Προς το περιεχόμενο

Πόσα σκάμε τελικά...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

////Btw τπτ απο αυτά δεν εννοώ....μιας και είμαι φανατικός christmas-addict....A....και απο την επόμενη εβδομάδα....5 weeks before christmas...Για όσους έχουν δει το Love Actually....To ξερω είμαι παρανοικός...αλλάααα...τα χριστουγεννα δεν τα αλλάζω με τπτ...////

 

Έτσι' date='έτσι.Στολισμένη Αθήνα,ζεστή σοκολάτα και Yann Tiersen :wink:

 

Φέτος λέμε να σκάσουμε στην πλατεία κηφίσιας να στήσουμε οργανα...και να παίζουμε covers χριστουγεννιάτικών τραγουδιών....

 

Αλλά παίζει να υπάρχει πρόβλημα με άδειες και τέτοια.....

 

Έχω την εντύπωση οτι σε περιόδους γιορτών δε χρειάζεται καμμία άδεια για να παίζεις στο δρόμο, γιατί απλά θεωρείται οτι παίζεις τα κάλαντα.Εξ ου και η πληθώρα πλανόδιων :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

30.000 δρχ η πρωτη μου κιθαρα δεν ξερω καν τι μαρκα ηταν

100.000 δρχ η δευτερη, μια yamaha

δωρο η τριτη :) Εpiphone

500.000 δρχ κλασσικη γυπας το 92' μου φενεται (κληρονομια)

300 euro midi evolution

2.300 euro nord modular G2x

440 euro Alesis mk2

130 eyro emu 1212m

 

630.000 δρχ + 3170 euro = Egkef@?li%^kooooooooooo !!!!!!!!! 8O

και δεν βαλαμε cdiera mikti + 800euro

 

Eνα γιατρο γρηγορα !!!!!!!!!!!!!

 

 

LA83225.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπηκα σε σκεψεις με την ερωτηση σου.συνειδητοποιησα ποσα εχω διαθεσει συνολικα για μπασα κιθαρες ενισχυτες πιατινια ντραμς καρτες ηχου μικροφωνα πεταλια σκατακια μαμουνακια κ κατεληξα οτι και με το 1/10 κανω αυτο που θελω.ισως οχι τοσο καλα αλλα το κανω βρε παιδι μου.τα υπολοιπα ειναι ειτα ματαιοδοξια ειτε κ***α 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο περίπου:

 

100.000 δρχ η πρώτη μου κιθάρα και ενισχυτής.

700 η δεύτερη κιθάρα (Hamer).

600 η τρίτη (και καλύτερη-tele)

400 ο ενισχυτής (Laney vc15)

25 το tuna-melt :D

80 το dd3 (αν θυμάμαι καλά)

 

Σύνολο 2.000 και κάτι.

 

Πάντως δεν με βλέπω ποτέ να σκάω πάνω από χιλιάρικο για κιθάρα. 8)

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχχχ τι να προτοθυμηθώ!!

 

το 1989 από Αρμάο η πρώτη μου στρατ! μία Melody made in Italy κατακκόκινη (χωρις μεσαίο μαγνήτη) και ένας 2Watts φορητός ενισχυτής κατσαριδοδιώκτης! όλα μαζί με το καλώδιο δώρο 34.000δρχ :lol: :lol:

 

Το 1990 μία Squier Japan stratocaster 93.000 δρχ η Japan Fender είχε τότε 140.000 δρχ (εγώ δεν είχα!) :twisted: :twisted:

 

Το 1991 ο πρώτος ενισχυτής ένας starforce 20 Watts full transistor τόσο ζεστός όσο μία πολική αρκούδα! μόνο 26.000δρχ!

 

Το 1995 επιτέλους ένας πιό σοβαρός ενισχυτής (ας πούμε) Marshall Valvestate VR30R μόνο 94.000δρχ!! (πω πω εποχές ληστείας!!!!) :lol:

 

Το 2002 και μετά το στρατό το μεράκι αναζωπυρώθηκε και κάηκε η τσέπη μου ... τα γνωστά .... πάνω από 16 κιθάρες έχους περάσει από τα χέρια μου, πολλές τις έχω μοντιφάρει εγώ ή τεχνικοί, έχω κρατήσει 10 από αυτές, και είμαι με 4 ενισχυτές και λίγα πετάλια :oops: .

 

¶μα γράψω σύνολο κόστους θα φρικάρω οπότε ας το αποφύγω..... γιατί θα βγεί καμιά 18.000 ευρώ τα τελευταία 4-5 χρόνια! :lol: :lol:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) yamaha eg112 85.00drx

crate 15watt 25.000drx

 

2)jackson ps4japan + peavey express 112 = 340.000drx

 

3) korg trinity 600.000drx\

 

4) highway strat + modifications-used = 820euros

 

5) alesis ION = 400euros used

 

6)m audio 410fw = 325 euros

tascam vl x5 = 265 euros

 

7)lavey vc15 + mxr dist. = 300 euros used

 

age=22

και εχουμε βαλει μπρος το micrikorg...a,kai ena b1 behringer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ microkorg και εγώ το γλυκοκοιτάω...ΑΛλά τα επόμενα χρήματα θα είναι το καλόκαιρι..ΌΠου προβλεπω να δουλέψω για να πάρω macbook...

 

Ara....Ζήσε μάη μου....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι δεν αγοράζω τίποτα αν δεν το βρώ ευκαιρία (αν και δεν παζαρεύω),μιας και θεωρώ τη μουσική χόμπι.Εδω πέρα θα μπορούσε κανείς να πεί πως οι χομπίστες είναι αυτοί που ξοδεύουν τα περισσότερα,αλλά προσωπικά δεν βρίσκω το λόγο να δώσω πολλά λεφτά για κάτι,όσο κι αν το θέλω,μιας και δεν είμαι επαγγελματίας.Είμαι ολίγον τι control freak 8)

Όσον αφορά τιμές...χμ,για παράδειγμα,αν σας πώ πόσο αγόρασα το 2555SL θα με λυντσάρετε,οπότε θα το αποφύγω :wink:

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου