Προς το περιεχόμενο

Συντήρηση Korg Triton, απορίες.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oριστε ρε Αχταρμας, πηρες εσυ Triton και ο συναδερφος ο Yanni αποφασισε να αντικαταστησει τα...12 Triton του με αντιστοιχα Krome. :P Για τα live του μιλαμε παντα. Τωρα αυτη η αντικατασταση μου φανηκε λιγο περιεργη, τοσα Krome και ουτε ενα Kronos...?...chin2.gif

 

Τα μόνα live Που έχω παίξει είναι στο μπαλκόνι του σπιτιού μου κάποια καλοκαίρια όταν έβγαζα τα psr και έπρηζα την γειτονιά με αυτά που έπαιζα! Και φυσικά τα βίντεο που κάνω πλέον όπου παίζω Live κάποιο μέρος κάποιων κομματιών και τα άλλα μέρη τα παίζει ο κύριος sequencer και τα ανεβάζω ένα κομμάτι κάθε μήνα...

Το τρίτον σκοπεύω να το λιώσω στον προγραμματισμό. Το πρώτο πράμα που θέλω να κάνω είναι να φτιάξω ένα σετ από ορχηστρικά combination τα οποία να μπορώ να χρησιμοποιώ για συνθέσεις ορχηστρικής μουσικής. Έχει ήδη τέτοια αλλά θέλω να μιμηθώ στα σετ όσο το δυνατόν καλύτερα μία ορχήστρα. Μπαίνω σε μπελάδες... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον γιατί ώσπου να μπουτάρουν 12 kronos σερί θα έπρεπε να τα ξεστήσουν για το επόμενο live  ;D ;D ;D

lol αυτο δεν το σκεφτηκα. :P Οντως ο χρονος που θελουν ολα μαζι για να μπουταρουν μοιαζει με αιωνιοτητα. Ανετα θα μπορουσες να δεις δυο ταινιες του Αγγελοπουλου περιμενοντας. tv2.gif

 

...θέλω να μιμηθώ στα σετ όσο το δυνατόν καλύτερα μία ορχήστρα. Μπαίνω σε μπελάδες... ::)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τουλάχιστον φύγαμε από το διαολεμένο το M1... θα έχουμε το Triton τώρα εντάξει κάπως υποφέρεται!

 

axtarmas  αυτό δεν είναι συντήρηση Triton είναι (κατάψυξη :P) service. Για το χρώμα δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι, για τα κουμπιά κάπου υπήρχε ένα site online με όλα τα parts από triton εάν καταφέρω και βρω θα στο στείλω.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο μένος κατά του Μ1. Το όργανο τα σπάει, έχει ηχάρα και η λιτότητα του ταιριάζει γάντι στην εποχή μας. Εσείς μπορεί να φύγατε από το Μ1, εγώ μένω σταθερά και ετοιμάζω κομμάτια με ήχους του Μ1.  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου