Προς το περιεχόμενο

απατη απο αγγελια στο smartnoiz


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Λεω να γράψω και εγώ την εμπειρία μου με τον "Στελάκο" ή όπως κανεις μπορει να τον χαρακτηρίσει ... nvm

 

Λεφτά στο χέρι.. να ψάχνω και το πεταλάκι που πούλαγε (τιμη θωμά ! 180)  εδω και καιρο.... το βλέπω 90€..κομπλέ !!! Του στέλνω mail μπλα μπλα μπλα τις ίδιες αηδίες οτι ειναι στο εξωτερικό την ιστορια με τον φίλο κτλπ..ωρεα ? ωρεα...  Δινω και μία διευθυνση 5 τετράγωνα πιο πανω σε  ένα ακατοίκοιτο σπίτι :p ..Σκάει ειδοποιητηριο , το βρίσκω (κριμα τον ταχυδρόμο ..)...  (εν το μεταξυ ο τυπας ειχε κατεβάσει την αγγελία ) και  απο ορθογραφία , τρίτη δημοτικού .. Βαζω λοιπον και εγω εναν φίλο να παίξει τον αγοραστή για το πεταλάκι. Ρωταει αν έχει δοθει. Απάντηση ? "ΟΧΙ φιλε μου το εχω ακόμα, αμα θες και εισαι θεσσαλονίκη να πω σε ένα παιδι να στο δώσει στο χερι "... Τι σκατα ρε παληκάρι, το εχεις στείλει Αθήνα και το εχεις ταυτοχρονα ? μπραβο ! Κομπλε λεω την γλιτώσαμε... το εχεις ακομα ε ? και να μου γραφει " αντε φιλε μου να το χαρεις εσυ ενω εγω δεν μπόρεσα" οπότε δεν είχε 2.. nvm

 

Ειχε και το θράσος να μου πριζει οτι νανε ωρες για καμια βδομαδα σε τηλεφωνα .. (και ο θεουλης εβαζε και αποκρυψη ... μην το καταλαβω μπας και το σήκωσω )..Τουλάχιστον χρεώθηκε τα μεταφορικά !

 

Ααα και Στελακο - Ευριπη  ή οπως τελως πάντων σε βαφτήσανε γιατι είμαι σιγούρος οτι έχεις τσεκάρει το thread, σου χω και 1 δωράκι : EnJoY !

 

 

Το ειδοποιητήριο σου <3

291pa8z.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά,πόσο κόσμο πρόλαβε και εξαπάτησε ο συγκεκριμένος; s1028.gif

 

Εγώ λέω να συνεννοηθείτε μεταξύ σας οι άμεσα θιγόμενοι και να καταγγείλετε εκεί που πρέπει το γεγονός.

Μετά από όλα αυτά,θα πρέπει να μην ξαναέχει την δυνατότητα να βάλει αγγελία πουθενά  ο συγκεκριμένος και να κοπεί και η όρεξη σε τυχόν επίδοξουν μιμητές.

Και την αυτοδικία μην την σκέφτεστε,γιατί μόνο μπελά θα βρείτε.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτρεψτε μου για μια και μοναδικη φορα να κανω τον 'δικηγορο του Satan' !!!!

(στα πλαισια του χαβαλε παντα) :P

 

 

Επειδη ποσες φορες 'την λεω' σε κοσμο που αντικειμενικα ειναι απατεωνες με το ποσο πουλανε ενα προιον και ακουω παντα την απαντηση 'ΟΣΟ ΘΕΛΕΙ ΠΟΥΛΑΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ' .

 

 

Εδω ερχομαι και λεω λοιπον και γω με την σειρα μου 'ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΠΟΥΛΑΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ' .

 

:P :P :P :P :P :P

 

Και μονο που ξερω την υπαρξη τετοιου ατομο εξοργιζομαι... Το παληκαρι που ειπε πιο πανω οτι εχει παιξει στο σπιτι του συγκεκριμενου ατομου ,γιατι δεν μας λεει την διευθηνση??? Να κανουμε παραλαβη 'δια χειρας' .

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Εγώ λέω να συνεννοηθείτε μεταξύ σας οι άμεσα θιγόμενοι και να καταγγείλετε εκεί που πρέπει το γεγονός.

Μετά από όλα αυτά,θα πρέπει να μην ξαναέχει την δυνατότητα να βάλει αγγελία πουθενά  ο συγκεκριμένος και να κοπεί και η όρεξη σε τυχόν επίδοξουν μιμητές.

Και την αυτοδικία μην την σκέφτεστε,γιατί μόνο μπελά θα βρείτε.

Αυτό ακριβώς.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωστός και ως eyripidis ή petran11 ή apostolakis ή stel11.

 

Έχω την εντύπωση ότι είχα αγοράσει από αυτόν ένα πετάλι σε πολύ καλύτερη τιμή απ' ότι το έβρισκα οπουδήποτε αλλού στον κόσμο. Αυτό το οποίο με παραξένεψε, είναι ότι λίγο καιρό μετά έβγαλε ξανά την αγγελία για το ίδιο πετάλι.

 

Να σημειώσω ότι το πετάλι ήταν σφραγισμένο στο κουτί του και η παραγγελία έγινε με αντικαταβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παληκαρι που ειπε πιο πανω οτι εχει παιξει στο σπιτι του συγκεκριμενου ατομου ,γιατι δεν μας λεει την διευθηνση??? Να κανουμε παραλαβη 'δια χειρας' .

 

Εχουν περασει περιπου 8 χρονια κ πηγα 2 ή 3 φορες εκει οποτε δυσκολευομαι να θυμηθω το μερος. Βεβαια διατηρω σχεσεις με ακομα εναν που πηγαμε μαζι κ ισως να μπορεσω να βρω τη διευθυνση.

 

Δε νομιζω ομως οτι ειναι χρησιμο κατι τετοιο. Καλο κ το τουλουμιασμα δε λεω, αλλα ισως η νομικη οδος ειναι η καλυτερη λυση.

 

Στάλθηκε από το GT-I9070 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

we need to re-discover communication

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. εγω δεν ειχα ποτε παρε δωσε με το συγκεκριμενο ατομο ευτυχως οποτε δεν εχω λογο...

 

2. και να ηθελα ... ειναι μακρια . Ασε που ειναι σε 100 μερη ταυτοχρονα. :P

 

3. ειμαι κατα της βιας ... μεχρι ενος σημειου. :P

 

4. εγω γι αυτο εχω κανονα προσωπικο να μην κανω συναλλαγες ΕΚΤΟΣ Αθηνας (και σκεψου οτι κανω συναλλαγες σε τοσα φορουμ) .

Εχει τυχει να παρω ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ κιτ RAM απο παληκαρι που ηταν στην Λαρισα. Αλλα τις εστειλε Αθηνα σε δικο του ατομο ωστε να γινει η συναλλαγη παλι χερι με χερι!

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να αναφέρω κι εγώ την εμπειρία μου.

Ο συγκεκριμένος είχε βάλει αγγελία πώλησης ενός delay dd-7 στην συσκευασία του, άθικτο, στην τιμή των 80 ευρώ, πολύ καλή κατά την γνώμη μου. Έτσι το αγοράζω με αντικαταβολή. Όταν παρέλαβα το δέμα και πριν το ανοίξω μου φάνηκε ιδιαίτερα ελαφρύ αλλά λέω ιδέα μου είναι. Τελικά το ανοίγω και ήταν ένα ιδιαίτερα ταλαιπωρημένο arion κάτι, πολύ υποδεέστερο κατά την γνώμη μου. Αποστολέας ήταν ο Βαφόπουλος Ευριπίδης, Νίκης 3, Πολίχνη Θεσσαλονίκης, το δέμα κανονικά συσκευασμένο με ταινία συνδέσμου υδραυλικών όπως έγραψε κι ένας άλλος συμφορουμίτης πιο πριν. Ο Βαφόπουλος ισχυριζόταν και σε μένα ότι τα έστειλε για λογαριασμό ενός φίλου του ο οποίος είχε φύγει εξωτερικό. Η ορθογραφία δε, δεν περιγράφεται με λόγια, ενώ οι όποιες προσπάθειες έκανα για να επικοινωνήσω μαζί του τηλεφωνικά δεν τελεσφόρησαν. Μέχρι εδώ η ιστορία μου ταιριάζει με όλες τις υπόλοιπες.

Αλλά μετά από μερικές μέρες και ένα λίγο σκληρό, ίσως απειλητικό μήνυμά μου προς αυτόν, δέχθηκα τηλεφώνημα από κάποιον που μου συστήθηκε ως Ευριπίδης και μου εξήγησε ότι επρόκειτο για παρεξήγηση, ότι δηλαδή είχε στείλει σε άλλον το πετάλι που αγόρασα εγώ και είχε στείλει σε μένα αυτό που είχε αγοράσει ο άλλος. Μου πρότεινε δε αν ήθελα να περιμένω μήπως του επιστραφεί το άλλο πετάλι για να μου το στείλει. Εγώ φυσικά αρνήθηκα και αυτός μου επέστρεψε το χρηματικό ποσό που είχα καταβάλλει ενώ προσφέρθηκε να μου χαρίσει το arion. Εγώ φυσικά δεν το κράτησα σε καμία περίπτωση, αφού μου είχαν επιστραφεί και τα χρήματά μου. Για όλα τα ανωτέρω φυσικά έχω ενημερώσει την διαχείριση του noiz.

Έτσι είχε αίσιο τέλος η δική μου εμπειρία, κάτι που δεν το περίμενα επ' ουδενί.

Απλά να ενημερώσω τους φίλους συμφορουμίτες, ότι λόγω δουλειάς γνωρίζω ότι η δικαστική οδός σε τέτοιες περιπτώσεις είναι πολύ χρονοβόρα και ιδιαίτερα αμφίβολο αν θα βρεις τελικά το δίκιο σου και γι' αυτό οι απατεώνες πολλαπλασιάζονται. Εγώ προσωπικά γνωρίζοντας την όλη νομική διαδικασία που απαιτείται μάλλον δεν θα τον κυνηγούσα και θα έλεγα ότι αν δεν κάνεις λάθη δεν μαθαίνεις. Προσοχή, δεν συνιστώ σε κανέναν να το αφήσει να περάσει έτσι καθώς μ' αυτόν τον τρόπο συνεχίζεται η ασυδοσία, απλά καταθέτω την προσωπική μου γνώμη κι εμπειρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να αναφέρω κι εγώ την εμπειρία μου.

Ο συγκεκριμένος είχε βάλει αγγελία πώλησης ενός delay dd-7 στην συσκευασία του, άθικτο, στην τιμή των 80 ευρώ, πολύ καλή κατά την γνώμη μου. Έτσι το αγοράζω με αντικαταβολή. Όταν παρέλαβα το δέμα και πριν το ανοίξω μου φάνηκε ιδιαίτερα ελαφρύ αλλά λέω ιδέα μου είναι. Τελικά το ανοίγω και ήταν ένα ιδιαίτερα ταλαιπωρημένο arion κάτι, πολύ υποδεέστερο κατά την γνώμη μου. Αποστολέας ήταν ο Βαφόπουλος Ευριπίδης, Νίκης 3, Πολίχνη Θεσσαλονίκης, το δέμα κανονικά συσκευασμένο με ταινία συνδέσμου υδραυλικών όπως έγραψε κι ένας άλλος συμφορουμίτης πιο πριν. Ο Βαφόπουλος ισχυριζόταν και σε μένα ότι τα έστειλε για λογαριασμό ενός φίλου του ο οποίος είχε φύγει εξωτερικό. Η ορθογραφία δε, δεν περιγράφεται με λόγια, ενώ οι όποιες προσπάθειες έκανα για να επικοινωνήσω μαζί του τηλεφωνικά δεν τελεσφόρησαν. Μέχρι εδώ η ιστορία μου ταιριάζει με όλες τις υπόλοιπες.

Αλλά μετά από μερικές μέρες και ένα λίγο σκληρό, ίσως απειλητικό μήνυμά μου προς αυτόν, δέχθηκα τηλεφώνημα από κάποιον που μου συστήθηκε ως Ευριπίδης και μου εξήγησε ότι επρόκειτο για παρεξήγηση, ότι δηλαδή είχε στείλει σε άλλον το πετάλι που αγόρασα εγώ και είχε στείλει σε μένα αυτό που είχε αγοράσει ο άλλος. Μου πρότεινε δε αν ήθελα να περιμένω μήπως του επιστραφεί το άλλο πετάλι για να μου το στείλει. Εγώ φυσικά αρνήθηκα και αυτός μου επέστρεψε το χρηματικό ποσό που είχα καταβάλλει ενώ προσφέρθηκε να μου χαρίσει το arion. Εγώ φυσικά δεν το κράτησα σε καμία περίπτωση, αφού μου είχαν επιστραφεί και τα χρήματά μου. Για όλα τα ανωτέρω φυσικά έχω ενημερώσει την διαχείριση του noiz.

Έτσι είχε αίσιο τέλος η δική μου εμπειρία, κάτι που δεν το περίμενα επ' ουδενί.

Απλά να ενημερώσω τους φίλους συμφορουμίτες, ότι λόγω δουλειάς γνωρίζω ότι η δικαστική οδός σε τέτοιες περιπτώσεις είναι πολύ χρονοβόρα και ιδιαίτερα αμφίβολο αν θα βρεις τελικά το δίκιο σου και γι' αυτό οι απατεώνες πολλαπλασιάζονται. Εγώ προσωπικά γνωρίζοντας την όλη νομική διαδικασία που απαιτείται μάλλον δεν θα τον κυνηγούσα και θα έλεγα ότι αν δεν κάνεις λάθη δεν μαθαίνεις. Προσοχή, δεν συνιστώ σε κανέναν να το αφήσει να περάσει έτσι καθώς μ' αυτόν τον τρόπο συνεχίζεται η ασυδοσία, απλά καταθέτω την προσωπική μου γνώμη κι εμπειρία

 

εκτός του ότι μια απλή παράσταση μαζί με τα δικαστικά θα πάει 500 ευρώ , και θα πάρει και συνέχεια με μεγαλύτερα ποσά μετά ...

 

εκτός του ότι δεν υπάρχει μαρτυρία , αλλά και να υπήρχε ποιος θα έρθει στο δικαστήριο να καταθέσει αφού θα φοβάται μην βρει τον μπελά του για ένα πετάλι ,

 

εκτός του ότι μόνο με αναφορά στην αστυνομία αν υπάρχει χρόνος διότι γίνεται της κακομοίρας από υποθέσεις απατεώνων , αν προλάβουν και του την στήσουν η αστυνομία μπορεί να γίνει κάτι

 

εκτός του ότι ο τυπος φαινεται έχει υπηρετήσει ειδικές δυνάμεις και δεν είναι εύκολο για τον οποιονδήποτε να τον ματσουκώσει διοτι το πιθανότερο είναι να τις φάει αυτός

 

το καλύτερο είναι αυτό που πρότεινες να είναι όλοι προσεκτικοί και αν δεν ξέρουμε κάποιον προσωπικά η να έχουμε ξανακάνει συναλλαγή μαζί του να μην εμπιστευόμαστε κανέναν και μόνο χέρι με χέρι

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου