Προς το περιεχόμενο

Seymour Duncan Antiquity 50's TELE PICKUPS - ΓΝΩΜΕΣ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες, εχω στα πλάνα μου να πάρω τους Seymour Duncan Antiquity για την Deluxe μου και θα θελα καποιες απόψεις για τους συγκεκριμένους μαγνητες. Δεν τους έχω ακούσει ζωντανα μόνο στο youtube, και επειδή θέλω να τοποθετήσω και στη middle θέση ένα μαγνητη, ποιος θα ταίριαζε? Σκέφτομαι για τον CS Texas Special strat όπως έχει η  Vintage Hot Rod ’60s Telecaster, αλλά δεκτες και άλλες προτάσεις, γενικά προτείνεται και άλλα σετ tele σε συνδιασμό με middle, όχι όμως τυπου tonerider, να μην υποβαθμίσω την κιθάρα. Δεν θέλω να είναι πολύ πριμαριστοι. Είδος μουσικής Blues, jazz, Rock

 

THX  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι όμως τυπου tonerider, να μην υποβαθμίσω την κιθάρα. Δεν θέλω να είναι πολύ πριμαριστοι σαν τους Texas.

 

THX 

οι tonerider τρωνε για πρωινο περισοτερους απο οσους ακριβοπληρομενους νομιζεις

οι texas δεν ειναι πριμαριστοι

 

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι μιά χαρά είναι οι Tonerider.

 

Εγω έχω fender cs nocaster στη θέση bridge και fender cs twisted tele neck και δεν νομίζω ότι θα βγούν ποτέ απο την κιθάρα.  ;D

 

Για τσέκαρε και τους silver pickups που είχαν παρουσιαστεί εδώ στο φόρουμ... http://www.noiz.gr/index.php?topic=202809.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι οι Tonerider, αλλά δεν ρωτάω για αυτους, αν ειχατε να επιλέξετε μεταξύ μιας tele deluxe με tonerider και μιας με τους φενδερ μαγνητες της στα ίδια λεφτα θα πέρνατε αυτή με τους tonerider? Εχω tonerider σε μια squier και την αναβαθμισαν την κιθάρα, αλλα δεν θα βάλω στην tele, αυτή είναι προσωπική αποψη και μπορεί να είναι και εντελως λάθος, αλλά αυτη ειναι. Απο τους TS μ αρέσει πολύ ο Neck o Bridge δεν μου γεμιζει το αυτί.

 

longshadow να σου δώσω ένα σετ tonerider και να μου δώσεις αυτούς που έχεις? ;D ;D ;D  Τους silver όντως τους έχω μεσα στις επιλογές πολύ καλοί.

 

THX για το χρονο σας

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

longshadow να σου δώσω ένα σετ tonerider και να μου δώσεις αυτούς που έχεις? ;D ;D ;D  Τους silver όντως τους έχω μεσα στις επιλογές πολύ καλοί.

 

Εχω πάντα ως αρχή, όταν απαντάω σε αυτό το φόρουμ να βλέπω την όποια συζήτηση ως ένα κείμενο το οποίο θα διαβαστεί απο πολλούς κι όχι μόνο απο αυτόν που κάνει την ερώτηση.  :)

 

Όταν λοιπόν διάβασα το... "να μην υποβαθμίσω την κιθάρα", φαντάστηκα ότι θα υπήρξαν πολλοί αναγνώστες οι οποίοι ίσως να σχημάτισαν κακή εντύπωση για τους tonerider όποτε αισθάνθηκα την ανάγκη να γράψω "μια χαρά είναι οι tonerider".

 

Απο κει και πέρα ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο, όχι δεν θα άλλαζα τους μαγνήτες που έχω με toneriders.

 

(Απο την άλλη όμως δεν μπορώ να είμαι σίγουρος ότι οι n3 noiseless που φοράει η deluxe θα μου άρεσαν καλύτερα απο ένα vintage set της tonerider)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να είναι πολύ πριμαριστοι.

 

τοτε οι Seymour Duncan Antiquity 50's TELE PICKUPS ειναι λαθος επιλογη (ειναι οι αγαπημενοι μου super twangy ,super bright μαγνητες για τελε)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστώ SF, αυτό ήταν που με έτρωγε όπως τους ακουγα στο youtube και αποφάσισα να ποστάρω, ενώ οι Antiquity ΙΙ ή 60 's είναι λιγότερο πριμαριστοί ή να πάω για καθαρισμό αυτιών? Αν βάλω TS neck, για middle και bridge τι προτείνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι 60s κανονικα θα πρεπει να ειναι ακομα πιο πριμαριστοι,μια καλη λυση για αυτο που θες ειναι οι alnico 2 (σε ολες τις θεσεις).

 

Ο ts strat middle ταιριαζει με TS tele neck & TS tele bridge (ή καποιον αλλον hot tele bridge pup)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια καλη λυση για αυτο που θες ειναι οι alnico 2 (σε ολες τις θεσεις).

κολα και αυτον τοτε

http://www.seymourduncan.com/products/electric/stratocaster/vintage-output/alnico_ii_pro_s/

 

''the APS-1 has a rounder sound with a spongier bass response''

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' ευχαριστώ funkysoul δεν τον είχα υποψη, καλος ακούγεται, οπότε λοιπον μπαίνω ξανα στη διαδικασία να αξιολογήσω κοστολογησω... κλπ για να πάρω αποφαση... τι να κάνουμε ετσι είναι αυτά.

 

Οι Ευχαριστίες μου πηγαίνουν και σε όσους μπηκαν στον κοπο να αφιερώσουν λιγο απο το χρόνο τους. Καλα παιξίματα σε όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου