Προς το περιεχόμενο

Αγορα fender precision Roger Waters


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, μιας που μπορουμε να τα δουμε ζωντανα και να ενισχυσουμε την ελληνικη οικονομια λεω να παω να δω το μπασο του θεματος. Ποια ειναι η γνωμη σας? Θα μπορουσα να παρω καποιο ισαξιο ή καλυτερο σε αυτη την κατηγορια? Και επειδη, εχω καταλαβει οτι ο περισοτερος κοσμος ειναι κατα των signature μοντελων, αξιζει τα λεφτα του?

 

Για τα υπολοιπα, οπως το πολυ μεγαλο  nut width θα πρεπει να το δω απο κοντα.

 

Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ,

 

Παρακάτω link για thread που θα σου δώσει κάποιες απαντήσεις: http://www.noiz.gr/index.php?topic=203114.0

 

Θα σου πρότεινα όταν πας να δείς το Waters να δοκιμάσεις και το American Std για να διαπιστώσεις αν αξίζουν +600€ για το American. Η άποψη μου είναι πως όχι, γι'αυτό και αν ήμουν ανάμεσα στα 2, θα έπαιρνα το Waters και θα του άλλαζα μαγνήτες (αν δεν σου αρέσουν οι Seymour QP που φοράει). Το Waters έχει πολύ καλό φινίρισμα (δες το σαν top of the cream Made in Mexico) και μερικές ωραίες πινελιές (brass nut, μαύρα pots, vintage bridge). Το μπράτσο του είναι "κάπως" αν έχεις παίξει μόνο με λεπτά μπράτσα, αλλά δεν πιστεύω πως είναι κάτι που δεν μπορείς να συνηθίσεις.

 

Θα δείς στο thread πως υπάρχουν και άλλες προτάσεις για P-Bass (Fender PJ, Sandberg VS...) για λιγότερα από 1000€. Θέλει ψάξιμο...

The more I play the bass, the more I learn

https://www.facebook.com/kennyfreqcentral

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για την γνωμη.

 

Η αληθεια ειναι οτι ηθελα κατι διαφορετικο απο μανικι Jazz, μιας και εχω αρκετα μεγαλα χερακια και ελεγα μπας και το precision (44,5 mm nut width), θα μου ηταν πιο βολικο.

 

Βεβαια, θα πεσει πολυ ψαξιμο και βεβαια απο κοντα να δω κιολας και τις διαφορες απο κοντα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικως σημερα το πρωι πηγα στον νακα και αγορασα ενα fender precision μεξικανικο με maple ταστιερα. Τι ωραιο μπασο ειναι τελικα, πολυ καλη ποιοτητα. Αν και ειδα και το waters δεν νομιζω τελικα οτι αξιζει την διαφορα χρηματων εκτος κι αν καποιος θελει ντε και καλα κατι το τοσο συγκεκριμενο. Ευχαριστω πολυ για την γνωμη σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα και συγνωμη για την καθυστερημενη απαντηση αλλα ημουν εκτος.

 

Το οργανο το αγορασα γυρω στα 580 ευρω απο τον Νακα, πραγματικα πολυ ωραιο και με σχετικα πολυ καλο σεταπ απο την κουτα.

 

Αν καποιος δεν εχει τα χρηματα να παει για το αμερικανικο, ειναι μια πολυ καλη εναλλακτικη λυση.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ενδιαφερομαι να αλλαξω το pickguard, υπαρχει περιπτωση να βρω κατι απο Ελλαδα ή θα πρεπει να το παραγγειλλω απο εξωτερικο (π.χ. ebay. thomann) ?

 

Βεβαιως, με ενδιαφερει και μεταχειρσιμενο αν υπαρχει σε καλη κατασταση, αυτη την στιγμη εχει ασπρο, αρα οτι διαφορετικο με ενδιαφερει.

 

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου