Προς το περιεχόμενο

MEGA Bass Cab Test!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχει γίνει επεξεργασία πέρα από τις στάθμες και το panning..

 

Έχουν γίνει κάποια πραγματάκια, αλλά όχι στο μπάσο το οποίο είναι "απείραχτο".  ;)

 

Εγώ να πω με τη σειρά μου ένα μεγάλο μπράβο στον Κώστα για την υπομονή του, ήταν ένα project που μόνο κάποιος με πάρα πολύ μεράκι για το αντικείμενο θα μπορούσε να σκεφτεί και να υλοποιήσει.

 

Επίσης ήταν πολύ ωραίο για μένα το ότι έπαιξα με δύο πολύ καλούς μουσικούς όπως είναι ο Γιάννης και ο Δημήτρης.  8)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πολλα μπραβο Κωστα,δυσκολη "δουλεια" αλλα νομιζω αξιζε τον κοπο,το αποτελεσμα εξαιρετο.

Μπραβο επισης στον Λονγκ αλλα και σε ολους τους υπολοιπους.

Να πω οτι και του λογου μου προτιμω Βarefaced.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα υποκλίνομαι στο σθένος και την προσπάθειά σου (και των άλλων παιδιών που συμμετείχαν)!

 

Η αλήθεια είναι ότι από τα video δεν μπορώ να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα, γιατί κάθε καμπίνα, παίχτηκε και αντιμετωπίστηκε με διαφορετικό τρόπο (σε άλλη πιο slap, σε άλλη πιο mainstream, αλλού πιο rock, κλπ).

 

Μπορώ να πω ότι για κάθε ύφος παιξίματος, υπάρχει μια που ταιριάζει καλύτερα (πράγμα που λίγο πολύ βγαίνει και από τα γραφόμενά σου).

 

Μου άρεσαν όλες με τον τρόπο που παρουσιάστηκαν, μήπως να το σκεφτείς επαγγελματικά το θέμα? ;D ;D ;D ;D

 

Μπράβο σε όλους!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το λοιπόν Barefaced- Vanderkley  8)

 

Τα λεφτά ήταν εκεί. Αναλυτικές, «άκουγαν», έβγαζαν τα πάντα, με φοβερή «παρουσία», πεντακάθαρες.

 

Η Ολλανδική ήταν λίγο πιο «σφιχτή», η εγγλέζικη λίγο πιο «απλωτή». Και δύο υπέροχες.

 

Και όλα τα λεφτά το Jazz bass του Γιάννη- αυτό που κρατάω με αγάπη και στοργή στη σχετική φωτό  8) ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσα  και είδα  τα δείγματα   χθες  εν ταχύ στο κινητό  με κάτι  ακουστικά ψείρες οπότε  δεν έχω καλή ηχητική ''εικόνα''

 

Πάραυτα  θα πω την γνώμη  μου βάζοντας τις καμπίνες με σειρά  προτίμησης ( απο κάτω προς τα πάνω )

 

EBS  - πολύ  δυνατή  σε όλο το φάσμα  των μεσαίων   θέλει  οπωσδήποτε  την δίδυμη  της    dimarzio  model P,  και μοντέρνο drive.

 

Vanderkley  - Είναι  η πιο ισορροπημένη     θα θέλε  να ήταν  Bergantino  αλλά μάλλον της λείπει  αυτή  η ‘ζεστασιά ‘’ που ενίοτε χρωματίζει  λίγο τον ήχο.

 

Barefaced – mmmm mpasaa!!!  πλούσια  ευχάριστα  και χαμηλά μεσαία,  νομίζω  οτι είναι και  η μονή  που θα ανταποκριθεί  μόνη της  και σε  μεγάλα  stage . μου άρεσε πολύ  με το jazz.

 

Techamp -  Ναι Κώστα!  έχει παλιομοδίτικο χαρακτήρα  και εγώ  είμαι εκεί!!!   πιστεύω  ότι   με την δίδυμη της θα έφτιαχνε  την νίλα.  

 

 

Για την Aguilar  δεν θα πω τίποτα (προς το παρών ;D)  αν και είναι η μονή  που γνωρίζω καλά ....  ;) αυτήν η γλύκα της όμως .... :)

 

 

 

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EBS  - πολύ  δυνατή  σε όλο το φάσμα  των μεσαίων  θέλει  οπωσδήποτε  την δίδυμη  της  dimarzio  model P,  και μοντέρνο drive.

Σωστός. Απλά εμένα δεν μου αρέσει αυτό το στυλ πλέον.

 

Vanderkley  - Είναι  η πιο ισορροπημένη    θα θέλε  να ήταν  Bergantino  αλλά μάλλον της λείπει  αυτή  η ‘ζεστασιά ‘’ που ενίοτε χρωματίζει  λίγο τον ήχο.

Σωστός και πάλι. Για μένα που την έχω με τις λαμπίτσες του Genz Benz, είναι σκέτο τζάκι το χειμώνα με φλοκάτη και την Anne Hathaway (ή Rosamund Pike) επάνω.

 

Barefaced – mmmm mpasaa!!!  πλούσια  ευχάριστα  και χαμηλά μεσαία,  νομίζω  οτι είναι και  η μονή  που θα ανταποκριθεί  μόνη της  και σε  μεγάλα  stage . μου άρεσε πολύ  με το jazz.

Τρίσωστος. Αν και με το Nathan East ήταν για σεμινάριο.

 

Techamp -  Ναι Κώστα!  έχει παλιομοδίτικο χαρακτήρα  και εγώ  είμαι εκεί!!!  πιστεύω  ότι  με την δίδυμη της θα έφτιαχνε  την νίλα.

Επιμένω. Έχει δυνατότητες αλλά θέλει λίγη ακόμα μελέτη η σχεδίαση, ειδικά το port.

 

Για την Aguilar  δεν θα πω τίποτα (προς το παρών ;D)  αν και είναι η μονή  που γνωρίζω καλά ....  ;) αυτήν η γλυκά της όμως .... :)

Ξέρεις καλά τι θες και ξέρεις καλά τι επέλεξες.  ;)

Το τελευταίο 1,5 λεπτό της Aguilar με το flat P-bass είναι από τις αγαπημένες μου στιγμές.

 

 

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήταν ένα project που μόνο κάποιος με πάρα πολύ μεράκι για το αντικείμενο θα μπορούσε να σκεφτεί και να υλοποιήσει.

+1. Πρόσθεσε και τις οργανωτικές ικανότητες και έχεις the right man for the job!

 

Μπράβο κι από μένα Κωστή. :)

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλομαμούθ το εγχείρημα. Μπράβο σε όλους τους εμπλεκόμενους, γειά στα χέρια σας. Ειδικά μπράβο στο Διοργανωτή.  :-*

 

Ελπίζω αυτό το πολύ σημαντικό thread να ενδιαφέρει τους μπασίστες που σπάνια τη ψάχνουν και έχουν μια τάση να επαναπαύονται στον εξοπλισμό του προβάδικου και του live-άδικου.  ;)

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φχαριστώ Χαρούλη.

 

Ελπίζω αυτό το πολύ σημαντικό thread να ενδιαφέρει τους μπασίστες που σπάνια τη ψάχνουν και έχουν μια τάση να επαναπαύονται στον εξοπλισμό του προβάδικου και του live-άδικου.  ;)

ΠΕΣΤΑ Χρυσόστομε !!!!

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω αυτό το πολύ σημαντικό thread να ενδιαφέρει τους μπασίστες που σπάνια τη ψάχνουν και έχουν μια τάση να επαναπαύονται στον εξοπλισμό του προβάδικου και του live-άδικου.  ;)

 

 

Ναι!  γιατί όπως  είπε  ο Κώστας  στην αρχη του thread  με  μια ελαφριά  12αρα  και εναν  classD  έχεις  τον ήχο σου,  μαζί σου σε όλο το φάσμα των ελληνικών stages και studios  εύκολα  και προπάντων  ξεκούραστα,  και ναι!  όσο περνάν τα χρόνια είναι μεγάλη υπόθεση.

 

 

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου