Προς το περιεχόμενο

Σχόλια κάτω απο τις αγγελίες του NOIZ, ΝΑΙ ή ΟΧΙ?



Προτεινόμενες αναρτήσεις

H ιδεα αυτη ειναι ενδιαφερουσα.Ωστόσο θα ηταν παραπλανητικο για ένα τρίτο να βλεπει μονο τα ''καλα'' σχολια επειδη έτσι αποφασισε αυτος που εβαλε την αγγελια.

 

Εγω δε θα συμφωνησω με τα σχολια στις αγγελιες για τους εξης λόγους

 

1.Εαν καποιος θελει να μαθει περισσοτερα για την αγγελια υπαρχει το pm , το τηλεφωνο και το email

2.Εαν καποιος θέλει απλα να πεταξει την κατινιά και την κακία του, δεν έχει θέση στο forum

3. Ειμαστε λαος ζηλόφθονος και τα σχόλια μόνο μπελάδες θα δημιουργούσαν

 

Σε ξένα forums δεν ισχύει αυτό γιατί δεν υπάρχει αυτη η έντονη ζήλεια και η επιθυμία να ''καεί η κατσίκα του γείτονα''

 

Ζητώ συγγνώμη έαν γίνομαι καυστικός αλλά από τους πάρα πολλούς καβγάδες που βλέπω στο noiz ,στην κυριολεξία για ψύλλου πήδημα ,αυτό είναι το συμέρασμα μου.

 

Ενώ συμφωνώ μαζί σου για τους λόγους που αναφέρεις όσον αφορά τα σχόλια στις αγγελίες νομίζω οτι ο φυλετικός στερεοτυπισμός δεν έχει θέση σε ένα φόρουμ μουσικής.(και όχι δεν είμαι πατριώτης ούτε καν έχω το παραμικρό εθνικό φρόνημα)

 

Ούτε η ζήλια ούτε η έντονη ζήλια είναι "Ελληνικό" χαρακτηριστικό.

Είναι ανθρώπινα χαρακτηριστικά και πιστεύω οτι το δεύτερο ειδικά συναντάται σε όλες τις σχετικά μικρές κοινωνίες και κοινωνικές ομάδες που σχεδόν όλοι γνωρίζονται μεταξύ τους και στις οποίες υπάρχει έλλειψη αγαθών και λίγοι μόνο έχουν κάποια αφθονία.

Έτσι ήταν η ελλάδα μετα απο όλα αυτά που πέρασε(τουρκοκρατίες, πολέμους, δικτατορίες, εμφυλίους, χούντες), και έτσι πάει να ξαναγίνει αλλά αυτή τη φορά σε πλαίσια αστικού κράτους και όχι βλαχοχωρίου.

 

Δράματα και καβγάδες υπάρχουν σε όλα τα φόρουμ του κόσμου που έχουν κίνηση και ποικιλία σε ηλικίες, χαρακτήρες και φυσικά το προνόμιο της ανωνυμίας.

 

Δεν υπονοώ σε καμία περίπτωση οτι είσαι ρατσιστής. Απλά αν ο ρατσισμός κινείται με κάποια διαδικασία τότε τα στερεότυπα είναι η έναρξή αυτής.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όχι.

 

Σκέτο τρελοκομείο ήταν παλιότερα που υπήρχε αυτή η δυνατότητα. ΙΜΟ οι αγγελίες δουλεύουν πολύ καλύτερα πλέον με περισσότερη κίνηση.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Κατα την γνώμη μου τα σχόλια σε μια αγγελία είναι περιττά. Ο κάθε ενδιαφερόμενος του εκάστοτε προιόντος, έχει το πλεονέκτημα να επικοινωνήσει είτε με e-mail είτε τηλεφωνικώς με τον πωλητή και να λάβει τυχόν διευκρινήσεις. Δεν μπορώ να σκεφτώ την χρηστικότητα που θα παρέχουν τα σχόλια και είμαι απόλυτα σίγουρος οτι το 80% των σχολίων θα είναι για κριτική τιμής , πράγμα που δεν υφίσταται καθώς ο καθένας μας έχει το προνόμιο να κοστολογεί το προιον του όπως αυτος αντιλαμβάνεται την έννοια απόδοση σε σχέση με τιμή . Σε περίπτωση λάθος κοστολόγησης θα υποστεί το ανάλογο τίμημα που είναι να του μείνει στο ράφι, όποτε θα αναγκαστεί να αναθεωρήσει. Όσο για την αισχροκέρδεια που σχετίζεται με την άγνοια το αγοραστή , έχω να πω το εξής. "Forum -> Δημιουργία θέματος " . Ρωτήστε για να μάθετε. Τέλος εκτός από την κριτική τιμής στα σχόλια , θα βλέπουμε και τα "παζάρια".  Ακόμα και για αυτό υπάρχει πιο άμεσος τρόπος όπως προαναφέρθηκε. Τηλεφωνικώς ή e-mail!

  Κατά την ταπεινή μου άποψη και ευελπιστώ σεβαστή από όλους , αυτά επρόκειτο να ισχύσουν σε περίπτωση που ενεργοποιηθούν τα σχόλια. Αναθεωρήστε και πράξτε αναλόγως :) - Καλές μουσικές σας εύχομαι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου