Προς το περιεχόμενο

απατη απο αγγελια στο smartnoiz


Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.facebook.com/eyripidis.vafopoulos.3

 

δεν νομίζω να είναι τόσο κορόιδο με μια απλή αναζήτηση να τον βρίσκεις ...

κάποιος άλλος είναι και θα χρησιμοποιεί τα στοιχεία του ...

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ναι αυτός είναι του έστειλα κιόλας το πρωί και μου είπε <<den xero file oti mou ipe o stelios sou estila..afta pesta me ton stelio ego apla ta estila..>> ναι αυτός που είναι στο εξωτερικό...μου πάτησε και ένα μπλοκ και ολα οκ.Α ρε τρελίτσα που πουλάει ο κόσμος και απροκάλυπτα τελείως ε? λες και έχουμε βγει από καμία σπηλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτός είναι του έστειλα κιόλας το πρωί και μου είπε <<den xero file oti mou ipe o stelios sou estila..afta pesta me ton stelio ego apla ta estila..>> ναι αυτός που είναι στο εξωτερικό...μου πάτησε και ένα μπλοκ και ολα οκ.Α ρε τρελίτσα που πουλάει ο κόσμος και απροκάλυπτα τελείως ε? λες και έχουμε βγει από καμία σπηλιά.

349165936_Screen_shot_2014-04-11_at_12_39.22_...png.494897d3787dbfe96974915f4c797d5d.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή και εγώ είχα ασχοληθεί με το συγκεκριμένο άτομο για μια ανταλλαγή μπάσων, που, τελικά, δεν έγινε (ό,τι να'ναι τηλεφωνική συνεννόηση, ώσπου του είπα "δεν ενδιαφέρομαι" και μου απάντησε ότι το μπάσο είχε πουληθεί), εκείνο που μου προξένησε την "περιέργεια" είναι ότι για πολύ καιρό είχε αγγελία στο τμήμα των "Μουσικών & Ηχοληπτών", ψάχνοντας μπάντα. 

 

 

Τί να πει κανείς; Στάχτη στα μάτια;

???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο άλλο thread κι εμένα έτσι μου έλεγε. Ότι είναι εξωτερικό. Μου είχε δώσει κιόαλς αριθμό να του τηλε΄φωνήσω - ένα τυχαίο στη Σουηδία. Μετά μου έγραψε ότι είναι στην Αυστραλία... και κατ΄΄αλαβα ότι είναι απατεώνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, μπράβο σε όλους που γράφετε τα περιστατικά και γλιτώνετε κάποιους άλλους. Εγώ μόλις γλύτωσα.

Πριν 10 ημέρες έγραψα ενδιαφερόμενος για τους μαγνήτες κλπ στον stell11 και είχαμε συνομηλία μέσω email ([email protected]). Είναι στο εξωτερικό και τα γνωστά λέει και δεν μπορεί να μιλήσει στο τηλέφωνο. Η ορθογραφία "έσκιζε", αλλά δεν στάθηκα εκεί. Μου έλεγε την άλλη εβδομάδα θα μπορέσει να στα στείλει ο φίλος μου, αλλά ενδιάμεσα έλαβα στο email και μια απάντηση ότι θα τα έστελνε σε και σε έναν άλλο στη Ρόδο.

Έτσι πονηρεύτηκα λίγο περισσότερο (πόσο πια) και έδωσα διεύθυνση παράδοσης σε ένα χωριό της Αττικής που έχω γνωστούς για να μπορώ να συννενοηθώ στο ταχυδρομείο και να ελέγξτω το δέμα πριν το παραλάβω. Την Δευτέρα το έστειλε και μου έγραψε και το tracking number. Ο υπάλληλος μου είπε πως το να ανοίξεις το δέμα είναι παράνομο πριν το παραλάβεις και το δέμα ήταν σφραγισμένο με ταινία "Σύνδεσμος Υδραυλικών Θεσσαλονίκης" οπότε θα φαινόταν αν είχε ανοιχτεί. Διάβασα τα στοιχεία της Αντικαταβολής και είδα πως και ο φίλος του στην ορθογραφία είναι και αυτός "δαίμονας" αφού το ποσό έγραφε εκατόν ικοσι ευρώ Googlισα λοιπόν το όνομα του αποστολέα και ήταν αυτό που αναφέραν οι φίλοι εδώ. ΄Έτσι έφτασα σε αυτό το thread και την γλύτωσα.

Οπότε δεν παραλαμβάνω το δέμα και τον χρεώνω τα έξοδα αποστολής.

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι που ίσως για νομική κάλυψη από ότι είπατε δεν στέλνει απλά ένα σακουλάκι βότσαλα για παράδειγμα, αλλά απομιμήσεις.

Ευχαριστώ που μοιράζεστε τις εμπειρίες σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παληκάρι αυτό είχε καιρό αγγελίες διάφορα όργανα (μπάσα σε χαμηλές τιμές). του έστειλα για πολλά από αυτά λέγοντας πως είμαι από θεσσαλονίκη και θέλω να τα δω από κοντά. φυσικά δε μου απάντησε. όταν όμως του έστειλα από άλλο mail και του είπα ότι είμαι αθήνα απάντησε σε χρόνο ρεκόρ και προθυμοποιήθηκε να μου τα στείλει....

 

Αν, λέω αν, είναι όντως ο άνθρωπος που δώσατε στο λινκ, δυστυχώς τον γνωρίζω προσωπικά καθώς πριν από 7-8 χρόνια έτυχε να παίξουμε μαζί σε κάποιο σχήμα στο στούντιο που έχει στο σπίτι του.

we need to re-discover communication

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παιδια η ιστορια με αυτον τον ανθρωπο ειναι διαφορετικη...

 

Μια μερα χαζευα στο Νοιζ για πραγματα ειχα ενα σωμα για κατασκευη κιθαρας

πεφτω στην αγγελια του πουλουσε πραγματα, κλειδια fender, πικγκαρντ λευκο με custom 50's μαγνητες, διακοπτες, ποτενσιομετρα, τρεμολο 2 βιδο, πισο καπακι βιδες και ενα μανικι απο ντελουξ κιθαρα fedner. Μου εστειλε φωτο ο ανθρωπος με αυτα που ηθελα. Η τιμη για ολα αυτα ηταν 200 ευρα. Θα μου πειτε λιγα, του ρωταω γιατι τοσο φτηνα φιλος μου απαντα οτι φευγει απο την ελλαδα και θελει να τα ξεπουλησει ολα γιατι παει γερμανια.

Ως φιλοτιμος λεω αντε να βοηθησω το παιδι, λεω φιλε θα σου στειλω 260!!! γιατι εισαι αδελφος σαλονικιος και θελω να σε βοηθησω (θα με πειτε μ@λ@κ@ αλλα δυστυχως στα 37 δεν μπορω να αλλαξω χαρακτηρα).

Ερχεται το δεμα βαρυ και ασηκωτο με ολα τα παρεκλομενα. Παω σπιτι ανοιγω και βλεπω ολα με κουτια με αυτοκολλητα US σφραγιδες οντως οτι ειχε στη φωτο.

 

Μονο που ειχαμε 2 διαφορες

 

Το μανικι ηταν απο ESP LTD σπασμενο......

Ελλειπε το backplate με το λογοτυπο Fender....

 

Στελνω μηνημα με email τπτ .....

 

Μιλαω με ενα φιλο Σαλονικιο και λεει οτι τον ξερει ..... προσπαθω να τον εντοπισω μεσω FB αλλα αυτος ειχε κανει μπλοκ σε μενα διοτι ειχα μια φωτο εμενα με μια στρατοκαστερ στο προφιλ μου και προφανως δινοντας τα στοιχεια αυτος με εντοπισε.

Ναι αλλα ο διαολος εχει πολλα ποδαρια...τον εντοπιζω μεσω της συζυγου.....

Δεν απαντα και κανει και μπλοκ την συζυγο

 

Δεν με πειραζει τα 260 αλλα η κοροιδια παντως αυτα που εστειλε ηταν γνησια fender δεν ξερω αν ειναι κλεμενα απο καπου, δεν ξερω αν ηταν καποια κλεμενη κιθαρα και την καναν βιδες παντως ηταν αμεταχειριστα σε ζελατινες ειδικα τα κλειδια ειχαν και το string tree

 

Τελειωνοντας να πω οτι εχω στην κατοχη μου ολα τα παραστατικα απο τα Ελτα και κρατημενα ολα τα email όπως και φωτο.

Επισης η αξιολογηση στο ονομα του ηταν 5 αστερια κοκκινα αν θυμαμαι καλα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επισης η αξιολογηση στο ονομα του ηταν 5 αστερια κοκκινα αν θυμαμαι καλα

 

 

είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έκανε ψευτικα προφίλ και έβαζε βαθμολογία στον εαυτό του, μιας και οι κριτικές είχαν τα ίδια ορθογραφικά λάθη με την αγγελία....  ::)

we need to re-discover communication

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου