Προς το περιεχόμενο

Σχόλια κάτω απο τις αγγελίες του NOIZ, ΝΑΙ ή ΟΧΙ?



Προτεινόμενες αναρτήσεις

yameth...

 

εχω γράψει..... ΝΑΙ, ΟΧΙ, .......ΑΛΛΟ..

 

ολοι καλα γράφουμε και ψηφίζουμε το απόλυτο ναι η οχι...

 

υπάρχουν λύσεις... ο manosx ειναι ο μονος που εγραψε μια.... κατι τετοιο δε μπορει να γινει?

δε το παίζω ειδικος...

 

φιλικά πάντα..

 

 

 

 

 

οσο για τα παραπάνω σχόλια απο την απάντηση #19 και #20 μπορουν να διαγραφούν?.. ειναι πραγματικά κρίμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Aggelos o χρόνος που απαιτείται για να καθαρίζονται/σβήνονται/διορθώνονται τα 98 στα 100 μηνύματα όπως τα παραπάνω, είναι παρα πολύς. Δυστυχώς δεν εξυπηρετεί κανέναν η φάση με τα σχόλια. Τα 99% αφορούν π.μ. "τηλεφώνησε μου" και τα υπόλοιπα τσακωμούς. Οι υποψήφιοι αγοραστές μπορούν να επικοινωνούν με τους ενδεδειγμένους τρόπους, ενώ κάποιοι επιτήδειοι που αντι για καφέ σχολιάζουν αρνητικά χωρίς πρόθεση αγοράς, απλά αποφεύγονται. Τα 2-3 σοβαρά και εποικοδομητικά σχόλια δυστυχώς χάνονται στον όχλο. Μακάρι να είχα τους πόρους να τους υποστηρίξω αλλά δυστυχώς δεν...  ;)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλα τέρμα...... χαλάμε την γ@μ....τη ψηφοφορία...

σιγά μην είναι ο μόνος που έχει τρεις λογαριασμούς..

 

@yameth... συμφωνώ με οσα λες..δεν ηρθα να το παιξω εξυπνος οπως εγραψα και στην αρχη

Μπορει να κανω και λάθος.. αλλα υπήρχαν ποιο παλιά? μπορούσαμε να σχολιάσουμε κατω απο μια αγγελία
.. μιλάω με μελη που γνωρίζω και μου τα λένε και αυτοί..

κάποιος ομως ίσως εχει μια ιδέα ...

 

 

Μπράβο yameth γιαυτό που έκανες...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Σχόλια κάτω απο τις αγγελίες, ΝΑΙ ή ΌΧΙ?"

 

Θα έλεγα όχι γιατί κατάλαβα οτι είναι όντως πρακτικά

δύσκολο..μόνο ίσως σε περίπτωση που μιά αγγελία

ξεφευγει σε ευρά π.χ. άνω των 2.000 ή 3.000 Ε ίσως

να τίθεται θέμα(όχι απαραίτητα σχολίων)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Σχόλια κάτω απο τις αγγελίες, ΝΑΙ ή ΌΧΙ?"

 

Θα έλεγα όχι γιατί κατάλαβα οτι είναι όντως πρακτικά

δύσκολο..μόνο ίσως σε περίπτωση που μιά αγγελία

ξεφευγει σε ευρά π.χ. άνω των 2.000 ή 3.000 Ε ίσως

να τίθεται θέμα(όχι απαραίτητα σχολίων)...

 

ψήφισε φίλος "ΆΛΛΟ" και κανε την πρόταση σου... καλο μου ακούγετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κανω και εγω την προταση μου! Απο οτι βλεπω σε ξενα φορουμ (οπως το my les paul ας πουμε) υπαρχει σε καθε section ενα thread (members classifieds), οπου καθε μελος ανεβαζει την κιθαρα του ή οτι αλλο εχει προς πωληση, γινεται πολιτισμενη συζητηση, αστεια, πειραγματα και συνηθως φευγουν πιο ευκολα τα οργανα, γιατι και καλες τιμες παιζουν (μεταξυ μελων) αλλα και ειναι εγγυημενη η συναλλαγη! Σε καμια περιπτωση δεν λεω να αντικατασταθουν οι αγγελιες απο κατι τετοιο, αλλα θα μπορουσε να λειτουργησει παραλληλα! Στο Νοιζ βλεπω κοσμο να φοβαται να μιλησει θετικα για μια αγγελια ή για καποιο μαγαζι ωστε να μη θεωρηθει οτι κανει διαφημιση ή οτι εχει οφελος κτλ Αντιθετως εγω νομιζω πως θα επρεπε να συζητουνται αυτα τα θεματα, αλλα οχι με τη προηγουμενη μορφη των σχολιων κατω απο την αγγελια! Ας πουμε, στο ''Guitars and amps'' να δημιουργηθει ενα θεμα με τιτλο πχ ''Παζαρι μελων'' ή κατι τετοιο, και να μπαινει ο Αγγελος, ο Τασος, ο Μητσος κτλ να ανεβαζει την κιθαρα του με φωτο και τιμη και να γινεται μια υγιεις συζητηση με χαβαλε και οχι με κακεντρεχη και ανωνυμα σχολια κατω απο μια αγγελια! Τωρα οι υπολοιποι απο τις αγγελιες που δεν ειναι μελη και ουτε θελουν να γινουν (οι περισσοτεροι δηλαδη) μπορουν να συνεχισουν να χρησιμοποιουν το υπαρχον συστημα αγγελιων οπως και πρωτα! Ετσι γλιτωνουμε και απο τις μαιμουδες Gibson κτλ που θα εντοπιζονται με τη μια απο τα γερακια εδω περα  ;D Δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο κατι τετοιο (εξεταστε το please! admins και mods) αλλα αφου λειτουργει αλλου με επιτυχια ισως να λειτουργησει και εδω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι κ απο μενα...θυμαμαι παλια το μπαχαλο,τους τσακωμους,τα κακοβουλα σχολια κατω απο τις αγγελιες....θυμαμαι σχολιο τυπου σε αγγελια:''ρε φιλε η κιθαρα που πουλας ειναι μεταχειρισμενη κ εχει περασει απο τα χερια της μισης Αθηνας,εσυ γιατι την πουλας?....μηπως ειναι μαπα?....'' κ αλλα τετοια ωραια.... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι και από μένα.

 

Δυστυχώς, όπως έγραψε και ο Yameth, τα θετικά, που μπορούμε να αποκομίσουμε από τα σχόλια, χάνονται στο πλήθος των αρνητικών.

 

Όσον αφορά τη δημοσίευση ή όχι του τηλεφωνικού μας αριθμού, προσωπικά, τον αφαίρεσα, όταν με κάλεσαν, για μια αγγελία μου, μετά τα μεσάνυχτα.  >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν εχει προαναφερθει, αλλα υπαρχει μια ενδιαφερουσα επιλογη:

να μπορει ο εκαστοτε δημιουργος της αγγελια να επιλεγει αν θα επιτρεπει σχολια στην αγγελια του η οχι. επισης, θα ταν χρησιμο να μπορει ισως να κανει delete καποια σχολια (βεβαια ισως αυτο ειναι υπερ του γιατι θα αφηνει μονο τα καλα αλλα και παλι, θα μπορουσε να τα σβηνει με ευκολη και γρηγορη αδεια ενος mod αφου του το αναφερει ξερω γω).

 

ετσι ο φορτος θα βαραινει τον δημιουργο της αγγελιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν εχει προαναφερθει, αλλα υπαρχει μια ενδιαφερουσα επιλογη:

να μπορει ο εκαστοτε δημιουργος της αγγελια να επιλεγει αν θα επιτρεπει σχολια στην αγγελια του η οχι. επισης, θα ταν χρησιμο να μπορει ισως να κανει delete καποια σχολια (βεβαια ισως αυτο ειναι υπερ του γιατι θα αφηνει μονο τα καλα αλλα και παλι, θα μπορουσε να τα σβηνει με ευκολη και γρηγορη αδεια ενος mod αφου του το αναφερει ξερω γω).

 

ετσι ο φορτος θα βαραινει τον δημιουργο της αγγελιας.

 

H ιδεα αυτη ειναι ενδιαφερουσα.Ωστόσο θα ηταν παραπλανητικο για ένα τρίτο να βλεπει μονο τα ''καλα'' σχολια επειδη έτσι αποφασισε αυτος που εβαλε την αγγελια.

 

Εγω δε θα συμφωνησω με τα σχολια στις αγγελιες για τους εξης λόγους

 

1.Εαν καποιος θελει να μαθει περισσοτερα για την αγγελια υπαρχει το pm , το τηλεφωνο και το email

2.Εαν καποιος θέλει απλα να πεταξει την κατινιά και την κακία του, δεν έχει θέση στο forum

3. Ειμαστε λαος ζηλόφθονος και τα σχόλια μόνο μπελάδες θα δημιουργούσαν

 

Σε ξένα forums δεν ισχύει αυτό γιατί δεν υπάρχει αυτη η έντονη ζήλεια και η επιθυμία να ''καεί η κατσίκα του γείτονα''

 

Ζητώ συγγνώμη έαν γίνομαι καυστικός αλλά από τους πάρα πολλούς καβγάδες που βλέπω στο noiz ,στην κυριολεξία για ψύλλου πήδημα ,αυτό είναι το συμέρασμα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου