θα ήταν η καταγγελία τους στην διεύθυνση του Noiz. Πέρα από αυτό, δεν μου αρέσει / το βρίσκω ακριβό, προσπερνώ και πάω παρακάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πάντως θα το ξαναπώ.

 

Σε κάθε μέρος που υπάρχει (πρακτικά) υπάρχει ανοιχτά το δεδομένο του σχόλιου: Θες στο amazon, θες στο ebay, θες στο booking, θες... όπου νά'ναι.

 

Δε μπορεί εδώ στην Ελλάδα, όποτε έρχετε η συζήτηση για σχόλιο, να μη τολμάμε να πούμε τίποτε. Υπάρχουν μαγαζιά που τα έχουν μ@λ@κες. Υπάρχουν προϊοντα που είναι σκ@τ@. Υπάρχουν και σχολιαστές που είναι π@π@ρες τελικά.

 

Αν η κοινότητα αυτή λειτουργεί, ως οφείλει (που νομίζω πως λειτουργεί), τότε τα αρνητικά σχόλια, αν δεν είναι ορθά, η καλοπροαίρετα μπορούν να σβήνονται πράγματι. Συν του ότι, αφού μιλάμε για ένα δημόσιο μέρος, μπορεί ο καθένας να υπερασπιστεί τον εαυτό του. Αν πω μια μπούρδα για κάποιον, να μου την πέσει να με βγάλει λάθος, στο κάτω κάτω.

 

ΕΙΝΑΙ το μεγαλύτερο ελληνικό φόρουμ μουσικής αν δε κάνω λάθος. Αν ο μαγαζάτορας, ή ο πωλητής δε θέλει να μπει τι λέγεται εδώ μέσα, καλά να πάθει, στο κάτω κάτω! Ας είναι οι φίλοι του να τον φωνάξουν, αν κάτι πάει στραβα και ας έρθει να ρίξει την πέτρα της αλήθειας σε τούτο το χώρο. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστο αυτο που λες ΑΓΓΕΛΟΣ. Δεν συνεπαγεται μονο θετικα ομως, μιας και προκειται για μια λειτουργια που στην πραξη, την εκμεταλλευτηκαν αρκετοι για να σκοτωσουν την ωρα τους και τελικα εχασε τη χρησιμοτητα της.

 

Ειναι πολυ χρησιμο, να υπαρχουν σχολια, οταν γινονται πραγματικα με κινητρο να υπαρξει απεναντι στις υπερβολες μια πραγματικη εικονα της τιμης ενος πραγματος.

 

Στην πραξη καμμια διαχειριση κανενος φορουμ δεν μπορει να διασφαλισει απο μονη της τη σωστη λειτουργια των (οποιωνδηποτε) σχολίων.

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ααα και κάτι άλλο, όμως, προς τον Άγγελο.

 

Νομίζω πως είναι λάθος να γίνεται δημόσιος σχολιασμός για την λειτουργία του νοιζ, με αυτόν τον τρόπο. Το νοιζ δεν τρέχει υπο δημοκρατία, ούτε έχουμε εκλογές ποτέ, ούτε τίποτε. Υπάρχει το "αφεντικό" κι εκεί τελειώνει το ζήτημα.

 

Θα έλεγα, ότι το πρέπον θα ήταν να επικοινωνήσεις, προσωπικά, με τον Γιάννη (Yameth) να του πεις τις ανησυχίες σου και αν συμφωνεί να βάλει ο ίδιος το Poll, όχι εσύ.

 

Γιατί, πέραν του ότι δεν έχεις "επίσημο" ρόλο στο νοιζ (όπως δεν έχω κι εγώ, και ο Γρηγόρης, και ο Δημήτρης, κλπ), επιπλέον, έρχετε σε δύσκολη θέση ο admin. Σκέψου το λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έλεγα, ότι το πρέπον θα ήταν να επικοινωνήσεις, προσωπικά, με τον Γιάννη (Yameth) να του πεις τις ανησυχίες σου και αν συμφωνεί να βάλει ο ίδιος το Poll, όχι εσύ.

 

+1

 

Πολυ σωστη σκεψη

 

Edit: Προσθετω οτι δεν ειναι (θεωρω) κακο να συζητηθει βεβαια, μιας και μπορει να δει κανεις την ταση των μελων και ισως να προταθει μια ενδεχομενη αλλαγη που εχει να κανει με τη λειτουργικοτητα του φορουμ, αλλα η επιλογη και τελικη αποφαση ανηκει στον Admistrator, διχως καμμια αμφισβητηση.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι απο προσωπικη εμπειρια(πολλες φορες) θεωρω οτι ειναι παντελως αχρηστο το συστημα και της αξιολογησης και τω σχολιων .βαζει ο καθενας τους φιλους του να γραψουν τα καλυτερα κι εγινες ο καλυτερος πωλητης .το καλυτερο βεβαια (μου χει τυχει)οταν μου ειπε ενα παιδι που μου πουλησε ενα πεταλι ,οτι θα μου κανει αξιολογηση θετικη .τον ρωτησα:- μα για ποιο λογο ?ετσι μου λεει .δηλαδη ημουν πολυ καλος αγοραστης τον ρωτησα? του ζητησα να μη το κανει εξηγωντας του οτι μ' αυτα και μ'αυτα καθισταται αχρηστο και χωρις νοημα το ολο συστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπα οπα... παλικάρια.. λιγο ηρεμία..

 

φιλοι.... είναι  (Ψηφοφορία) ...είπα την άποψη μου και απο κει και περα ψηφίζουν όλοι... οπως πολύ καλα ειχε γίνει και με το θεμα του "Πετάλια - Εφέ, Εξαρτήματα - Αξεσουάρ"

 

εγω ξερω το "ο λαος αποφασίζει" και σίγουρα το εγκρίνει ο yameth...

 

για να γραψεις σχολιο πρεπει να εισαι μελος... και απο κει και περα ολα ειναι ανοιχτα..

 

δεν εχω να πω κατι αλλο... παρα μονο... το οτι σίγουρα υπάρχουν και αρνητικά σε ολη την υπόθεση .. αλλα αν ειναι να αποκλείουμε κατι τετοιο γιατι υποθέτουμε πως θα παει καποιος να πει την μ@λ@κια του απο κατω...οκ

 

επειδή είμαστε, ως επί το πλείστον, απαίδευτοι, γκρινιάριδες και μίζεροι κάφροι, θα το χρησιμοποιούσαμε περισσότερο για να γράφουμε αρνητικά και θα το ξεφτιλίζαμε το θέμα. Άρα ψηφίζω όχι.

 

οποτε δε βαζουμε τιποτα.. και αφήνουμε τις μαϊμού αγγελίες σεργιάνι ... και οταν βγει μια μαϊμού αγγελια θα παω να ξεθάψω το θεμα "απατεώνες απο αγγελιες" η κατι τέτοιο, θα γράψω εκεί θα το δούμε οι ιδιοι και οι ίδιοι ... και τον εχω καθαρίσει τον μαιμουντζη..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου