Προς το περιεχόμενο

απατη απο αγγελια στο smartnoiz


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάλι πιστεύω πως εφόσον δεν υπάρχει πολιτισμένη λύση μέσα από Επικοινωνία, ένα καλό χέρι ξύλο θα ήταν αποτρεπτικός παράγοντας για την συνέχιση των πρακτικών του...

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αλλά μετά από μερικές μέρες και ένα λίγο σκληρό, ίσως απειλητικό μήνυμά μου προς αυτόν, δέχθηκα τηλεφώνημα .. και μου εξήγησε ότι επρόκειτο για παρεξήγηση .. μου επέστρεψε το χρηματικό ποσό που είχα καταβάλλει ενώ προσφέρθηκε να μου χαρίσει το arion.

 

Ειχα την ιδια εμπειρία -με ΑΛΛΟΝ βεβαια (ιδια νοοτροπια, εστειλε αλλ'αντ'αλλων κ εμαθα οτι το'χε ξανακανει στο noiz, αλλα ερασιτεχνη, αυτος εδω ειναι κανονικοτατος συστηματικος απατεωνας με τοσο κοσμο που'χει ταλαιπωρησει). Το γραφω γιατι με τραμπουκισμο αν δεν ειναι παλαβος ο αλλος ειναι λογικο να μην το τραβηξει αν σε δει και σενα τσαντισμενο κ αποφασισμενο να τον βρεις. Εγω του'χα πει οτι εχω ενα φιλαρακι εκει κοντα κ θα περασει να παρει το προιον που του'χα στειλει κ φοβηθηκε κ επανορθωσε. Μετα μου πουλαγε φουμαρα οτι ξερει καρατε  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι πιστεύω πως εφόσον δεν υπάρχει πολιτισμένη λύση μέσα από Επικοινωνία, ένα καλό χέρι ξύλο θα ήταν αποτρεπτικός παράγοντας για την συνέχιση των πρακτικών του...

 

Αυτά τα περί ειδικών δυνάμεων να τα ακούς βερεσέ. Οι σκληροί τρώνε το πιο πολύ ξύλο να ξες and the bigger they are, the harder they fall. Δεν θα επεκταθώ άλλο. Η ασφάλεια Θεσσαλόνίκης ενημερώθηκε ήδη.

 

Τωρα για αυτό που μας αφορά εδώ:

Οι περισσότεροι από μας έχουμε άψογες συναλλαγές μεταξύ μας σε όλη τη χώρα, η Σαλόνικα είναι γεμάτη ξηγημένα καρντάσια. Πάω στοίχημα ότι τα περισσότερα μέλη εδώ στο φόρουμ έχουν κάνει τουλάχιστον μια συναλλαγή με άνθρωπο με τον οποίο συνέχισαν μετά να είναι είτε φίλοι στο fb είτε φίλοι στο νοιζ, να έχουν τηλέφωνα ο ένας του άλλου κ.λπ. Προσωπικά, έχω πάρει κι εχώ δώσει πετάλια, συμβουλές, φιλία με άτομα από Ξάνθη, Κέρκυρα, Κρήτη, Χίο, Σάμο , Ρόδο... κι αν ξεχνάω και κανέναν να με συγχωρήσει.

Εϊναι ανεπίτρεπτο να επιτρέπουμε σε ένα χαμαντράκι πλαστρογράφο ονομάτων (διότι και περί αυτού πρόκειται) να βγάζει κακό όνομα στη Σαλονίκη.

Προτείνω στο εξής - ακόμη κι όσοι δεν το 'εκαναν ήδη, να ξεκινήσουν να το κάνουν- να επιδιώκουν αν μη τι άλλο να έχουν τουλάχιστον μια τηλεφωνική επικοινωνία με όποιον άνθρωπο πουλάει/αγοράζει κάτι.

Αν δεν δέχεται να στείλεις φίλο σου να δει αυτό που πουλάει/ να το στείλει με φίλο του να το δεις εσύ/ να εμφανιστεί στο τηλέφωνο/ κ.λπ. τομπούλο. Εχει κι αλλού πορτοκαλιές.

Εμένα, μέχρι και την τελευταία στιγμή, επέμενε "να μου το στείλει". ΤΟυ απάντησα: "δεν θέλω να μου στείλΕις τίποτα. Θέλω ΝΑ ΔΩ και να αγοράσω"> Πες μου που είναι η θήκη να στείλω ένα φίλο μου.

Εννοείται πως δεν ξαναστειλε μέηλ. Ποιες "ειδικές δυνάμεις" και παπαριές καμαρωτές τώρα...

Τώρα πια τον ξέρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Οι περισσότεροι από μας έχουμε άψογες συναλλαγές μεταξύ μας σε όλη τη χώρα, η Σαλόνικα είναι γεμάτη ξηγημένα καρντάσια. Πάω στοίχημα ότι τα περισσότερα μέλη εδώ στο φόρουμ έχουν κάνει τουλάχιστον μια συναλλαγή με άνθρωπο με τον οποίο συνέχισαν μετά να είναι είτε φίλοι στο fb είτε φίλοι στο νοιζ, να έχουν τηλέφωνα ο ένας του άλλου κ.λπ."

 

Συμφωνω και επαυξανω, ειδικα με μερικους γιναμε και κολλητοι φιλοι, γνωριστηκαμε και απο κοντα, κουτοπονηροι παντα θα υπαρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου έχει τύχει ποτε απάτη στο νόιζ, εκτός απο 1-2 ελλατωματάκια που ο πωλητης δεν είπε, και νταξ το ένα δεν με πείραζε, το άλλο το έφτιαξα μόνος μου... αλλά παιδιά ο συγκεκριμένος απο ότι κατάλαβα το έχει κάνει επάγγελμα. Είναι προφανές ότι κλέβει απο μαγαζιά αν κρίνω απο φίλους που παρέλαβαν πράγματα καινούρια, και συστηματικά στέλνει φύκια για μεταξωτές κορδέλες... νομίζω ότι το σύστημα του τουλουμιάσματος είναι το πιο άμεσο και πιο αποδοτικό για κάτι δρασύδειλους σαν κι αυτόν...επίσεις ψαχτείτε μήπως η διαχείρηση του νόιζ σαν μία κοινότητα ιντερνετική με μεγάλο κύρος και συμμετοχή μπορεί να κάνει επίσημη καταγγελία στο σώμα δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος. Απο κει για πλάκα θα εντοπιστεί μέσω ip adress και όλα θα πάρουν το δρόμο τους. Αν χρειαστούν χρήματα ας μαζέψουμε όλοι μαζί, σιγά απο 1 ευρώ να βάλουμε τόσοι είμαστε εδω μέσα. Εγώ αν και δεν έχω πέσει θύμα κανενός, προς αποφυγή και μόνο δίνω τον οβολό μου για να μαζέψουμε χρήματα για δικαστική - αστυνομική ότι χρειάζεται δίωξη αυτών των λαμόγιων...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέσατε θύμα απατεώνα στις αγγελίες του ΝΟΙΖ?

            PARAGA security, φθηνά και διακριτικά αναλαμβάνουμε, αφαίρεση νυχιών, φάλαγγα, ηλεκτροσόκ και κάθε μορφή βασανισμού που θα μας υποδείξετε.

  Εμπειρία χρόνων μας έχει φέρει στη πρώτη θέση εις την παγκόσμιαν κατάταξη, εις τους ακρωτηριασμούς και εξαφανίσεις απατεώνων πωλητών.

    Διακριτικότητα και φθηνές τιμές. Ειδικές τιμές για ομαδικές παραγγελίες, από μέλη του ΝΟΙΖ.

 

                                    ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αν και δεν έχω πέσει θύμα κανενός, προς αποφυγή και μόνο δίνω τον οβολό μου για να μαζέψουμε χρήματα για δικαστική - αστυνομική ότι χρειάζεται δίωξη αυτών των λαμόγιων...

 

Δεν είμαι σίγουρος οτι ειναι εφικτο κάτι τέτοιο, αλλα θα συνδράμω κι εγώ. Προφανως πρόκειται για απατη που πλήττει όχι μονο κάποιους συμφορουμίτες, αλλά όλους που συναλλασόμαστε μεσω των αγγελιών.

 

Δε χρειαζομαστε τέτοιους με τίποτα. Μακάρι να γινει αφορμή το νοιζ να μη ξαναδει ευρω ούτε σε φωτογραφία, και να ελεγχθει για το νομιμο των πραξεων του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πέσατε θύμα απατεώνα στις αγγελίες του ΝΟΙΖ?

             PARAGA security, φθηνά και διακριτικά αναλαμβάνουμε, αφαίρεση νυχιών, φάλαγγα, ηλεκτροσόκ και κάθε μορφή βασανισμού που θα μας υποδείξετε.

  Εμπειρία χρόνων μας έχει φέρει στη πρώτη θέση εις την παγκόσμιαν κατάταξη, εις τους ακρωτηριασμούς και εξαφανίσεις απατεώνων πωλητών.

    Διακριτικότητα και φθηνές τιμές. Ειδικές τιμές για ομαδικές παραγγελίες, από μέλη του ΝΟΙΖ.

 

                                     ;D ;D ;D

 

Once ZANAE always ZANAE  φίλος ;)  ;D Αυτό το χούι ψάχνει διέξοδο...

 

Επί του θέματος: Νομίζω το ανέφεραν και νωρίτερα. Για να γλυτώνεις νεύρα, χρήμα, τσαντίλα, κυνήγι κλπ, συναλλαγές χέρι με χέρι.

 

Σίγουρα αυτό ζορίζει (κυρίως) όσους μένουν επαρχία, οπότε σε αυτή την περίπτωση αναλαμβάνεις τα ρίσκα σου. 

 

Προσωπικά έχοντας κάνει πλήθος συναλλαγών (και όχι μόνο τις δύο που αναγράφονται στο προφίλ μου), όλες ήταν εκ του σύνεγγυς και ποτέ δεν προέκυψε κάποιο ζήτημα. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το άλλο thread για τον Captain Dog κλείδωσε, θα ήθελα να διευκρινήσω εδώ αυτό που έστειλα και στον ίδιο με pm.

 

Σε ότι με αφορά, δεν τον χαρακτήρισα πουθενά "απατεώνα"... (ούτε ο sdmf απ' ό,τι είδα).  Εγραψα απλώς ότι "άλλη φορά θα το σκέφτομαι διπλά όταν θα βλέπω αρνητικές κριτικές".

Αφορμή φυσικά ήταν η διένεξη του με δυο διαφορετικά μέλη του φόρουμ - η δική μου εμπειρία συναλλαγών μαζί του ήταν άψογη - και του έχω αφήσει όωπς είδα τρις θετική αξιολόγηση.

Όμως δυο διαφορετικά προφίλ, όπου το προηγούμενο είχε αρνητικές κριτικές, δεν ήταν και ο καλύτερος οιωνός...

Επειδή, προσπαθώ πάντα να είμαι ακριβοδίκαιος και να αφηνω θετικά σχόλια (όπως και έκανα στην περίπτωσή των συναλλαγών μου με τον Captain Dog, χωρίς καν να μου το ζητήσει) βάζω τελεία εδώ.

Εμμένω ωστόσο στο ότι πρέπει να προσέχουμε τις αρνμητικές αξιολογήσεις, αλλά καλό θα ήταν να μη βιαζόμαστε να τσουβαλιάζουμε τους πάντες - ένθεν και κείθεν . Και σε αυτό συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου