Προς το περιεχόμενο

Ποιος ενισχυτής είναι η καψούρα σας?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 96
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ενα ραδιόφωνο αντίκα παγκόσμιας λήψης Vega με το γνωστό ματάκι(φωτεινή ένδειξη οτι 'επιασες τον σταθμό τότε δεν υπήρχαν τα led). ;D

 

Το πούλησε τότε ο πατέρας μου χωρίς να με ρωτήσει(είχε απηυδήσει ;D) ήταν ο πρώτος μου ενισχυτής, και είχα κάνει και μόντα! έκοψα το καλώδιο της κιθάρας έβγαλα το βύσμα  και έβαλα 2 ''μπανάνες''(ακροδ) τις κάρφωσα πίσω στην υποδοχή και γκράααανκ, παραμόρφωνε κιόλας, μια λάμπα εξόδου είχε,την έβλεπα από πίσω γιατί ήταν μισοανοιχτός ο δέκτης.

 

Μ'αυτό έστειλα....μια γριά  ;D(ήταν κακιά) μόλις χαμήλωνα την ένταση άκουγα τις κατάρες της!! το ράδιο ακουμπούσε στον τοίχο του διπλανού διαμερίσματος  ήταν εξ'επαφής ;D

 

Βρήκα μια παλιά ασπρόμαυρη φωτογραφία με το ράδιο και μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα ότι είναι το Wega 819 made in germany έτος κατασκευής 1958?

 

http://www.radiomuseum.org/r/wega_819.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα ότι είναι το Wega 819 made in germany έτος κατασκευής 1958? 

Δεν είσαι ο πρώτος.  ;)

Και μια χαρά ήταν για τί είχε μια el84 και για μέσα στο σπίτι στα 3,5w ήταν μια χαρά.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω την ιερη τριαδα την εχω

 

l1020655.jpg?w=300&h=200

 

αλλα επειδη ειμαι ενα καπιταλιστικο γουρουνι θελω και αυτους

 

http://carramps.com/products/impala

 

http://www.victoriaamp.com/amplifiers-2/

 

http://www.victoriaamp.com/amplifiers-2/

 

 

 

κι εγώ ΘΕΛΩ,ΘΕΛΩ,ΘΕΛΩ,ΘΕΛΩ,ΘΕΛΩ,ΘΕΛΩ,ΘΕΛΩ,ΘΕΛΩ,....,ΘΕΛΩ,ΘΕΛΩ,ΘΕΛΩ,ΘΕΛΩ,ΘΕΛΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Και στο τέλος θα φάω το ξύλο της αρκούδας απο την κυρά!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω ενα μικρο φετιχ με τους παλιους Sound City...

 

1164026782.jpg

 

Και το χειροτερο εινα οτι ειναι attainable...Αγγλια ζω, τους βρισκω ευκολα και σχετικα φτηνα. Το μονο που με κραταει ειναι η...βλακεια του να εχεις ενα τετοιο γομαρι σε ενα μικρο διαμερισματακι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και απο μενα. Το συγκεκριμενο thread εθιξε μεγαλο φετιχ.

Λοιπον για μενα ειναι οι εξης:

 

Bogner Ecstasy (τον ειχα δοκιμασει στο Διαμαντοπουλο πριν καποια χρονια και ειχα παθει σοκ)

Diezel Herbert  (την ιδια εποχη στον Κουρμπη αλλα οχι με δικη μου κιθαρα σοκ επισης)

Soldano SLO100 (Το απολυτο φετιχ απλησιαστος στη τιμη κυριολεκτικα τον ειχα ακουσει στο guitar store κοντα στα Εξαρχεια μαζι με μια καμπινα Mesa Boogie 2x12. Πανε σχεδον 6 χρονια απο τοτε κι ακομα να ξεπερασω το πολιτισμικο σοκ)

 

Παρ ολα αυτα ημουν πολυ τυχερος κι απο 1 ανταλαγη επεσε στα χερια μου ενας Carvin Legacy VL212 ο οποιος μετα απο προσφατο service και την αγορα ενος digitech delay σπερνει!

 

 

 

 

 

Υ.Γ.SLO100 ομως δεν ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το χειροτερο εινα οτι ειναι attainable...Αγγλια ζω, τους βρισκω ευκολα και σχετικα φτηνα. Το μονο που με κραταει ειναι η...βλακεια του να εχεις ενα τετοιο γομαρι σε ενα μικρο διαμερισματακι :P

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.  ;D

Και σε μεγάλο διαμέρισμα είναι δώρον-άδωρον τέτοιο γομαράκι.

 

Από την άλλη, ο sleeper (για την Ελλάδα) Echolette M40 είναι vintage, φουλ λάμπα, ωραίος ήχος και τον πας παντού.  ;)

Αν δεν τα έχει αλλαγμένα από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη, θέλουν αλλαγή τα jack.

Και έχει overdrive που σκοτώνει.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου